Участь у ЗНО має намір взяти 241 тисяча осіб

За рахунок зменшення випускників минулих років, кількість учасників ЗНО скоротилась на 15 тисяч

Участь у ЗНО має намір взяти 241 тисяча осіб

Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2017 році мають намір взяти майже 241 тисяча осіб. Про це під час прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За його словами, кількість зареєстрованих учасників є меншою ніж минулого року, що пов'язане з демографічними факторами, а також наданням права абітурієнтам вступати до вишів за сертифікатом ЗНО 2016 року.

«Останній чинник є найбільш вагомим, тому що основне зменшення кількості учасників ЗНО відбулось саме за рахунок зменшення випускників минулих років. Це близько 15 тисяч осіб», – зазначив Карандій.

Найбільше випускників, природно, складатимуть обов'язковий тест з української мови і літератури – 239 545 осіб. Другим і третім предметами, що є популярними серед учасників ЗНО, є історія України - 182 219 осіб та математика - 113 113 осіб.

«Якщо раніше ми мали паритет між історією України та математикою, то після запровадження 2014 року обов’язкової ДПА у формі ЗНО з історії України чи математики відтоді відсоток вибору математики майже не змінюється, але при цьому збільшується відсоток з історії України. Очевидно, це пов’язано з тим, що випускники вважають, що історію їм буде легше складати, ніж математику», – підкреслив директор УЦОЯО.

Результати реєстрації свідчать, що серед випускників зросла популярність таких предметів як біології, іноземних мов та географії. Зазначені предмети цього року складатимуть відповідно 89 281, 73 588 та 6896 випускників. І, навпаки, зменшується кількість осіб, які обирають тести ЗНО з фізики та хімії – 26 491 та 24 811 випускників.

Також в УЦОЯО розповіли про географічні особливості вибору предметів для ЗНО7 зокрема, історію України більше випускників складатиме у західних регіонах, а математику – у південних і східних. Так, у Чернівецькій, Тернопільській, Закарпатській, Рівненській, Хмельницькій, Волинській, Житомирській та Івано-Франківській області історію України обрали 80-86% учасників ЗНО. Разом з тим, 51-58% осіб з Одеської, Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Сумської, Луганської, Миколаївської областей складатимуть математику.

Як відомо, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 23 травня тестуванням з української мови і літератури.

Для підготовки до тестування учасники ЗНО можуть скористатись дистанційною підготовкою на безкоштовній платформі ЗНО-онлайн, де розміщені всі тести, що були використанні УЦОЯО за час існування ЗНО. Більшість завдань тестів містять ґрунтовні коментарі фахівців до правильних відповідей.

ЗНО-ОНЛАЙН

Освіта.ua
27.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів