Чи запрошувати до шкіл фахівців з непрофільною освітою?
Міністерство цифрової трансформації України пропонує підвищити якість викладання математики й інформатики, залучивши до роботи в школах фахівців IT-галузі.
Така можливість передбачена в рамках педагогічної інтернатури, яку фахівець без профільної освіти проходитиме під керівництвом досвідченого вчителя.
«Упродовж року фахівець може сформувати та розвинути необхідні навички для навчання дітей та отримати можливість викладати у школі», – підкреслили в міністерстві.
Гіпотетично припустимо, що платня і умови праці у школі прийнятні, а яка саме причина у тому, щоб запрошувати до шкіл фахівців із непрофільною освітою? І якщо півроку чи рік достатньо, чому педагогічні виші навчають понад 5 років?
27.01.2022 в 22:44Відповісти
Батьки
Посилювати вивчення інформатики у школі потрібно. Але за рахунок зміни програм та поділу класів на сильні та слабші групи. Щодо кадрового забезпечення, то здебільшого в школах є фахівець котрий може якісно вести цей предмет. Інша ситуація коли такі фахівці читають все по трохи , а пенсія від 5 класу вчить друкувати, малювати і конспекти писати. Тут дійсно треба наводити порядок. З такими вчителями далеко не підемо. І скажіть на милість. У відділі освіти чи дирекція не знає про це все? Все вони добре знають, але легше пенсії продати місце на олімпіаді зробити вигляд ніби все гаразд, чим починати вирішувати проблеми.
23.01.2022 в 12:58
Хубз аль Султан
Для Батьки: Салам батькам! Сейчас с моим уходом из образования (к чему приложили руку в том числе и такие как вы) в одной из очень больших школ информатику читает "пенсия" - бывшие программисты и инженеры, возрастом за 55, но с сильнейшей математической и программистской базой. Люди, легко заткнувшие бы за пояс всевозможных тридцатилетних мидлов, рассекающих офис в кедах на босу ногу в поисках очередной банки кофе. Люди, оказавшиеся за бортом современного айти-движа лишь ввиду неумения продать себя подороже или читать первые две главы документации к девяносто девятому по счету фреймворку за неделю. Как бы мне хотелось, чтобы эти две категории рабочей силы хотя бы на время поменялись местами. Ох как бы вы, батьки, воскудахтали, что вас ничему не учат, но только теперь не старики, а какие-то мутные невнятные малолетки...
Но о чем это я. Кеды на босу ногу в школу ни этой самой ногой по вполне понятным причинам. И кудахтать отсюда вы можете только на "пенсию" - ведь она сдачи не даст.
23.01.2022 в 17:01
Коментувати
Анатолій
+1
Залучення до освіти фахівців інших сфер це однозначно ТАК. Від формальних теоретичних знань до практичного розуміння навіщо і куди ці знання застосовувати ТАК. Все впирається в оплату праці цих фахівців(((
19.01.2022 в 19:36
Love
+1
Для Анатолій: Востребованный специалист занят бизнесом, и далеко не каждый может КАЖДОМУ спокойно и доходчиво пояснить что и как нужно делать, и почему. Поэтому либо шефство / практика, либо НЕТ. А следующая тема для сайта: "Чи запрошувати до шкіл зеків з непрофільною освітою?"
20.01.2022 в 14:58
репліка
Для Анатолій: Спочатку наберуть людей без освіти, далі влада зміниться, відповідно закони теж не будуть сидіти на місці. І що потому з тими людьми робити? Виганяти чи у метро заставляти дипломи про педосвіту купувати, а потому виганяти та ще по статті.
23.01.2022 в 13:12
Коментувати
Батьки, Чернівецька область
-2
У наших школах і так багато вчителів з не тією освітою яка потрібна. Не говорячи про поодинокі випадки купівлі дипломів. Куди вже далі? Ви з школи, яку колись називали світочом знань, зробили бордель! Йойки! Директриса жаліється що можуть закрити 10 клас. А що ви зробили щоб учні йшли до 10 класу? Торгуйте від 5 класу оцінками і медалями, за гроші випускайте відмінників, принижуйте учнів, спонукайте учнів до суїцидальної поведінки, а учнів котрі ростуть у соціально незахищених родинах майте за путе місце. Ви точно попали у свій вагон? Жодного 10 класу. У ПТУ учнів на руках носять, а школи де на перший погляд має бути розуміння і підтримка, нищать як морально так і психологічно. Учні ще не такі зіпсовані як ви учителі. І вони ще прагнуть справедливості на чесності. Але нажаль школа стала не тим закладом освіти де це можна побачити.
18.01.2022 в 21:11
Хубз аль Султан
+1
Для Батьки, Чернівецька область: Позвольте полюбопытствовать: это вы сейчас, агрясь, на какого-то конкретного педагога, записали сразу всех учителей в унижающих достоинство учеников и склоняющих их к суициду, или же у вас пруфцы про всех имеются?
Или просто кудахтанье ради словца и любимого занятия кого-то поокунать в дерьмо из-за собственной никчемности? :)
23.01.2022 в 17:08
Коментувати
Олег
+1
Зараз всі побіжать з зарплати 4-5 тис.$ на зарплату 5-10 тис. грн. (та ще й з батьками, учнями та купою начальства, яке сидить на шиї у вчителя і знає, як правильно навчати). Треба ж придумати таку маячню!!!!
17.01.2022 в 16:43Відповісти
Учень-самоучень
+1
Математики та інформатики тікають після першої "мега зарплати". То чим же ви ІТ спеців туди будете заманювати?
16.01.2022 в 19:03Відповісти
антибот
Може й варто, але чи погодяться вони на копієчну зарплату? Якщо менше повної ставки - то це навіть менше мінімалки(
15.01.2022 в 16:25Відповісти
Сталін (інший)
Судячи із фрази "залучивши до роботи в школах фахівців IT-галузі", Міністерству цифрової трансформації України (в що, Сомалі?) бракує не тільки фахових навичків і потрібних клепок в своїй голові, а ще негативно впливає відсутність таких предметів як Логіка та Фінансова грамотність.
14.01.2022 в 17:52Відповісти
Скептик
+1
Варто. Треба рятувати школу від "профільних фахівців".
14.01.2022 в 09:16
TT
Для Скептик: Саме так, бо профільні фахівці, ще намагаються чомусь навчити учнів. Та дуже заважають завершити реформу.
16.01.2022 в 19:06
Коментувати
R3$1$ 0R
+1
Конечно, сейчас кроме попущенных, больных, контуженых, барыг и сутенёров, в украинских школах остро не хватает только психов, людоедов и педофилов. А если серьёзнее, новички задержатся максимум на пару месяцев, нормальные спецы в копеечное змеиное гнездо не пойдут, а списанные даже при желании ничему хорошему не научат. Да и вообще: ВЫ ДЕТЕЙ СПРОСИЛИ? Или очередной пшик опиатных перед выборами, чтобы списать средства?
13.01.2022 в 23:46Подивитись всі відповіді (5)
Маргарита
+2
Для R3$1$ 0R: Себе вважаєш супер-пупер, а всіх навколо покидьками, чмо занюхане? Долари баньки засліпили? Себе і назвати не можеш, а зайшов на сайт під порядковим номером, ще й гадиш навколо себе. Кому треба тут твоя тупа, лайлива думка, "нормальный спец"?
14.01.2022 в 08:37
Мастер
Останні років 20 у пед попадають більшість тих, хто не знає куди піти або не вступив до престижного вишу. Далі, до звичайної школи йдуть лише ті випускники, які не зацікавили кращих роботодавців - відсіяні. А роками на мізерній посаді у школі затримуються ті, хто не хоче змінюватися і нема куди піти. Це відбір нижніх серед нижніх, які бідкаються і зриваються на чужих дітях. Зарплатня дійсно відображає цінність і самооцінку, так що заради примарних пільг і відпустки на все згодні вчителі справді працюють чи висиджують час за копійки. Якщо вони не мають іншого легального доходу, це багато про них каже як про спеціалістів і як людей. Тобто, коли R3 отримує хоч від 500 євро саме на **своїх умовах**, у нього чи неї є право називати небогих небогими, а невдах- невдахами. Хоча неприємно, коли інваліда називають калікою, але це правда, і гарні евфемізми суті не міняють. В Україні та бувшому СССР, слово "вчитель" давно синонім "безправний жебрак". Інше питання: Чому ж вони навчають дітей?
14.01.2022 в 14:08
Лика
Для Маргарита: А Вы среди названных себя увидели или просто критически? Сейчас столько желающих учительствовать, что уже давно берут без профильного и совмещают внахлест, а это лишь жалкая попытка зе-жу легализировать факт, что в школу (как и в полицию, армию и доброботы) берут любого и всех подряд. Это не просто позорно низкий порог входа, а вход рачком. Только не говорите, что ваш счастливый педколлектив всем доволен и постоянно улыбается без показухи даже не в присутствии других педагогов.
14.01.2022 в 16:27
Коментувати
учителям
+1
-1
Айтишники в школу конечно не придут. Но на этом сайте тусуются явно не они, а учителя, которые конечно же против такой конкуренции - голосование показывает. Прикольно, как учителя боятся за свой зад )(
13.01.2022 в 19:20
Нерогуль
-1
Для учителям: Учителям нечего бояться. Я проработал учителем информатики в школе всего 5 лет, и уже 17 лет инженером компьютерных систем на пром. предприятии. В школу желания вернуться не возикало ни разу. 40 часов в неделю на предприятии работать легче, чем 18 в школе. А после запрета русского языка и навязывания рогульского - пусть в школе рогули работают.
13.01.2022 в 19:37
Коментувати
Вишневський
+2
я вчитель, син айтішник. сміялися до сліз....він просто неймовірно щасливий, що йому нададуть МОЖЛИВІСТЬ працювати у школі.
13.01.2022 в 18:28Відповісти
Andrew Brown
+2
Автори такої ініціативи, мабуть, цілком втратили точки дотику з реальністю. Це дивно, адже у міністерстві цифрової трансформації працюють люди, які прийшли з ІТ-бізнесу. Мої колишні учні, які зараз працюють у сфері ІТ, мають зарплати від 1,5 до 7 тис. доларів. Навіть не уявляю, що має статися, аби ці хлопці захотіли піти працювати в школу. Хто знає такі причини, буду радий прочитати в коментарях.