Поріг тесту ЗНО з фізики склав 10 тестових балів

Експертна комісія УЦОЯО встановила поріг "склав/не склав" для тесту ЗНО з фізики

Поріг тесту ЗНО з фізики склав 10 тестових балів

22 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг «склав/не склав» для зовнішнього незалежного оцінювання з фізики, який у 2017 році дорівнюватиме 10 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у четвер.

Усі учасники тестування, результат яких дорівнює або є вищим за визначений поріг, матимуть можливість використати отримані результати під час участі у цьогорічній вступній кампанії до вищих навчальних закладів. Бал «склав/не склав» не подолали 23% учасників зовнішнього незалежного оцінювання з фізики.

23 червня будуть оголошені результати отримані учасниками зовнішнього незалежного оцінювання з фізики та ухвалені таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці за шкалою 100-200 балів за виконання тесту.

Як відомо, результати ЗНО з фізики також будуть враховані, як державна підсумкова атестація за шкільний курс з предмета. Експертна комісія також затвердить таблицю відповідності тестових балів оцінкам за шкалою 1-12 балів.

Максимальна кількість балів, яку мав можливість набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з фізики, дорівнювала 56 тестовим балам.

Для отримання оперативної інформації про початок вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
22.06.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Карина
Только что сделала задания 1-20 из ЗНО по физике, мне 54 года, физику не видела со школы, чистый гуманитарий - на угадывании (не помня ни законов, ни формул, ни терминов) набрала 10 баллов. Если дети, сознательно выбравшие физику не смогли набрать 10, то это просто диагноз профнепригодности системе образования!
Какаду
Для Карина: профнeпригодность сложных заданий. Если задания легинькие, почему тогда набрали не 18-20 тестовых баллов, а 10?
Карина
10 баллов набрала методом тыка из 20 вопросов , значит из всех 34 вопросов можно было набрать больше. Это не порог, а плинтус, точнее ниже него - и 23% ткнуть не спромоглись?
Лидия
Для Карина: Я с Вами согласна. Учебники и программа не позволяют среднестатистическому ученику понять предмет на достаточном уровне. А ведь физику нужно не только учить, а еще и любить!
Коментувати
SS
Из всех сдающих 160 баллов получили 36% сдающих английский, и только 19% сдающих физику. Это все, что нужно знать о компетентности комисcии. Все, не хочу больше на эту тему говорить. Поехал на выпускной )
совесть, да Вы
издеваетесь. ВУЗы доучивают инвалидов умственного труда? Это эти инвалиды будут строить ракеты, самолёты и двигатели? Да инвалиды от аграриев уже дохазяйнувалыся так, что их обводят вокруг пальца любой мошенник, а масло, которым кормят детей не имеет молочной составляющей вовсе, а состоит из комбижиров в лучшем случае, а то и из технического жира (1+1 днями сообщил).Теперь мы будет инвалидов умственного труда ставить на производство автомобилей и иже с ними, поскольку "аж одна гуманитарий с государственным походом" требует инвалитов, тупаков, значит, отправлять получать высшее образование. НЕ лучше ли деткам, которые не способны знать математику-физику, идти точить детали по чертежам тех, кто есть знающими предмет. Прошу прощения у инвалидов умственного труда, но иначе не сказать...
совесть
Для совесть, да Вы: Воровство, осознанное нарушение стандартов, разрешение работать без проверок качества продуктов питания - это о другом. И не надо путать РАЗРЕШЕНИЕ НА ОБУЧЕНИЕ на строителя мостов (шанс поступить в вуз) с дипломированным строителем мостов (окончил вуз и получил диплом). Почувствуйте разницу...
Не надо путать разрешение
Для совесть: УМНЫМ с разрешением тупым.И,если у нас так принято вспоминать развитые страны,то --- в университеты бла-бла-бла берут всех,кто имеет документ о среднем образовании. А дают его далеко не всем. А вот в серьёзные ВУЗы, где необходима физика-математика-химия далекооооо не всех. ТАМ совершенно другой отбор. И берут туда ЗНАЮЩИХ, а не тупеньких. Чтобы деньги налогоплательщиков зря НЕ трынькать.
совесть
Для Не надо путать разрешение: Если вы ЗА разницу между тупым и умным человеком в 1 бал в тестах с возможностью угадать правильный ответ, то я - КАТЕГОРИЧЕСКИ ПРОТИВ. Успехов вам!
Коментувати
совесть
Про поріг з фізики. Хто будуватиме літаки? двигуни? ракети? воєнну техніку? (чи всі на базари, мотлох ЧУЖИЙ!, перепродувати?) Реформа освіти - знову в сторону "бла-бла-бла" предметів? Де справжні ПАТРІОТИ в комісії? Чому лише ОДНА ГУМАНІТАРІЙ, але з державницькою позицією, відстоювала оті 9 балів, а не 10 б. і 23%! Для чого тоді ця комісія? Все вирішує АЛГОРИТМ "сліпого вгадування", також програмка!!! на пк... Та це ж лише імовірністна МОДЕЛЬ! Комісія, ви так і не зрозуміли, для чого ЦЯ КОМІСІЯ І не виконуєте покладені на вас ВАЖЛИВІ ПОВНОВАЖЕННЯ З СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ! І ще, кожен нормальний внз починає із "підтягування" першокурсників з елементарної математики і фізики! Мотивовані на професію діти у ВИСОКОКЛАСНИХ ВИКЛАДАЧІВ внз, які ЛЮБЛЯТЬ і ЗНАЮТЬ свій предмет, здатні довивчити те, чого не отримали в школі, НЕ ОТРИМАЛИ В ШКОЛІ!
Anna
Для совесть: то есть вы хотите чтобы самолеты строили люди написавшие ЗНО по физике на 9 баллов?))
SS
Для совесть: Як хто будуватиме літаки, двигуни, ракети? Патріоти. Історики і географи
SS
Для Anna: нет, мы хотим, чтобы самолеты строили люди, написавшие ЗНО по истории на 10 баллов )
Коментувати
SS
На следующий год, чтобы обезопасить себя от неадекватных действий некоторых членов комиссии, предлагаю установить в правилах приема обязательную сдачу всех альтернативных предметов. Если физика или английский, то сдавать оба предмета, и физику и английский, а не пытаться угадать, кого объявят тупыми абитуриентами в следующем году, физиков или англичан, манипулируя на свое усмотрение со сложностью заданий и проходным порогом
Fizik
Господи, 10 баллов преодолеть легко. Кто хоть как-то готовился пройдет его без проблем. А такое большое число несдавших из-за того, что многие сдают его как дополнительный.
SS
Для Fizik: Какое дополнительный. В этом году физику сдавали меньше, чем в прошлом
Коментувати
Никита
Что делать: я сдал 2 предмета, а вот 3 завалил, что делать подскажите ?
Аня
Для Никита: К сожалению,надо подавать 3предмета на любую специальность.Придется готовиться и поступать в следующем году.
Гість
Залежить які предмети: на деяких спеціальностях 2 ЗНО та творчий конкурс здається.
Ллпвддвлалп
По моему, коледжи и училища требуют два предмета
Коментувати
Таня
Почитала обсуждение, прошла из любопытства тест. Набрала 16 баллов, хотя школу закончила уже давно, а физика никогда не была моей сильной стороной, поэтому странно, конечно, что 23% школоло порог не преодолело. Возможно, этим детям действительно нечего делать в технических вузах. Но сам тест дурацкий, теоретических вопросов в нем очень мало и все они о каких-то частностях, что совершенно не тянет на проверку усвоения школотой школьной программы. Кто только и из какого места его высосал? Скоро техническим вузам придется посвящать первый год обучению студентов школьной физике.
Ива
Для Таня: А преподаватели так и делают,во всяком случае в КПИ бегло,но школьный курс прошли по физике и математике.Вначале провели тест,потом стало ясно,что придется повторять.
Фізичка
Для Таня: Коли ви вчилися в школі, то фізики було у старших класах 3-4 години на тиждень і рівень матеріалу був академічний. А зараз 2 години і рівень стандарту (домогосподарки). Про яке ЗНО може бути мова. Дайте на фізики більшу кількість годин
SS
Для Таня: Пройдите еще для интереса тест по истории или географии, чтобы понять, кого набрали в технические вузы вместо тех, кого завалили по физике. Дело ж не только в пороге, а в строящейся от него таблице баллов. И теперь каждый даун, прошедший порог 13% по истории, или 9% по географии имеет преимущество перед набравшим 20% по физике
Коментувати
совесть
ЗАЧЕМ 23% ОТРЕЗАЛИ НА ФИЗИКЕ? Как можно обвинять детей в КРИЗИСЕ ПРЕПОДАВАНИЯ ФИЗИКИ в нашей школе. Ну это же так очевидно! Да... Это же самый сложный предмет в школе (видите, как дети его "выбирают"? как вузы его "выбирают"?). А члену комиссии, которая рассказывала о том, что студенты уж очень по физике слабые, желаю не остаться вообще без РАБОТЫ. ГЛУПО ГУМАНИТАРИЯМ ОТРЕЗАТЬ 6%(бла-бла-бла, уже сейчас автоматическая проверка грамматики, автоматический перевод с англ., пусть слабенький, но это УЖЕ ДЕЛАЕТ МАШИНА!), А ТЕХНАРЯМ 23%? Ну очень далекоглядное решение...
Gregor
Для совесть: Звичайно, фізику вибирают мало. Але й прохідні бали на фіз спеціальності низькі.
Антип
Для Gregor: На "фізичні" спеціальності взагалі ніхто вже йти не хоче. Дохазяйнувалися, таки би мовити. Але фізика потрібна була на інженерних спеціальностях, ІT-шникам і в медичних вузах. Тепер вони зрозуміли, що краще вчити історію:)
Михайло Чиж
Для Антип: І у всіх поряд з фізикою була альтернатива: іноземна, географія, біологія, історія (те що зустрічав). А бали ЗНО з цих предметів не порівнюються зовсім. Ось так ..., малята, як колись сказав дід Панас.
Коментувати
Антип
Діти, які здають фізику, здають і математику. І чому так виходить, що результати з фізики в переважаючій більшості випадків значно нижчі, ніж результати з математики? У деяких дітей різниця перевищує 30 балів, що в принципі ненормально. А причина в тому, що тестове завдання з фізики має явно завищену складність, і з кожним роком все гірше. В комісії складання завдань з фізики зібралися неадеквати, відірвані від шкільних реалій. При двох годинах фізики на тиждень підготуватись до такого тесту сама може тільки дуже обдарована дитина. При цьому навіть навчання в спеціалізованих класах та робота з репетитором не гарантують прийнятного результату, тому все більше учнів намагаються складати замість фізики інші предмети, результат з яких буде вищим. Тест абсолютно не збалансований, в ньому практично немає завдань на перевірку базових знань. Проте комісії легше кивати на вчителів, ніж визнати власні помилки.
вчитель фізики
Для Антип: Повністю з вами згодна. Мої діти які здавали фізику здавали і математику. Результати відрізняються на 30-40 балів. і це ні тому що я гірше працюю ніж математики. або діти погано готувались. а тому що тест з математики, особливо ДПА частина, спрощена. Тест з фізики не збалансованний, складений не дуже якісно. Крім того. завтра прийде оцінка ДПА з фізики, яке теж покаже гірший результат, тому що в оцінку врахують всі завдання тесту, що теж працює проти здачи цього предмету. І як тут не заохочуй вивчення предмету, треба бути відвертим. в 11 класі діти працюють на ЗНО, де воно легше там їх більше, тому що результат буде кращім. а розмови про погане викладання фізики це фейк.
Ірина
Знати математику, то ще не значить знати фізику. Не всі, хто добре знає математику, розуміє і знає фізику.
Anna
Для Антип: возможно не задания слишком сложные, а уровень знаний абитуриентов слишком низкий?))) школьная математика все же проще школьной физики))
Коментувати
физика это
математика. Хорошая математика. И знание определённых законов природы. Нет математики, не будет и физики. ТАк что - порог вообще следовало было установить на уровне 60% правильных ответов.
А_А
Ты адекватн_ая? а) порог - это 4 балла, а не то, что вам вздумалось для поднятия тонуса б) тесты по физике составлены для проверки именно знания формул и правил, а не умения считать Справедливо, так сказать.
Ollesia
Для физика это: Ти знущаєшся? Нам трeба набрати в вузи абітурієнтів, а ти тут розказуєш про 60%.
Anna
Для физика это: не очень ясно как из того что для физики нужна математика вы получили вывод о том что порог должен быть 60%)))
Коментувати
SS
Посмотрел специально обсуждение экспертной комиссией установления минимального балла по физике. Это что-то. Какая-то часть бабок и дядек, которые вообще не понимают о чем речь и голосуют как скажут главные. Пару членов комиссии, которые понимают, что они облажались и стараются сохранить лицо. И несколько особо противных, которые думают, что от того, что они проходной порог повысят до 23%, а лучше до 90%, от этого в стране появится много одаренных учителей физики, и которым вообще не интересны судьбы детей.
Шкальник
Для SS: Ну типа, если в процентах считать, то ничего страшного, если даже при сложном ЗНО отсеять 90 процентов даунов, которые не смогли и задачу на RGH решить, не говоря уже о одной из последних задач на релятивистскую физику на одну формулу, в которой прост числа подставить.
SS
Для Шкальник: Вместо тех, кто не смог решить задачу на релятивистскую физику в вузы возьмут тех, кто не смог 10% по географии набрать. Можна и 90% поставить, не вопрос, но по всем предметам одинаково, а не избирательно, потому что какой-то выскочке этого захотелось
Коментувати
моня собак
нужно очень постаратья, чтобыне пройтипорог по математике. Заданий простых предостаточно. У меня вопрос, почему не прошедшие порог по укр. яз не получают аттестаты?
Шкальник
Для моня собак: Тому що мы уси патриоты, це як так можно, кацапською мовою розмовляты у ВУЗи, де вчытели вже розмовляють на ний? И це вже не кажучи про те, як программистам, наприклад, потрибно знання того, що Шевченко пив життя бухав, абы добре освоитысь в Ассемблери!
Коментувати
Ольга
Вот и результаты изменения программы по физике. Порог в 10 баллов ( это меньше 20%) не может преодолеть 23% детей. Это катастрофа. Полная несостоятельность школьного курса.
Gregor
Для Ольга: Согласен.
Дина
Я тоже полностью соглашусь
Антип
Хочу поправити - "несостоятельность" не курсу фізики, як такого, а повна невідповідність кількості годин, що на нього виділяються, вимогам тестових завдань ЗНО. Не думаю, що з фізики діти готувались до вступу менше, ніж з інших предметів. А результати гірші. Хто винен?
Коментувати
SS
Поріг з математики - 16,46% Поріг з англійської - 15% Поріг з історії - 13,45% Поріг з географії - 9% І навіть поріг з російської - 10,59%. Та-там.. Поріг з фізики - 23% От ви там як, в комісії ? Вас же треба розігнати за профнепридатність. Чи це свідомий геноцид, щоб в цій країні займалися лише говорильнею і обслуговуванням? Ну як вам ще пояснити, що не можна поріг минулого року з 16% піднімати одразу до 23%
Ігор
Для SS: читаємо уважно ще і ще і ще раз статтю.
SS
Для Ігор: Прочитайте уважно коментар. Ви, мабуть, член комісії? Тоді прочитайте ще раз
zhenya
це зроблено правильно, задання з фізики здебільшого були дуже легкі, і якщо дитина їх не зробить, то вона взагалі не знає фізики
Коментувати
Мало радости
Честно говоря,физику можно было и не сдавать в этом году,она особо нигде и не требуется.В прошлом году уже в большинстве технических вузов можно было предоставить зно и по инностранному языку и другие.В этом году к такой практике перешел и КПИ.Это конечно не очень хорошо,что студенты не готовились к физике ,им будет тяжело.Но это реальность,тесты по физике действительно очень тяжелые и результаты плачевные.В прошлом году порог был 11и не сдали 16% детей.В этом году еще хуже порог 10 и не сдали 23%.
вчитель фізики
Для Мало радости: Я 10 років готую дітей до ЗНО з фізики. Кожний рік в КПІ вступає 8-10 моїх учнів. До 2016 року були нормальні таблиці, діти получали високі бали , потім підтведжували свої знання на сесіях в КПІ, і завжди дякували, що завдякі фізиці отримують високі бали та стіпендії. В 2016 році дали дуже " гарну" таблицю, але мої учні все одно вступили в КПІ і дуже задоволені В цьому році КПІ ввів Англійску мову,, але " бідні" ті діти , які за рахунок мови вступлять на технічні спеціальності, тому що вчитися дійсно важко , фізики дійсно богато. корупціїї в КПІ дійсно немає. ( багато разів чула : хочу "купити" екзамен. та ніде). Тому, всі абітуріенти 2017 хто склав фізику і вступлять в КПІ, вже на першої сесії будуть мати великий бонус. Ну а 23% бажаю краще готуватись в наступному році. Р.S. Побажання для МОН: Студентів та фахівців с гуманітарною освітою краще не запрошувати в комісію для визначення "порогу" пріродничих наук.
Anna
Для Мало радости: мне тоже можно было сдавать и английский и физику на выбор. Писала и то и то в итоге физика лучше на 10 баллов и у мноих одногрупников также. Поверьте, есть умные дети для которых физика не являтся проблемой. А английский для многих технарей намного сложнее той же физики, ибо мозг склонен к точным наукам))
Мало радости
Для Anna:К аглийскому подготовиться легче,даже любому технарю.К физике сложно однозначно.Не знаю что там вы на сколько выше сдали,но общие результаты по стране перед нами,и назвать их нормальными не поворачивается язык.Четверть детей не сдали!А еще интересней узнать сколько из тех ,кто сдал,получил хотя бы 140 баллов,думаю ,что ситуация выглядит еще печальней.В 2016 математику от 200 до 150 сдали только 32%,а физику еще меньше.Кстати я посмотрела заседание по поводу установления порогового балла в прямом эфире,да они и сами признаются, что зно по физике очень сложное и в школе преподается на невысоком уровне
Коментувати
Умный человек
Сколько можно ныть? 10 баллов - это мало, или вам нужна нация идиотов? Готовиться не пробовали?
Ollesia
Для Умный человек: Ви розумієте, що із-за таких як Ви в нас буде недобір в університеті. Мій ректор це прекрасно знає.
Максим Мельник
а кому треба такі фізики, як ваш університет випускає????
Умный человек
3 предмета идут в дпа, так трудно подготовиться хотя бы к 3ем? Нельзя ж быть необразованным во всем.
Коментувати
Ollesia
Я зверталася до свого ректора, щоб він рекомендував пані Галині понизити прохідний бал. Але на привеликий жаль до спілки ректорів ніхто не прислуховується. По фізиці ми просили поставити прохідний 7-8 тестових балів, з хімії 13-14, з географії 24. Але експертна комісія на жаль ігнорує спілку ректорів.
Михайло Чиж
І ще одне: кожного року чуємо термін "поріг вгадування" (чи як там він правильно називається). Пропоную прибрати із ЗНО всіх предметів тестову частину. Вірніше, зробити її із записам відповіді або із відкритою відповіддю. Тоді вгадати відповідь буде просто неможливо. Питання закриється! А поріг "склав/не склав" встановлювати треба до початку тестування на рівні певного відсотку від максимальної кількості тестових балів кожного предмета.
Антип
Куди вже далі підвищувати? І так майже чверть учнів відсіялась. Нехай і далі продовжують у тому ж дусі - завдання все складніші, діти вибиратимуть фізику все менше, ВУЗи зараховуватимуть на технічні спеціальності замість фізики іноземну мову або історію... Замкнене коло ідіотії не повинно бути розірваним.