Банк тестових завдань ЗНО не можуть знайти

Фахівці не змогли знайти на серверах УЦОЯО банк тестових завдань, що був зібраний у попередні роки

Банк тестових завдань ЗНО не можуть знайти

Фахівці не змогли ідентифікувати на серверах УЦОЯО банк тестових завдань, що був напрацьований впродовж попередніх років. Про це у інтерв’ю DT.ua сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За його словами, правоохоронці повернули УЦОЯО все, окрім банку тестових завдань.

«Але тут розгорнувся цілий детектив: банку тестових завдань на вилучених серверах експерти, що працюють в органах слідства, на жаль, не знайшли. Ми давали правоохоронцям усі ознаки: що може бути в назвах об'єктів, які це об'єкти. Але фахівці не змогли їх ідентифікувати на серверах», - зазначив Карандій.

Він повідомив, що після звільнення команди ІТ-фахівців, в УЦОЯО немає жодного джерела інформації, з якого можна встановити, як відновити інформаційну систему, як її запустити чи модернізувати.

«Проблема в тому, що нам до кінця не відоме все господарство інформаційного центру УЦОЯО. Так сталося, що воно експлуатувалося без паперового документування, тобто переліку реєстрів, з якого було б зрозуміло, де і яка інформація зберігається. Система має бути описана. Вона повинна мати експлуатаційну документацію. Цього не було зроблено. Система діяла і працювала досить непогано, але коли стара команда айтішників пішла, виявилося, що на сьогодні в штаті українського центру немає жодного джерела інформації, з якого можна встановити, як відновити інформаційну систему, як її запустити чи модернізувати. Можливо, банк тестових завдань десь і є, але без тих людей, які його запускали, виявити це проблематично», - сказав директор УЦОЯО.

Він також повідомив, що для виправлення ситуації Центр має намір залучити на допомогу ІТ-компанії, які проведуть аудит інформаційної системи і нададуть висновки щодо працездатності програмного забезпечення.

«Ми постараємося запустити і відновити всю систему, і, можливо, після відновлення все буде піднято і знайдено. Зараз ми працюємо над тим, щоб залучити на допомогу ІТ-компанії. Робитимемо аудит інформаційної системи, щоб побачити працездатність програмного забезпечення. Є ІТ-компанії, які зголосилися надати нам допомогу і почати роботу вже зараз, без фінансових гарантій. З фінансуванням таких послуг нам допоможе Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні», - повідомив Карандій.

Він повідомив, що УЦОЯО напрацьовує нові тестові завдання для проведення ЗНО.

«Вилучені були тільки ті завдання, що напрацьовані на початок літа. Процес напрацювання триває постійно. Були ще завдання, які перебували на різних етапах розробки і просто не були внесені в базу. Крім того, залишалися паперові картотеки завдань. І їх можна відновити. Але треба довідатися, де знаходиться ця база тестових завдань. Я не думаю, що вона стала загальнодоступною. Інформація про це вже з'явилася б», - сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Освіта.ua
18.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
LOAN OFFER
Ми пропонуємо кредит на людей, які потребують кредит, ця компанія є законним компанія, які пропонують кредит на людину, які потребують кредит від законного Авторитетні лихваря, ця компанія пропонує кредит за ціною ставка 2%, так що якщо вам потрібно кредит повернутися до нас з нашої заявки E-mail: Latishaloancompany@gmail.com Застосування позики Форма ім’я: Адреса: Розмір позики: Тривалість позики: Національність: Країна: стан: ЗІП код: Стать: вік: Сімейний стан: Телефон: Мобільний телефон: стосовно від Г-жа Latisha
Zyrf
Чомусь у мене складається враження що заплановане ЗНО взагалі не відбудеться завдяки нашим ,,мудрим ,,керівникам. Мені просто шкода тих діток які готуються,та батьків що витрачають на це свої кошти. Зрештою нашій державі не потрібні розумні люди . Сірою масою краще керувати.
Вопрос
А это не тот ли Карандий, который не так давно (где то так с год назад) был назначен роководить госпредприятием Инфоресурс? Если он - труба ЗНО. Говорили, что вот руководитель новой, так сказать, команды, будет внедрять новые подходыи идеи. А в результате лишь усугубил состояние дел - ведь подходы и методы остались еще от печально известного Табачника, только еще хуже... Не проработал и год, зато многое успел. Теперь вот УЦОЯО...
Цирк
"Так не доставайся ты никому", - сказал IT-шник, хлопнув дверью.
Михайло Чиж
"після звільнення команди ІТ-фахівців, в УЦОЯО немає жодного джерела інформації" - ще один зайвий доказ того, що з ІТ-шниками треба не просто "жити мирно", а "дружити" і не ображати їх. Кваліфікованому ІТ-шнику достатньо змінити пару бітів в потрібному місці бази даних - і вона "ляже" і ніхто, крім цього ІТ-шника її не "підніме". А, як виявилось, образили не одного ІТ-шника, а цілу команду: от кожен і змінив по пару бітів, а останній - ще й "заникав" її.... Не хотів УЦОЯО платити нормальні гроші за обслуговування програмних засобів, тепер заплатить втридорога (якщо не в 10)... А от чи дістануть базу ті ІТ-компанії, що з такою бравадою взялись за роботу - великий сумнів. І стверджувати, що база не стала загальнодоступною ніхто не може.... То ж чекаємо виходу наступної серії від УЦОЯО під назвою "ЗНО-2016 відміняється"
trud-osnowa znanь
"Напрацьований впродовж попередніх років УЦОЯО банк тестових завдань - это ТРУД той команды." Тяжелый и кропотливый, не оцененный родителями и много еще кем. По себе знаю, как это обидно, но еще больнее - когда после не признания, твой Труд присваивается кем либо. Жестко отомстили, возможно, но без оскорблений, разборок обошлось. Что посоветовать новой команде? Вложите свой Труд, проявите знания и упорство. Успехов в вашем нелегком Труде.
Голосzнарода
Для trud-osnowa znanь: Ну як Вам написати : результати труда, створені на державній посаді, не являються власністю посадовця, а є власністю всього народу. Якщо посадовець вкрав чи знищив продук, який ним створений, то це є злочин.
Олена
Звільнилося можливо 5 чоловік із 100, які працюють у центрі. То чи можна колектив працівників УЦОЯО вважати новою командою. Це багаторічна праця всього колективу, а не однієї чи кількох осіб. Хоча б трохи аналізуйте те, що говорить пан Лікарчук. Бо він іноді суперечить сам собі. Говорить, що відсутні кошти та ресурси, а напланував усіляких непотрібних змін для системи на десятиліття.
дора
Для Олена: 5 из100 ? На этот случай? есть поговорка: "На одного с сошкой, семеро с ложкой".
Коментувати
Наталія
"Залучити ІТ-компанії", щоб вони тільки розібралися в тому, що створено - на це гроші є, а платити гідну зарплату професіоналам, що створили дієздатну систему і підтримували її в дієздатному стані всупереч недостатньому фінансуванню на одному ентузіазмі - на це грошей немає. Дуже прикро...
Peters
а..."після звільнення команди ІТ-фахівців", забудьте про банк тестових завдань). Його сто раз скопіювали. А паперової документації не робили з метою конфіденціальності.
Peters
Але, при всьому тому, витоку інформації до проведення ЗНО за всі роки не було. А от тепер...ХЗ. Да, Лікарчука вважав і вважаю порядною людиною, патріотом і професіоналом
Елена
Сергей Лимонов, вы получаете зарплату не зря - без устали и без перерыва на обед обливаете всех и вся грязью. Ваши хозяева могут вами гордиться.
Сергей Лимонов
Система має бути описана. Вона повинна мати експлуатаційну документацію. Цього не було зроблено! Агов! Лікарчук- "непідкупний"! Сорому немаєш!
z
Для Сергей Лимонов: Ти, скотино, знову виплила з небуття?
Сергей Лимонов
Сразу заметно по стилю и вокабуляру ликарчуковского прихвостня: такой научит детей "доброму, разумному и вечному"!
Коментувати
Сергей Лимонов
Лікарчук з гоп (айті) компанією залишили після себе кучу лайна! Профі -блін недодєлані!
dk
Для Сергей Лимонов: просто прокуроры-п...ы
Сергей Лимонов
Ага! Зомбі проти зомбі! Вурдалаки проти вурдалаків" Пі....си проти пі....сів!Так і живем!
погляд з боку
Завдання з бази завдань з’являться в "самый неподходящий момент"! навіщо зараз?
Коментувати