Одне з завдань тесту ЗНО з хімії матиме дві відповіді

Завдання тесту ЗНО з хімії про число структурних ізомерів офіційно матиме дві правильні відповіді

Одне з завдань тесту ЗНО з хімії матиме дві відповіді

В Українському центрі оцінювання якості освіти ухвалено рішення про зарахування двох правильних відповідей на завдання тесту ЗНО з хімії, в якому необхідно було вказати число структурних ізомерів.

Відповідне рішення було прийняте у зв’язку з численними зверненнями стосовно зазначеного завдання тесту.

В УЦОЯО повідомили, що центром був отриманий експертний висновок Національної академії педагогічних наук України, який підтвердив рішення фахової комісії щодо правильної відповіді в чисельному виразі "5", тому підстав змінювати правильну відповідь до цього завдання немає.

"Однак, зважаючи на те, що за результатами статистичного аналізу вказане завдання виявилося із від᾿ємним значенням кореляції, прийнято рішення зарахувати відповіді "3" і "5" як правильні всім абітурієнтам, які їх визначили", - повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Як відомо, УЦОЯО розпочав оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Вже оголошені результати ЗНО з української мови і літератури, математики, географії, всесвітньої історії, іноземних мов, а також російської мови.

Освіта.ua
26.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
игорь
Одне з завдань тесту ЗНО з хімії матиме дві відповіді: одну правильну - 5. І одну неправильну - 3.
ііііііііі
Коли будуть результати? Чого вони тягнуть кота за яйця? В мене вже нігтів майже не залишилося.
вчитель
я розумію ректорів вузів, які хочуть мати свого студента! цей дебільний жах - це варіант зно з хімії. людина, що збирається здавати предмет- багато займається, вчить, а що баче - перший рівень для дебілів. а профільні класи навіщо? 30 років навчались по органіці цветкова - на прикладі бутену на одній сторінці приводиться 5 ізомерів - -профільні класи напишуть 2 просторові цис і транс. . + цще 2 цикло ЦИСЛА 7 ВЗАГАЛІ НЕ МАЄ У ВІДПОВІДІ. ось вам рівень тих хто складав. а підручники хомченко та пилипенка. це ж класика. який же рівень тих. хто складає ці завдання? а проблема в тому, що щоден вчитель не має права поставити ту оцінку, яку учень заслуговує. липа!!! більшість дітей не хоче вчитись. потрібно вернути вступні екзамени у виші - бо це вгадування. чому відсутня відкрита форма відповіді? де дійсно конкурсні завдання?хай не буде ів якомусь році 200 балів. будуть готуватися і вчитися.шкала повинна бути постійна. стидота, а не зно з хімії. і з цим у європу?
Андрій
Для вчитель: Учителю, увімкніть мозок: невже Ви не знаєте, що є два види ізомерії - структурна й просторова. Є також їхні різновиди. Міжкласова ізомерія - різновид структурної. Тому формулі С4Н8 відповідає 5 структурних ізомерів - 3 алкени й 2 циклоалкани. Господи, хто і як навчає дітей хімії?
теж вчитель
Ніякого повернення до екзамеів.Тести заставили вчити принаймі тих кому це потрібно і дозволили поступити на бюджет масі дітей.А чіплятись за одне завдання це таке діло. Особисто знаю учня який написав хімію без жодної помилки. а біологію з однією і це далеко не учень елітної школи а школи з райцентру.
Юлія
Для Андрій: навчають згідно підручників, рекомендованих МОНУ і тих, які доступні школі, і в яких написано, що класові ізомери - окремий вид.
Коментувати
Віктор
Переглянте питання з біології!
Дмитро
Прошу підтримати http://www.avaaz.org/ru/petition/Do_Sergiya_Mironovicha_Kvita_Zarahuvati_pravilnu_vidpovid_pro_muh_drozofil_25/?nlmkNhb
Богдан
Ми свого домоглися.
Арина
Для Богдан: Домоглися, що неправильну відповідь зарахували як правильну. Оце таке "незалежне" оцінювання.
Влад
Як би воно було 100% неправильне його б незарахували як правильне!Фактично правильна і та відповідь і та, завдання складено некоректно. З біології ситуація ще гірша.Особливо питання про хромосоми і про везикули.
Алекс
Для Влад: 3 - 100% неправильна відповідь. Це - лише частина правильної відповіді. За такою логікою треба й 4 зараховувати. УЦОЯО - дебіли!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Коментувати
Леонідович
2+2=4! "Однак, зважаючи на те, що за результатами статистичного аналізу вказане завдання виявилося із від᾿ємним значенням кореляції, прийнято рішення зарахувати відповіді "3" і "5" як правильні всім абітурієнтам, які їх визначили". Навіть при Табачнику до такого не додумались!
Юлія
Для Леонідович: правильно зробили, що зарахували. у підручниках, за якими ми вчимося немає однозначної відповіді - одні пишуть, що класова ізомерія входить до структурної, інші - що це окремий вид. потрібно якось дійти консенсусу, видати оновлені підручники - це промах міносвіти, тому вони поставили абітурієнтів в рівні умови.
Олексій
Є два рекомендовані МОН підручники для 11 класу - Величко і Попеля - в обох це завдання є, в обох зазначено 5 структурних ізомерів. Якщо готувалися за якоюсь негрифованою макулаторою на кшталт Березан - так і скажіть.
Коментувати
юрій
ізомерів там 6 - за будовою ланцюга і положенням кратного зв язку-3.за цис і транс ізомерією 2. за циклосполукою 1.центр оцінювання лохонувся ізаймається єрундою але ця помилка в порівнянні з біологією ще квіточки
kolya
Для юрій: згідний
Коментувати
Оля
Впринципі треба було не додавати того бала за відповідь 3(хоча в мене самої 3,але я зрозуміла що це не правильно).Мені дуже б хотілося, щоб передивились завдання на складання формули води.Дивно,але я досі не можу зрозуміти чому відповідь 6.Невже ви хочете сказати що може існувати молекула Н1 в поєданні з Н2 або Н2 з Н3. Н3 взагалі синтезовано штучно. Для чого було робити таке завдання?щоб зрізати учнів чи що?
Незадоволена
Для Оля: Оля,я повністю з Вами погоджуюсь. Правильна відповідь 5 і повинно бути все одно на інші варіанти. А от задача щодо води-це повна нісенітниця, в жодному підручнику не можна прочитати,що до складу води можуть входити різні ізотопи Гідрогену.
Артем
Попель 8 кл., с. 150, с. 156 задание 24
Коментувати
MmM
Не заздріть))))Правда на нашому боці і наше Міністерство погодилось частково з нами, за що ми їм і вдячні)
Артем
Виникає питання щодо справедливості і об’єктивності прийнятого УЦОЯО рішення стосовно завдання із визначення кількості ізомерів. Виникає комічна ситуація, адже у всьому світі на це питання првильною буде відповідь "5", тоді, коли в українському ЗНО, зважаючи на певне "за результатами статистичного аналізу вказане завдання виявилося із від᾿ємним значенням кореляції" правильною буде вважатись і об’єктивно неправилна відповідь "3". Цей факт кидає тінь на всю систему оцінювання знань абітурієнтів, зважаючи на її антинауковість та суб’єктивізм.Потрібно не займатися популізмом, а дослухатись до експертного висновку і прийняти єдине дійсно правильне рішення.
Ліза
Якби-то тільки ця відповідь кидала тінь на всю систему оцінювання...Нажаль,антинауковість та суб*єктивізм на кожному кроці...А щодо популізму,не переймайтеся,адже це не "він",а - дискусія.Щодо ЗНО цьогорічного-я теж за запитання ,що коректно сформульовані і вимагають лише однієї правильної відповіді, а не кількох спірних.
Артем
ответ 5 - единственно правильный, я смотрел учебники Попеля и Величко 11 класс - там это задание разобрано по косточкам.
Коментувати
Микола
Це взагалі не чесно. Якщо хтось не знав про циклоалкани, то це їхня проблема. Чому тоді, коли з математики правильно розв"язали задачу з параметром менше сотні абітурієнтів, то це норма (ніхто навіть не сперечається), а коли "багато" не знали про циклоалкани, то це біда? Вчитися треба, а не скиглити. Бо роками ніхто нічого не робив, а потім бідкаються.
Ліза
Для Микола: Напевно, вас було менше,як тих, хто не знав про циклоалкани.Вам теж ніхто не забороняв,як ви висловилися ,"скиглити".Вкотре переконуємося "В єдності - сила...".
Юлія
Для Микола: а нічого, що кожен підручник пише по-різному? діти мали самі з пальця висосати, що класова - це підтип структурної, чи як? хто каже, що діти не знали про циклоалкани? звісно, переважаюча більшість знали, просто віднесли їх до окремої групи ізомерів.
Алекс
Є два рекомендовані МОН підручники для 11 класу - Величко і Попеля - в обох це завдання є, в обох зазначено 5 структурних ізомерів. Якщо готувалися за якоюсь негрифованою макулаторою на кшталт Березан - так і скажіть.
Коментувати
ВС
Одна неправильна відповідь, за логікою комісії, правильна, а інша неправильна відповідь, за логікою тієї ж комісії, неправильна. Правильні і більш правильні або неправильні і більш неправильні. Цікава логіка, точніше відсутність всякої логіки. Чи не могли б тут фахівці-хіміки пояснить цю дивну логіку?
Алекс
Для ВС: запитайте в Лікарчука у фейсбуці, який розумник приіняв таке рішення.
Коментувати
Zaruba Maria
Це несправедливо. Чому тоді не зараховується відповідь "4" ? Ті, хто відповів "4", знають, що існують циклоалкани.
Юлія
Для Zaruba Maria: ті, хто писав 3 теж знають, просто віднесли їх до окремої групи ізомерів. 4 там взагалі не в тему
Коментувати
не  за те думають
краще б зарахували в фізиці відповідь 48 і 96...
MmM
Дякуємо Міністерству за розуміння!!!
Артем
Для MmM: правильный ответ 5, но в условиях кризиса может быть и 3
Коментувати
Ігор Солопчук
молодці!! ще б з біології так)
kolya
Для Ігор Солопчук: потрібно звернутись до них
Батя
Для kolya: Обратитесь понастойчивей. И большевики-ликрчуки примут решение считать кухарку Прасковью целкой.
Юля
моя відповідь 4 і я знаю про існування і циклоалканів, і цис- транс ізомерії, і за положенням подвійного ланцюга, але не розумію, чим моя неправильна відповідь відрізняється від іншої, будь це 3 або 5.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!