УЦОЯО визначив експертів, які встановлять поріг тестів ЗНО

До складу комісії включено 20 фахівців, які є представниками УЦОЯО, МОН, вишів, ліцеїв тощо

УЦОЯО визначив експертів, які встановлять поріг тестів ЗНО

В Українському центрі оцінювання якості освіти затверджено склад експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до вищих навчальних закладів.

До складу комісії включено 20 фахівців, які є представниками Українського центру оцінювання якості освіти, МОН, наукових установ, вищих навчальних закладів, ліцеїв, гімназій та громадських організацій.

Як відомо, з 2015 року Український центр оцінювання якості освіти при визначенні результатів ЗНО використовує нову технологію визначення результатів тестування. У її основу покладено визначення порога «склав/не склав».

Подібна технологія передбачає чітке розмежування абітурієнтів на тих, хто має мінімально необхідний обсяг знань для вступу до вищого навчального закладу і на тих, хто його не має.

Рішення щодо встановлення порога «склав/не склав» прийматиметься експертною комісією з урахуванням експертних висновків членів регіональних експертних груп та статистичних характеристик результатів виконання сертифікаційних робіт.

Після встановлення порога «склав/не склав» Українським центром оцінювання якості освіти буде згенерована рейтингова таблиця за шкалою 100-200 балів, що визначить місце результату абітурієнта серед інших учасників з певного тестового предмета.

Склад експертної комісії

Освіта.ua
25.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Невже поріг можна змінити? Якщо є дійсними для вступу у 2017 році сертифікати 2016, то й поріг "склав" має бути бути на рівні 2016 року. Будь-яка різниця в оцінюванні робить нерівні умови вступу .
Оксана
Для Анна: я з вами не погоджуюсь, бо за рівнем складності зно з мови та літератури було складнішим, ніж у 2016 році. Тому буде правильно поріг зменшити також.
Анна
Для Оксана: зменшити так, але поріг пробного ЗНО з укр.мови є 25 тестових балів і якщо він залишиться, то в яких умовах цьогорічні випускники? При тому що випускники 2016 року мали змогу окремі предмети здати повторно, покрщивши свій прохідний бал, але читаючи дописи, що йдуть нижче розумію прагнення авторів збільшити поріг. Чи не так?u
Коментувати
anton2000
Сама система ЗНО - абсолютно необходимая вещь, но вот система оцениванияв ЗНО, предложенная центром, не выдерживает никакой критики. Система оценивания должна быть абсолютно прозрачной, не зависеть от желания 10-15 "экспертов", определяющих окончательно пороговый бал. Абитуриент, который только идет на ЗНО, должен понимать сколько баллов он получит при выполнении любого количества заданий, а не ждать решения судей, которые могут решить, что 34 тестовых балла - это 179 или 160 баллов, например.
Владимир Белый
Для anton2000: Схоже, що система ступила на шлях до прийняття такої моделі, як Ви тут зазначаєте.
anton2000
Для Владимир Белый: пока, к сожалению, этого не заметно. Не в этом году. Посмотрим, что будет в следующем.
Коментувати
Julia Sarkisian
Мне вот интересно, почему порог определяется уже после экзамена. Т.е. посмотрят, насколько дети провалились, а потом, решают, Какой балл проходным поставить, чтоб совсем стыдно не было. Обычно известно перед экзаменом, сколько нужно набрать баллов, а то лотерея какая-то получается
tev
Для Julia Sarkisian:Десь 23- як і того року.
Маша Проня
аби рейтинг вчителів підтримувати
Людмила
Аби інформація про тест була конфіденційною
Коментувати
Наталія
Ну мабуть, перед тим, як визначати поріг балів ЗНО, члени данної комісії його також проходили? Якщо ні, як вони можуть його встановлювати?
Семенов
Печально, что решение принимают люди на 90% далёкие от школы (или очень давно работавшие в школе, или не работавшие в школе вообще).
Andriy Panchenkov
Для Семенов: Ви подали свої пропозиції до складу експертної комісії? Чи їх було враховано?
Andrii Nochkin
Звідки цей показник 90%? І чому представників загальної освіти має бути багато в комісії, яка бере участь у визначенні результатів, що використовуються для вступу до закладів системи вищої освіти?
Коментувати