Чи має бути ДПА з математики обов'язковою в 11 класі?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо державної атестації з математики

Чи має бути ДПА з математики обов'язковою в 11 класі?

Міністерство освіти визначило перелік предметів, з яких у 2021/22 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Зокрема, випускники 11-х класів складатимуть іспити у формі ЗНО з таких предметів:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України або іноземна мова; 
  • один з предметів зі списку: історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти); 
  • мова нацменшини чи корінного народу (для випускників класів і шкіл з навчанням мовою нацменшини або корінного народу).

Таким чином, математика має залишитися обов’язковим предметом державної підсумкової атестації для здобувачів повної загальної середньої освіти.

Освіта.ua
23.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Страх = Незнание
НЕ СОТВОРИ СЕБЕ КУМИРА даже в белом халате и очках с умными книжками. Либо просыпайтесь сами, либо будут будить. Причём жёстко, возможно ногами. Через «образование/науку» загоняют в заторможенную рассудочную деятельность, либо в ускоренную эмоциональную через «СМИ/шок-контент», лишь бы люди не поняли своё «здесь и сейчас». Качели «хлеба-зрелищ» раскачивают понятно кто и очевидно для чего. Вас открыто учат, что иметь своё мнение, жить в мире и защищать родных и близких – это экстремизм, а вы всё там, где ваше внимание.
Вася
Однозначно так! Шановні коментатори, якщо дитина отримала нормальний розвиток, опрацювавши шкільну програму, то їй будь-яке ЗНО - не проблема. Але практика показує: для тих, хто мислить-усі предмети в школі не тяжкі, хто не мислить, бере зазубрюванням, і тоді математика, фізика, хімія - тяжкі. Навколишній світ наскільки швидко міняється, що зазубрюванням його "не візьмеш". Отже, шановні батьки, якщо хочете, щоб ваша дитина мислила - прослідкуйте як вона виконує ДЗ, здійснює обчислення, допоможіть зрозуміти зміст задачі, бо інакше вона спише з ГДЗ або скористається спецкалькулятором і математика на цьому закінчиться. І далі, уявіть лікаря, який через відсутність мислення (ну або його слабкість) не зможе встановити причинно-наслідкового зв’язку. Хірург зі слабким мисленням-це взагалі нонсенс. Тому ЗНО з математики якраз і є критерієм, який визначає рівень мислення дитини. З приводу історії України: тести з цього предмету повинні бути обов’язковими при отриманні громадянства (ID-картки).
Ніка
Для Вася: повністю підтримую. Маю дитину, як кажуть "гуманітарія", але при всій нелюбові і проблемах з математикою, здати ДПА на достатній рівень вона зможе. Треба бути геть тупим, щоб провалити.
Helena
ДПА з математики має бути обов’язковим однозначно!!!
Коментувати
Дмитро
Педагогіка насилля переходить у нову фазу - розвалу украінськоі освіти…. Заборони, обмеження, удари по найболючіших точках== сертифікація, Зно , єві, акредитаціі, платне навчання,знищення пту , ліквідація коледжів, обмеження державних місць…
Лена
Кому потрібно оце все що ви вводите,самі здайте математику,історію України.Зніміть взагалі це ЗНО закордоном а вузах це все непотрібно. І взагалі якщо поступаєш на лікаря історія України нафіг нікому непотрібна.
Соцкорпус
Для Лена: тому , хто закрив 5 тисяч шкіл за останні 10 років, хто скоротив удвіччі число студентів…Ім’ я ім- іноземна агентура , яка керує Мон, кбм, Адміністраціями…
вчитель
Лена, Історія України потрібна кожному громадянину держави, як і українська мова та література. Ще й мистецтво України треба знати. А вже фахові іспити для лікаря треба складати теж.
Ніка
Надіюся, що ви вступали не на лікаря. Людині, нездатній осягнути шкільну науку в медичному робити нема чого.
Коментувати
Марта
Для Галини!Цього року поступали,англійська філологія МАТИМАТИКУ здавали бо це обов’язковий предмет .А де взяли ви ,що це не так?
Якось так
Для Марта: Ви здавали "обов’язкову" математику, як ЗНО (для вступу за 200 бальною шкалою), чи як ДПА у формі ЗНО (для отримання Свідоцтва за 12 бальною шкалою)? Бо для вступу до ЗВО на англійську філологію третім предметом МОЖНА ПОДАТИ НА ВИБІР один з цих предметів: історія України / математика / біологія / географія / фізика / хімія. Тобто математика не обов’язкова, а за бажанням. Обов’язкова математика БУЛА для ДПА, але парламент звільнив ВСІХ випускників 2021 року від складання ДПА.
Галина
Для Марта: http://osvita.ua/consultations/bachelor/10025/. Дивимось уважно! предмети в І та ІІ колонці. В ІІІ - на вибір абітурієнта.
Для Марта:
Та ти така тупа, що навіть не можеш правильно написати слово "математика". Куди тобі в університет?
Коментувати
Євген
Продовжу. А що це за вимоги - при вступі до ВНЗ математика обов’язково? Згоден що треба для абітурієнтів які вступають на спеціальності які потребують знань з математики більш поглиблено. Також коли дитина вступає до ВНЗ на базі диплому молодшого спеціаліста після технікуму/коледжу на 2/3 курс, знову ж таки вимагають мати зно з математики. Реально багато дітей не вступили цього року ні після школи ні після коледжу так як провалили зно з математики. Вони навіть не змогли подати документи на менш перспективні спеціальності в самі зачухані ВНЗ ні на бюджет ні на контракт. І що дітям робити? Через рік вони точно не здадуть зно. Тому підуть до польських вузів без зно і наші гроші підуть до їх держави. Гнати в шию новаторів з міносвіти! А дітям терпіння і наснаги, ви всі розумні, тільки країна в нас не цінить нашу молодь і ніяк не хоче в неї вкладати, нажаль.
Галина
Для Євген: де Ви взяли, що математика є обов’язковою для вступу до вишів? Вас ввели в оману. В додатку 4 до умов свтупу затверджений перелік предментів для вступу на різні спеціальності, і є безліч спеціальностей на які математика не потрібна. Обов’язковою математика є як ДПА - для отримання свідоцтва про повну середню освіту.
Галина
Для Євген: да. і якщо у наших вишах, де математика для вступу не потрібна, на оцінку з дпа не звернуть уваги, то для вступу в Польщу вона має значення
Елена
Для Галина: математика є обов’язковим предметом ЗНО майже на всі спеціальності,в ВИШи.Це ви вводите людей в оману,подивіться на сайті майже любого інституту перелік ЗНО ...В університеті,в якому навчаюсь я немає жодної спеціальності,на яку не потрібне ЗНО з математики.Хоча ще три роки тому майже половина дисциплін математику не ставили обов’язковим предметом.
Коментувати
Євген
Що робить наше міністерство освіти? Чому ставлять вузкі рамки для випускників і для абітурієнтів? Обов’язковими мають бути укрмова/література, інші на вибір випускника, тому що випускник для себе вже вирішив куди буде вступати і які предмети йому потрібні.
Роман
Для Євген: Якщо далі розвивати Вашу думку, то укр. мову і літературу потрібно лишити лише для вступу на українські філологічні спеціальності, адже базовий рівень знання мови і літератури (та й історії України) має гарантувати документ про ПЗСО (без знання мови і літератури на базовому рівні його, за великим рахунком, не мають права видавати, але то таке), тобто, для вступу на не-українські-філологічні спеціальності достатньо 2 предмети - один "фаховий" і один на вибір абітурієнта. Але тут виникає ще одне питання - а навіщо тоді ще один предмет "на вибір", може достатньо одного "фахового"? (Математика - на математику, фізика - на фізику, хімія - на хімію тощо). На фіз.культуру і мистецтво, відповідно, творчий конкурс. Тільки от не треба зараз про "корупцію" - такий спосіб запобігання - це забивання цвяхів мікроскопом...
Юрій
Для Роман: аплодирую стоя. Вы еще забыли продолжить цепочку - закончил школу, сразу в универ, без экзаменов, зачем детей напрягать. Да и в универе отменить экзамены, в том числе госы и защиту диплома. Это ж стресс какой. Дальше продолжать не буду... Я когда учился в школе, начиная с 5 класса сдавал переводные экзамены (в 9 и 11 -выпускные). А по окончанию 11 класса сдавал 7 экзаменов (в том числе и укр. мову, и укр. лит, и русск. лит, и матем., и истории (2) и физику) и никто у меня не спрашивал, хочу я что то сдавать, математик я или гуманитарий. К чему это я. До сих пор укр. мову ЗНО онлайн сдаю в районе 170-180 баллов.
Ніка
Тому що ВНЗ - це не дитсадок? Ви взагалі розумієте сенс вищої освіти? Це не просто здобуття професії.
Коментувати
Натала
Обовязкове ДПА з математики після 9 класу!Ретельна перевірка знань всіх учнів!це крок до більш повного засвоення знань та вмінь!
Тетяна
Має бути однозначно. Наші діти розумні,кмітливі і ледачі. Це змусить їх поглибити знання,розширити свої можливості і майбутньому.
Хаyc
Весь курс математики вмещается на один(!) лист А4. Далее, сейчас планово вырождают профильных и высококлассных врачей в общих парамедиков с начальными навыками реанимации и планшеткой для поиска ответов, а фармацевтов - в узкопрофильные кассовые машинки по продаже конкретный препаратов подороже даже без знания генериков. Такими темпами недалеко до альтернативно альтернативной медицины мифических вымерших народов. Вот только не хотелось бы врача, который настолько тупой и безалаберный, что не осилил даже базовую школьную программу, не может перевести значения, не умеет титровать растворы в заданной пропорции, не знает как приготовить 7% физраствор и т.д. Считать незаслуженные купюры не достаточно, а вот на лету переводить валюту по курсу за честно и качественно сделанную работу - почётно. Именно поэтому кроме математического склада ума нормальные врачи учат англ или хотя бы польский, а остаются паталагоанатомы, непутёвая прислуга и шарлатаны чтобы доить лошков и удобрять землю.
123
Для Хаyc: У тебя волчанка.
Skipper
Шестёрка, а как вас в школе для чрезмерно отсталых учили аутоиммунное определять: по инверсной синусоиде описанной в интегрированную кардиоиду или по теореме Миньета?
123
Для Skipper: А че ты агро такое? Это была шутка на тему доктора Хауса. Кофе перепил? )
Коментувати
898
Из-за этой теоремы Миньета дети хорошо просачивающиеся через решетку Пеннета провалили вступительную кампанию в медицинские вузы и попизде пошло их желание стать врачом стали фармацевтами и эрготерапевтами будут массировать яйца пенсионерам чтоб не затекали.
Аліна
Категорично ні. Тільки на вибір, так як і хімія ,фізика, біологія...Це також не менш важливі предмети. Ви часто застосовували у житті дискримінанти та теорему Вієта? Чому тоді не важливо знати таблицю індикаторів? А фізику? Куди без неї у побуті? Кожна дити- на повинна мати право вибору , а не стресувати .
Скрипач не нужен
Для Аліна: Жизнь - сплошные стресы. "Дитина" в 16-17 лет уже курит, пьет, ебется и ругается матом.
Skipper
Далеко не все, но многие. Cвободанах.
Александр
Для Аліна: теорему минета застосовую и днем,и ночью. У меня много алин,которые делают мне теорему минета.
Коментувати
Retro
Я не понимаю, а в чем проблема для "гуманитариев" сдать ДПА? У вас ведь нет выбора писать или не писать годовую контрольную, например. Если это не влияет на ваше поступление в ВУЗ, то и относитесь к этому спокойно. При таком низком пороге и лёгких заданиях, большинство из которых за 5-9 класс, вы получите ту же оценку, что и за год (если она не купленная). Должно в конце концов МОН увидеть результаты "гуманитаризации" образования))) Хотя, судя по тому, что результаты английского/истории у многих хуже, чем математика, то какие они тогда гуманитарий?!
Якось так
Для Retro: а не хочеш здати обов’язкове ДПА з малювання, співів, фізкуртури, креслення, праці? Чи там можна купувати оцінки? А то творчі та фізкультурні діти теж думають, що для тебе не буде ніяких проблем.
991
Для Якось так:будемо здавати з Захиста Витчизны вот самый нужный предмет в наше время. А то музыка спивы. Эх ты, якось так тебя не так зробили.
вчитель
Якось так, співів вже давним- давно у школі немає. Є предмет Мистецтво, який треба знати хоча б для того, щоб не сміялися з твоєї неграмотності у музеях і містах Європи. А мистецтво України знати просто обов`язково
Коментувати
Олексій Погрібняк
Категорично Ні!!! В школах немає кому фахово викладати математику та фізику, тому дпа це буде профанацією! Тим паче більшість з випускників йдуть в гуманітарні науки!
Тетяна
Для Олексій Погрібняк: є науки: математика, фізика , хімія, а є гуманітарні предмети. Куди йдуть випускники, то їх справа, але щоб отримати то свідоцтво про освіту й "випуститися" зі школи треба здати іспити. Іспит (ДПА , навіть цу форматі ЗНО) - то є просто дзеркало.
Коментувати
Олексій
Категорично Ні!!! В школах немає кому фахово викрадати математику та фізику, тому дпа це буде профанацією! Тим раче більшість з випускників йдуть в гуманітарні науки!
Сергей Прошак
Назву лише двох людей які не лдднали із шкільною математикою:: Микола Бєрдяєв та Олександр Пушкін.
Психолог
Для Сергей Прошак: Мой дядя самых честных правил,когда не в шутку занемог,кобыле h y j свой так заправил, что дворник вытащить не смог. Зато с биологией Пушкин дружил хорошо.
Коментувати
Мила
Цікаво, чому дітям, які вступають не на гуманітарні спеціальності не треба готуватися до ЗНО з української літератури, тобто, полегшили життя, а дітям-гуманітаріям навпаки ускладнили і їм чомусь треба здавати математику?
Марк
Для Мила: складати ЗНО, а не здавати)
Галина
Для Мила: вони не складають зно, вони складають дпа, яка на вступ ніяк не впливає, а просто показує наскільки вони дійсно знають математику на відміну від оцінки отриманої за участь у шкільних заходах
Теятна
Для Мила: Просто цікавий факт. Дитина, яка складає ЗНО з мови та літератури отримує два результати екзамену. Перевірено власним досвідом. До електронного кабінету учасника ЗНО було надіслано результат з мови та літератури та окремо результат з мови. Це не ускладнення життя для дітей-гуманітаріїїв, а в деяких випадках навіть полегшення. Пояснюю. Дитина, що склала ЗНО з мови і літератури автоматично отримує можливість подавати заяви як на технічні спеціальності так і на гуманітарні. Знаю купу дітей, які складали ЗНО лише з української мови, а тепер мають проблеми зі вступом, через вузький вибір спеціальностей( завалили математику і просто не проходять на багато технічних спеціальностей). Стосовно математики. Якщо ви заглянете на будь-який сайт ВНЗ, то помітите, що навіть на гуманітарні спеціальності потрібно подавати результат ЗНО з математики. До цього всього існує купа спеціальностей, на які просто потрібно мати результати як української мови та літератури так і математики.
Коментувати
Вчитель математики
Треба повернути у молодших класах з 5 го по 8 ий ,10 клас усні екзамени з математики,та і з інших предметів,бо деякі діти і батьки думають ,що можна не вчити роками ,а перед Зно піти до репетитора і за гроші той повинен все в голову вкласти швиденько
Людмила
Для Вчитель математики: згідна з Вами на всі ????!
555
Для Людмила: давай пошли принимать. Завалим всех, накосим бабок с яжемамок
вчитель
ні, потрібно ЗНО після 9 класу з усіх предметів( у електронному вигляді)
Коментувати
Савчук Анастасія
В чому проблема? Зробіть необов’язковою, кому треба, хай здає, ні то ні. А потім пишете, що третина не здали математику, бо діти не можуть. 1+1 порахувати, дітям воно не потрібно, його не розуміють, я особисто не хочу здавати математику, бо вона мені не потрібна, навіщо мені забивати нею голову,я не розумію прости МОН????????
Юрій
Для Савчук Анастасія: Третина не здала ЗНО, а не ДПА. В цьому році (як і в минулому), учні від ДПА були звільнені.
Коментувати
Смішно і годі
МОН вже неодноразово ставить на опитування такі запитання, де відповідь очевидна. Що це за голосування? Це не голосування, а пародія. Адекватно буде на ДПА залишити два предмети Укр. мову та іноземну. Решта ЗНО. А робити 3, потому ставити 4 розуміючи, що такий варіант ніхто не назве хорошим. Далі вертати назад. І до чого це.
Якось не так...
Для Смішно і годі: А чому іноземна мова? А кому вона не потрібна, хто за все життя нікуди за кордон не виїжджає і не планує, для чого йому її знати, бо престижно, чи так зручно іншим???
Skipper
Есть те, кто не против жить как подопытные свиньи за копейки, им иностранный нужен как шанс. А так как фактически вся власть вна Украине зарубежная, для деловой жилки иняз как обязательное требование.
Коментувати