Твори з української літератури на ЗНО 2020 року

Перелік творів української літератури, обов'язкових для вивчення учасниками ЗНО 2020 року

Твори з української літератури на ЗНО 2020 року

Перелік творів з української літератури, що є обов'язковими для текстуального вивчення учасниками зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Зазначений перелік визначений чинною програмою ЗНО з української мови та літератури.

Подані у переліку твори згруповані за хронологічним принципом, починаючи від усної народної творчості та закінчуючи сучасним літературним процесом.

Твори усної народної творчості

Твори давньої української літератури

Твори літератури кінця ХVІІІ - початку ХХ ст.

Твори літератури ХХ ст.

Твори українських письменників – емігрантів

Сучасний літературний процес

  • Учасники ЗНО мають орієнтуватися в основних тенденціях розвитку сучасної літератури та визначати найхарактерніші ознаки постмодернізму.

Ознайомитись з вимогами до рівня загальноосвітньої підготовки абітурієнтів можна, переглянувши програму зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.

ПРОГРАМА ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Освіта.ua
16.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валерія
Підготую до ЗНО 2021!!! Писати у Телеграмі - @mrs_artemida. Усі запитання також до телеграм каналу. Буду рада Вас бачити на своїх заняттях!
Юлія
В мене відбувається запис у телеграм канал для підготовки до ЗНО 2021 мова та література. всі деталі в дірект інстаграму @zuyulia
Ірина
Всі ми родом із дитинства. І в кожного у дитинстві були мрії. Хто мріяв стати видатним актором, хто — рішучим і мужнім міліціонером, а хто видатним льотчиком. Не полишили ці мрії і наших головних героїв — Яву Реня і Павлушу Завгороднього. Багато майбутніх професій перебрали вони у своїй уяві, але найбільшою мрією їхнього життя була мрія стати героєм, з почестями і визнанням оточуючих. А хто з нас не мріяв про це в дитинстві? Але поряд з мріями завжди ходить дійсність. Дійсність не оминула і головних героїв. Їхні бажання бути героями, ловити злочинців, самим не стати крадіями і чесно віддати годинник "царю з 13 квартири" справді наповнені вчинками, які викликають повагу. Це і захист своєї подруги Вальки з Києва від дій хулігана Будки, і взаємодопомога другові під час переекзаменовки, і бажання віддати гроші "справжньому жебракові" і багато іншого. І, навіть, той, на перший погляд, дивний та смішний договір про "Казання лише правди", а за брехню отримання "шалбана", говорить про хоробру, лицарську душу головних героїв, про те, що мрії і дійсність в їхньому житті не відходять далеко одна від одної. Отже, якими б дивними і необдуманими були мрії двох хлопчиків, вони завжди мали своїм підґрунтям дійсні, поважні та доброчесні вчинки. Згадаймо хоча б бажання Яви і Павлуші побудувати метро у Васюківці або організацію ними в рідному селі всесвітньо відомого бою биків чи хоча б театр. Фантазія дітей була невичерпною. Але, головне, їм вдалося зберегти свою дружбу, допомогти людям під час повені, привітати свою улюблену вчительку. А це значить, що вони стануть справжніми людьми, які у горі та радості залишаться вірними один одному, з почуттям власного обов’язку допоможуть іншим.
SANYA
ЗНО ФІГНЯ ЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯ ЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯЗНО ФІГНЯ
М
Для Олег::я вчора питання з літ.і мови -читала,там такі питання,які не мають нічого спільного з патріотизмом ,а з дурдомомом - точно.Хто буде читати і щось думати писати,перед тим прочитайте ті питання ЗНО укр.м (пит.укр.м.+літ.).Потім -говоріть.
Михайло
Для М: я думаю що ви праві
Коментувати
Євген
Мені вже захотілося прибити тих придурків, які зробили укр. літ. обов’язковою на ЗНО! Якого біса Я, учень який хоче поєднати своє життя з хімією і біологією мушу знати цей непотріб?! Зробили би цю літературу на вибір і не гаяли наш час!
Олег
Для Євген: Це можливо і не потрібно, проте кожна людина своєї країни мусить знати історію свого краю, літературу письменників, і рідну мову адже тільки тоді така людина може бути патріотом країни, і може бути освіченою, я звичайно їх всіх не читав, але розумію що це потрібно, адже це література нашого краю, яку мусять знати українці
Дмитрий
Патриотизм не имеет ничего общего со знанием литературы в пределах территории страны, которой не существовало до 1991. Никто её знать не обязан, тут возникают другие вопросы: о развитии личности, мышления, о навыке чтения и т.д. А так, да, читать должны, и намного больше.
Ranch
Так має знати рідну мову, пане Олеже, як Ви, коли зробили у одному реченні десяток помилок? Щоб когось повчати, необхідно бути самому чистим і безгрішним. А читати роздуми психічно хворих і суіцидників, котрі оспівують "важку долю" бидлоти, яка не хотіла ні вчитися, ні працювати, а тільки трахалася і шукала довгого карбованця на заробітках - це дно.
Коментувати
Тетяна
"Україну в огні" О. Довженка викинули???... М. Зерова теж??? Щонайменше дивно... А Л. Костенко, В. Стуса скоротили до мінімуму!!! Ми точно в українській школі???
Євген
Унікальні власні висловлення до ЗНО, а не міжсайтовий плагіат тільки тут: https://www.wholie.today/
Світлана Демченко
А васне напрягає,що жодноготвору Вю Шевчука немає в шкільній програмі? Що тему Чорнобиля викреслили зі шкільної програми ЗНО?А твори лауреатів Шевченківськихпремій теж проігноровано? Шкідництво в державному масштабі,та й годі!
Ніна
Чому не включити до ЗНО твори світової літератури,зрозуміло,що своє рідне треба знати,але ми йдемо у світову спільноту і,нажаль,наші діти не знають світової літератури,навіть того що вчать,сумно,дуже сумно
Гривня Петрівна
Для Ніна: а ви особисто в школі вивчали твори світової л-ри в тому обсязі, що сучасні учні? І нічого, якось вижили.
ilya
Ну так до чого тут старе покоління, мається на увазі те що ми хочемо у світову спільноту і за допомогою світової літератури ми будемо ставати освідченішими
Валерія
Краще б ви вивчили як правильно пишеться слово "освічений".
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!