Чи запрошувати до шкіл фахівців з непрофільною освітою?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо залучення IT-фахівців до шкіл

Чи запрошувати до шкіл фахівців з непрофільною освітою?

Міністерство цифрової трансформації України пропонує підвищити якість викладання математики й інформатики, залучивши до роботи в школах фахівців IT-галузі.

Така можливість передбачена в рамках педагогічної інтернатури, яку фахівець без профільної освіти проходитиме під керівництвом досвідченого вчителя.

«Упродовж року фахівець може сформувати та розвинути необхідні навички для навчання дітей та отримати можливість викладати у школі», – підкреслили в міністерстві.

Освіта.ua
13.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Зараз всі побіжать з зарплати 4-5 тис.$ на зарплату 5-10 тис. грн. (та ще й з батьками, учнями та купою начальства, яке сидить на шиї у вчителя і знає, як правильно навчати). Треба ж придумати таку маячню!!!!
Учень-самоучень
Математики та інформатики тікають після першої "мега зарплати". То чим же ви ІТ спеців туди будете заманювати?
антибот
Може й варто, але чи погодяться вони на копієчну зарплату? Якщо менше повної ставки - то це навіть менше мінімалки(
Сталін (інший)
Судячи із фрази "залучивши до роботи в школах фахівців IT-галузі", Міністерству цифрової трансформації України (в що, Сомалі?) бракує не тільки фахових навичків і потрібних клепок в своїй голові, а ще негативно впливає відсутність таких предметів як Логіка та Фінансова грамотність.
Скептик
Варто. Треба рятувати школу від "профільних фахівців".
TT
Для Скептик: Саме так, бо профільні фахівці, ще намагаються чомусь навчити учнів. Та дуже заважають завершити реформу.
Коментувати
R3$1$ 0R
Конечно, сейчас кроме попущенных, больных, контуженых, барыг и сутенёров, в украинских школах остро не хватает только психов, людоедов и педофилов. А если серьёзнее, новички задержатся максимум на пару месяцев, нормальные спецы в копеечное змеиное гнездо не пойдут, а списанные даже при желании ничему хорошему не научат. Да и вообще: ВЫ ДЕТЕЙ СПРОСИЛИ? Или очередной пшик опиатных перед выборами, чтобы списать средства?
Маргарита
Для R3$1$ 0R: Себе вважаєш супер-пупер, а всіх навколо покидьками, чмо занюхане? Долари баньки засліпили? Себе і назвати не можеш, а зайшов на сайт під порядковим номером, ще й гадиш навколо себе. Кому треба тут твоя тупа, лайлива думка, "нормальный спец"?
Мастер
Останні років 20 у пед попадають більшість тих, хто не знає куди піти або не вступив до престижного вишу. Далі, до звичайної школи йдуть лише ті випускники, які не зацікавили кращих роботодавців - відсіяні. А роками на мізерній посаді у школі затримуються ті, хто не хоче змінюватися і нема куди піти. Це відбір нижніх серед нижніх, які бідкаються і зриваються на чужих дітях. Зарплатня дійсно відображає цінність і самооцінку, так що заради примарних пільг і відпустки на все згодні вчителі справді працюють чи висиджують час за копійки. Якщо вони не мають іншого легального доходу, це багато про них каже як про спеціалістів і як людей. Тобто, коли R3 отримує хоч від 500 євро саме на **своїх умовах**, у нього чи неї є право називати небогих небогими, а невдах- невдахами. Хоча неприємно, коли інваліда називають калікою, але це правда, і гарні евфемізми суті не міняють. В Україні та бувшому СССР, слово "вчитель" давно синонім "безправний жебрак". Інше питання: Чому ж вони навчають дітей?
Лика
Для Маргарита: А Вы среди названных себя увидели или просто критически? Сейчас столько желающих учительствовать, что уже давно берут без профильного и совмещают внахлест, а это лишь жалкая попытка зе-жу легализировать факт, что в школу (как и в полицию, армию и доброботы) берут любого и всех подряд. Это не просто позорно низкий порог входа, а вход рачком. Только не говорите, что ваш счастливый педколлектив всем доволен и постоянно улыбается без показухи даже не в присутствии других педагогов.
Коментувати
учителям
Айтишники в школу конечно не придут. Но на этом сайте тусуются явно не они, а учителя, которые конечно же против такой конкуренции - голосование показывает. Прикольно, как учителя боятся за свой зад )(
Нерогуль
Для учителям: Учителям нечего бояться. Я проработал учителем информатики в школе всего 5 лет, и уже 17 лет инженером компьютерных систем на пром. предприятии. В школу желания вернуться не возикало ни разу. 40 часов в неделю на предприятии работать легче, чем 18 в школе. А после запрета русского языка и навязывания рогульского - пусть в школе рогули работают.
Коментувати
Вишневський
я вчитель, син айтішник. сміялися до сліз....він просто неймовірно щасливий, що йому нададуть МОЖЛИВІСТЬ працювати у школі.
Andrew Brown
Автори такої ініціативи, мабуть, цілком втратили точки дотику з реальністю. Це дивно, адже у міністерстві цифрової трансформації працюють люди, які прийшли з ІТ-бізнесу. Мої колишні учні, які зараз працюють у сфері ІТ, мають зарплати від 1,5 до 7 тис. доларів. Навіть не уявляю, що має статися, аби ці хлопці захотіли піти працювати в школу. Хто знає такі причини, буду радий прочитати в коментарях.