Чи знаєте ви про випадки отримання хабарів у вишах?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua про випадки неправомірної вигоди за іспити в закладах вищої освіти

Чи знаєте ви про випадки отримання хабарів у вишах?

У Державній антикорупційній програмі, оприлюдненій Кабінетом Міністрів, наголошується, що можливість викладачів вимагати чи отримувати неправомірну вигоду за здачу заліків чи іспитів студентами під час сесій є масштабною проблемою під час провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти.

В уряді наголошують, що наслідком зазначеної проблеми є підготовка некваліфікованих студентів та випускників університетів.

Освіта.ua
14.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Румуномовна нацменшина Буковини
Ми поважали і поважаємо Україну як державу. Майже рік до нас на Буковину не приїжджали жодні високопоставлені чиновники. І навіть у самий критичний час, ніхто не запропонував відділитись від України, хоча Південна Буковина ніколи не належала УРСР до 1940 року. Ми любимо Україну. Але попри любов, на наші скромні прохання ніхто не реагує. Ми просили прийняти закон відповідно до якого не будуть мобілізовувати самих досвідчених науковців та педагогів. Не залежно від того працює заклад освіти, чи ні. Умовою відстрочки є довідка про стаж, не менше 15 років роботи в закладі освіти, копія атестаційного листа, не нижче І категорії, а також копії документів про вищу освіту - це для педагогів. Довідка про стаж, довідка про присвоєне вчене звання - для науковців. Мета - зберегти самих досвідчених. Ми просимо відмінити подвійні стандарти в дипломах, які видають Чернівецькі ВНЗ. Кваліфікація має бути одна і єдина. Магістр права, Магістр Економіки....
ТТ
Про це всі студенти знають і жоден викладач. Хоча ні, є один, який спробував заявити про корупцію у вишах. Але ж корупція непереможна.
Румуномовна нацменшина Буковини
Наші дипломи тільки називаються дипломами Європейського зразка. Нічого спільно з Європою вони не мають. Ми не знаходили в Польських чи Румунських дипломах такого поняття, як "Професійна кваліфікація". Ми не задоволені тим, що ВНЗ зокрема ЧНУ Федьковича заставляють писати в дипломах те, чого по суті не має навіть у пострадянських країнах. Якщо ви докладаєте усіх зусиль щоб наші дипломи ніде, нічого не вартували, то наші діти будуть йти з ними влаштовуватися на роботу. Запитання. А у старих радянських дипломах, яка зазначена кваліфікація? Освітня чи професійна? Бо якщо освітня, то відповідно до професійного стандарту вчителя, щоб з ними працювати має бути зазначена ще професійна. Влада починаючи від 2020 року робить все щоб знищити вищу освіту та середню освіту. Ви на словах звісно йдете до Європи. А на справі нічого спільного з цим не має.
Sasha Hora
Для Румуномовна нацменшина Буковини: А якщо професійна, то має писати "професійна". Який статус тоді мають дипломи видані у 90-ті, 2000 - ні? Кваліфікація у дипломі має бути і єдина!!!
Закарпатська область
Для Румуномовна нацменшина Буковини: З освітньою кваліфікацію можна працювати тільки в закладах освіти. І то! Від 2020 року це має бути спеціальність "Середня освіта". Якщо уважно прочитати закон України про освіту то доступ до професії надає саме професійна кваліфікація. А до Азарова - Януковича в Україні не було. Її не має у Європі, її не має в Білорусії, її не має в Росії. Все так зроблено щоб наші дипломи тільки у нас щось вартували. А у решті країн двоєлічіє, чи дві кваліфікації не має. По факту людина закінчила ВНЗ, отримала ступінь Магістра економіки, а відповідно до закону доступу до професії не має.
Коментувати
YCPX
Що значить "чи знаєте"? Знати може той, хто дає хабар і хто дає. Я, наприклад, знаю про одну студентку, яка поїхала на навчання, на заняття перестала ходити, влаштовуючи особисте життя. Її виключили з університету за академзаборгованість, але вона продовжувала брати у батьків гроші, нібито на хабар, щоб не виключили. Брехня з’ясувалася, але батьки уже всім і кожному роздзвонили, що в університеті панує корупція і хабарництво.
Черняк , аспірант
Приходьте в Нубіп - у нас хабарі не беруть, організоване комбіноване навчання , скрізь порядок і добре ставлення до студента.
Доцент медичного університету
Я точно знаю про випадки отримання хабарів у вишах. Я сам їх брав, беру і буду брати. Бу-га-га!
Оксана
Якщо й справді хочете розібратись, то приїдьте до Вінницького НАУ та поспілкуйтеся зі студентами. Там все проходить через касу. За будь-яку здачу іспиту чи заліку треба спочатку заплатити, і тільки потім йти здавати. Незалежно від рівня підготовки.
Народний вчитель
Можливо, не правильно поставлено питання!?! Краще питати, хто не знає про хабарі у ВИШах.