Чи має держава фінансувати навчання в приватних вишах?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua про зміну моделі фінансування освіти

Чи має держава фінансувати навчання в приватних вишах?

Держава відкриє можливість для здобуття вищої освіти в приватних вишах за кошти бюджету.

Відповідний законопроєкт схвалений Кабінетом Міністрів.

Законопроєкт передбачає запровадження нового механізму, за яким кошти будуть витрачатися не на утримання закладів, а на навчання студентів – за принципом «гроші ходять за студентом».

У Мінекономіки очікують, що після ухвалення документа заклади вищої освіти конкуруватимуть за абітурієнтів. 

Освіта.ua
29.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Питання
Звідки держава братиме гроші на навчання у приватних вишах і кому надаватимуть. А державні навіщо ВиШІ? Я навчався на серйозній спеціальності, потім "держава скасувала замовлення, будете тепер мати іншу спеціальність" -теж абсурд. Немає планування, немає державників.
Галина
Для Питання: держава не фінансуватиме утримання приватрих вишів. Знаєте принцип "гроші йдуть за студентом"? Ось так і буде. Є вартість навчання одного студента за рахунок державних коштів, якщо найкращий абітурієнт зі своїми високими балами обере ариватний, а не дкржавний виш, то гроші на цього студента підуть саме туди.
Коментувати
Климентій
Для простачків ніби зрозуміло - треба фінансувати і приватні внз,але компетеннтним фахівцям ясно- понятно, що в Украіні немає спеціальностей, які не готують державні вузи і краще готують!!! Отже - це бізнес -проект заробляння , пролобійований депутатами, виходцями із приватних ларьків.
Коростенська Академічна Ініціатива
Для Климентій: можливо, навпаки, це буде поштовхом для розвитку приватних ВНЗ, бо тепер і туди підуть розумні студенти, які раніше йшли тільки в державні заклади, де можна було поступити на бюджет?
Коментувати