Чи має навчальний день учня складатися з 7–8 уроків?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua про завантаженість учнів базової школи

Чи має навчальний день учня складатися з 7–8 уроків?

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов переконаний, що навантаження на учнів базової школи по 7–8 уроків на день є неприпустимим.

Як відзначив посадовець, нова типова освітня програма, ухвалена Міністерством освіти і науки в лютому цього року, зберегла значне навантаження на учнів, через що школярі мають по 7–8 уроків на день.

«Я не поділяю оптимістичної оцінки типової освітньої програми, оскільки вона зберегла величезне перевантаження на учнів. Наші діти у 5-х, 6-х, 7-х класах мають по 7–8 уроків. Це абсолютно неприпустимо. Це треба змінювати», – наголосив освітній омбудсмен.

Він зауважив, що наразі компромісним варіантом, який можна застосувати, є внесення змін до нового Санітарного регламенту.

«Це є зміни до Санітарного регламенту, який би виключив оцю дивну норму, що уроки фізкультури не входять до загального навантаження. Треба їх включати, треба бути чесними з собою. І врешті-решт дати нашим дітям можливість не лише навчатися, але й зберігати здоров’я», – зауважив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
26.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія Братасюк
7-8 годин в школі, а вдома ще треба не менше 2-3 години на домашнє завдання. Це робочий день дорослої людини. Хтось про це думав у МОН?
Ірина
Законодавство праці забороняє дітям працювати більше шести годин. А у школі діти знаходяться по сім, вісім годин.
Олександра
Для Ірина: 7-8 годин у школі + домашнє завдання теж стільки ж часу, а то і більше, т.к. сучасне навчання направлене на самостійне вивчення матеріалу, тобто учні працюють більше 16 годин на день!!!
Прокіп Свиридович Сєрков
Невже? І скільки відсотків таких учнів? А ще краще: "огласите весь список".
Коментувати
Результативність
Ще вихід! Може досить задавати учням "домашку"(окрім проектної роботи) ? В неї немає жодної користі, особливо у старших класах. Усі завдання вони списують з ГДЗ не замислюючись - перевірено багато разів. Ці страшні зошити з друкованою основою (купи за власні гроші, ще заповнюй кожен тиждень, підручник до зошита не підходить). Уявіть, я вчитель, який ніколи не перевіряє саме д/з, але ж задати потрібно і ми його пишемо в щоденник і журнал. Я на уроці розповила, пояснила, опрацювали, опитала і оцінку виставила (поки вони ще щось пам’ятають). Дома лише доопрацювати якщо потрібно. Наші діти повинні більше часу рухатися, а не сидіти увесь час. 8 уроків підряд з перервами в 10 хвилин - це забагато навіть для дорослого.
Ольга
Сама вчитель із 34 річним стажем. Проти 7-8 уроків. Викиньте з навчального плану технології, музику, образотворче мистецтво, а зробіть гурткову роботу за інтересами (хто малює, хто танцює, хто співає...). Уроки фізкультури, тоже в гурткову роботу (по секціях)Гуртки і секції обов’язкові для відвідування. Основи здоров’я до біології, як було раніше, від цього предмету ніхто не став здоровішим. Повірте в один день навантаження зменшиться на 2-3 години. Ось Вам вирішення проблеми.
Irina Irina
Для Ольга: полностью согласна.такие учителя как вы и должны принимать решение в правительстве.а не те ,кто вообще не представляют ,что делают
MMM
Для Ольга: якщо ви така досвідчена, то може разкажете хто має проводити і як буде оплачуватися ця гурткова робота. Яка мінімальна кількість дітей повинна бути в гуртку чи спортивній секції. Крім того, може розкажете де будуть братися матеріали для гурткової роботи (наприклад, для технічного гуртка), а також спортивний інвентар для проведення секцій (мячі, лижі, боксерські рукавички, гантелі, лижі і багато всього).
Tras
Тобто, урок без всяких матеріалів проводити можна?!
Коментувати
Макс
Я вчуся в Польщі і тут немає літератури і зарубіжної цих 2 уроках вложено в урок польської мови так набагато краще в рази. І тут є уроки які реально підготовують до життя ВОС яка говорить про політику і що які професії дають.
просвітник
Для Макс: Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь... ( Тарас Шевченко ) Курчат по осені рахують, учню
Кока
Учись, Максе. То добре, що книжок не доводиться читати. Зіпсують тоті письменники
Коментувати
Василь
Нові освітні програми взагалі то створені невідомо ким . Тут йдеться про 7--8 класи . А в. 9--12 класах ще більше навантаження . Автори програми очевидно бачили перед собою лише програму ,і нічого більше , а за учнів забули. Я , багато років пропрацював у школі , і мене дивував той факт , що в навантаження не входять уроки фізкультури , тобто це не урок з точки зору міносвіти. Але ж він також триває 45 хвилин і дитина замість того , щоб прийти додому о третій годині , приходить о четвертій а то і пізніше. А як і коли їй вчити на завтра шість кроків , особливо взимку , коли вже темно . А на підготовку потрібно 2,5 години . Отже виходить , що в учня урок триває від 8-ї години ранку і до 8-ї вечора . Але ж не уроками єдиними живе учень . Взагалі той спектр предметів , який є зараз у школі , засмічений і багато чого з того , що там є , можна вмонтувати у класичні предмети . Крім того ми переходимо до дванадцятирічки , а це ще додаткових 35 навчальних тижнів , які , як стверджують у міністерстві , розвантажать навчальний процес. Проте ми бачимо зовсім протилежне . Таку логіку важко зрозуміти.
Васьок
Щодо освітніх програм то ми вже роки буксуємо по дорогах совєтов. Тільки при совєтах, дпустимо 34 години ділилися на 6 днів, а тепер 5.
Коментувати
Таня
Хоч я і не вписуюсь в суспільство, яке тут зібралось, тому що я учениця 8 класу, але все ж скажу, що повністю з вами згідна. У нас в очному розкладі по 7 уроків, а в п`ятницю 8. Це з урахуванням того, що основи здоров’я, музику та хореографію у нас уже не викладають. Я до школи несла тільки зошити і електронну книгу, і то, додому поверталась така, ніби цілий день працювала десь на заводі. Потім гуртки. Приїжджала додому під 7 вечора вичавлена, як лимон. Мені хотілося тільки впасти на ліжко і проспати цілий наступний день. І так кожного дня. Зараз на дистанційному навчанні хоча б є час і на гуртки і на нормальний відпочинок. Саме тому ніколи не розуміла тих, хто на карантині почав сумувати за навчанням.У грудні ходили тиждень до школи, хотілося назад на карантин вже через 3 дні.І не одна я так вважаю.Дійсно через інші предмети якісно підготувати якийсь проект або підготуватись до контрольної чи самостійної було неможливо.Взагалі немає мотивації повертатись до очного навчання і вчитись.
Irina Irina
Для Таня: мой ребенок так же б написал.ей не скучно.каждый день любимые секции.дистанционное обучение меньше времени занимает и она меньше устает.
Коментувати
Світлана
А як вам таке? Навчатися потрібно і в СУБОТУ. Батькам - "ура", а дітям менше навантаження щоденне, зате ще один день із однокласниками-друзями. Правда, вчителям "не дуже", та вони потерплять, відпустка ж у них ого-го. Хто працює - працюватиме, хто не працює - не працюватиме. Може вчитися працювати? Потрібно подумати...
Макс
Для Світлана: тоді ви працюйте 6 днів на тиждень і побачимо.
Коментувати
Ольга
7-8уроків це багато нема часу на гуртки ще уроки робити,і можна вже лягати спати,так кожен день,як робочий день зранку пішов з дому ,ввечері прийшов.Дітям не цікаво навчатися вони тратят багато часу сидячи за партою і в дома сидять
галещук  галина
Rŕr зарубіжна література формує духовність і кругозір. Вона потрібна в школі
Штелень Ніна
Я хочу іти на вчительку зарубіжної літератури. Діти мають знати всі предмети. Потрібно тільки викорінити радянську систему проводження уроку. І вводити нові методи навчання учнів. Я зараз навчаюся в 10 класі і точні науки в мене ще більше почали храмати через складний перелом руки. Але я вчилася. І інші предмети окрім математики та фізики у мене ідуть чудово. А фіз. вих. я б замінила на секції по видах спорту які більше подобаються дітям. І ще я маю власну методику. Планую гарно скласти у книгу і видати. І ще не треба пускати до дітей вчителів які їх морально добивають . Мене така мову і літературу вчить. 2 рази до мігрені доводила. Я до неї на уроки на таблетках хожу інакше не можу тиск стрибає.
Штелень Ніна
Для Штелень Ніна: Я добираюся в школу на шкільному автобусі 10 км. до школи і ще 10 км. додому. На дорогу припадає 2 год. з ранку і 2 після уроків. 7; 8 уроки якщо є то ми взагалі в ночі ідемо і в ночі повертаємося.
Аскет
Для Штелень Ніна: Вивчення зарубіжної літератури потрібно викинути з програми як непотріб. І не відбирати часу в учнів на вивчення абсолютного непотребу.
Почитайко
Джордж Оруелл (Ерік Артур Блер, 1903 – 1950). «1984» - про Аскета(11 клас),про твоє майбутнє без зарубіжної літератури
Коментувати
-_-
11 клас - 16 обов’язкових предметів, і так з 7 класу. Забагато непотрібної інформації. З такою кількістю предметів якісно підготуватися до уроку складно. Хочете правди? Діти просто перегорають у школі, можете провести соціальне опитування серед дітей середньої та старшої школи. Більше 90% учнів не отримують ніякого задоволення від навчання. До школи ходимо тільки заради спілкування з друзями. Більшість вчителів вважає, що їх предмет найважливіший. Метод викладання у половины - це просто диктування конспекту. На уроках нецікаво. Намагалася говорити про це вчителям, про їх методи навчання. Але куди нам малявкам до поважних і найрозумніших людей старшого віку. Підвищуйте зарплаты вчителям, деякі школи уже перетворюються на зоопарки.
Алекс
Якщо зменшити на день уроки,а 7,8 уроки тоді діти будуть вивчати по суботам?воно ім треба?! Нехай як є так і буде зато з вихідним у суботу
Kate
У нас геть застаріла система освіти. Якщо коротко: 1. Потрібно провести моніторинг ефективності вчителів. І не через відкриті уроки, які всі старанно готують місяцями, а через ставлення дітей до них і якість їхнього викладання. 2. Зруйнувати корупційні схеми директорів(у деяких школах вони, на жаль, існують), батьківські комітети. 3. Зробити основні 5 предметів і факультативну систему, де діти самі зможуть обирати які заняття і гуртки на базі школи їм відвідувати додатково. Класу з 5-7 діти вже можуть це зробити. 4. Модернізувати програми курсів ОЗ, ЗВ. Мене перегляд серіальчиків навчив більше з цих предметів, ніж вчителі((( 5. Культура повинна вивчатися одним курсом. Пізнавальним. + Гуртки, де діти можуть розширити свої можливості. Загалом, маю велике бажання вступати у ВНЗ і реформувати українську освіту. Але маю великі побоювання, що просто не буду почута і замість реалізації ідей, або займатимуся репетиторством, щоб заробити собі на життя, або працюватиму за іншою спеціальністю.
Ірина
Для Kate: От і видно, що виросла на "серіальчиках". Моніторинг якості учителів кажеш провести? Так, і серед нас є усякі люди. Та чи знаєш ти, паскудь, що професія учителя у першій п’ятірці найнебезпечніших для здоров’я? Адже за статистикою з кожних 10 померлих від пухлини мозку 9 --- учителі! Зрівняла усіх під одну гребінку і вважаєш себе "дуже вумною"?
Олег
Паскудь? Яке ви маєте право так говорити?
Kate
Для Ірина: Так і кажу: моніторинг якості роботи вчителів провести. Є вчителі, які люблять свою роботу, які викладаються на повну, постійно вчаться самі, а є ті, які сюди прийшли, бо не знали куди себе приклеїти - як серед старшого покоління, так і серед молодого вже, на жаль... І я не кажу про сільські школи - моя школа одна з найкращих в обласному центрі. Я знаю, про що кажу - я ніколи не лінувалася ні вчитися, ні бути активним учасником позашкільної роботи. В мене в родині є кілька вчителів. Те, що ви не бачите очевидного прогнивання системи освіти і вважаєте себе "заслуженою расою" не дає вам права ображати інших. Щодо раку: ваша професія - ваш вибір. Ви завжди могли її змінити.
Коментувати
Директор
Від того, що тут ми поговоримо- толку нуль. Всі розуміють абсурдність недопредметів, але ніхто їх не прибере- бо це звільнення купи людей. Про дітей ніхто не думає. Але наші учні вкрай талановиті і розумні, їх просто треба розвантажити, залишивши предмети ЗНО, а інші на вибір один із переліку тих, що не в ЗНО. Зараз знову всіх ламатимуть через коліно, щоб поновили ОХЕ, яку ледве спекалися. Повна дурня, а мусиш пахати, а потім питають, чого так слабо здали ЗНО. А коли дітям вчити, якщо в них суцільний перегруз???
Олена
Для Директор: Про додаткові часи для "потрібних людей" - абсолютна правда. В мого сина по вівторках восьмим (!) уроком -" історія мистецтва. А потім (по іронії) у нього в муз школі "Історія мистецтва", до того ж дуже цікава з його слів - але ж це вже 9-й та 10-й уроки. А в середу 8-м уроком урок "Живи за правилами" (що це взагалі таке?!), який веде вчителька історії. Для цього предмета немає посібника, але оцінювання є! Я питала - про які правила йде мова? Ніхто не відповів. Так, про все загалом. В мене немає слів про цю програму. А коли починаєш питати про щось вчителів - то вони надувають щоки і постійно говорять про "повагу до вчителів". Інші фахи і інших людей вони не поважають, я вже не кажу про батьків і дітей, які для них навіть не другий сорт, а третій. Коротше кажучи, сучасна українська школа - це "капець", вибачте. Через перегружену програму син покинув англійську (залишилася тільки музика), бо яке навчання після 7-го 8-го уроку? Якесь суцільне замкнуте коло.
Коментувати
Галина
Накінецьто, хтось звернув на це увагу. Цілком підтримую.Діти не харчуються нормально. А ще хотілось, щоб вони і якісь гуртки відвідували. А так приходять додому 16.30.Ідалі сідають за наступні 7 уроків на завтра. Це, дійсно, не правильно.
Роман
Ніякої профільності у 5-9 класах. Один предмет= українська мова і література (4 год), історія України і всесвітня(3години),математика без поділу на алгебру і геометрію (5 год) іноземна (3 год) зар. Літ, біологія, географія, хімія, фізика, мистецтво, фізкультура, трудове по дві години. Прибрати Основи зд, хай краще на секції ходять, а не сидять за партами. Всього 28 годин. Три дні по 6, два дні 5 уроків. І знайти, нарешті, толкових спеціалістів, щоб розробили адекватні програми з усіх предметів. І передивись умови вступу з метою повернення до ЗНО природничих дисциплін, а то ще пару років і вакцини будемо купувати в Сомалі, бо у нас не буде кому їх розробляти. А взагалі, вивчати потрібно фундаментальні науки, все інше для загального розвитку і розвантаження
Юлія
Для Роман: Повністю підтримую. Діти не витримують 7 уроків в день. У них зникає будь яке бажання навчатись.
Євгенія
Підтримую. Окрім того, що вчити 7 уроків , то ще й портфель тягнути важкилезний на ці ж 7 уроків треба і бігати по класам з ним!
Коментувати
Завуч і мама
Уроки основ здоров’я, християнської етики, трудового навчання, малювання, музики, зарубіжної літератури, мистецтва, правознавства -- лишні!. Їхній навчальний матеріал повторюється на біології, літературі, історії. Мистецьке спрямування треба замінити обов’язковим відвідуванням якогось гуртка після уроків: хор, мистецтво, театр чи таке інше. Тоді дитина вибере собі до душі. А не сидітиме на цих уроках як на каторзі, розуміючи неможливість заспівати без голосу, чи говорити про мистецтво Відродження, яке є в історії. Тоді після 4-х уроків буде час на це все із задоволенням, а не пекло примусу та перевтоми!
Дарина
Для Завуч і мама: Для Директор: Підтримую Вас повністю!
рятувальник
Для Завуч і мама:Завуч ??? 451 градус за Фаренгейтом !!!
Прокіп Свиридович Сєрков
Для завуча й мами: Правильно! Усіх на хор
Коментувати
Аскет
Давно пора викинути всяку непотріб як то : співи, малювання, трудове навчання ( пиляння лобзиком для хлопців і якесь вишивання для дівчат), зарубіжна література, художня культура, ОБЗЖ і інша дика маячня, що забирає навчальний час .
Батько
Для Аскет: фізкультуру теж. Поки дойдуть до школи - ось і вся фіз-ра. Музику, Основи здоров’я, етику. Діти нічого не знають з точних наук, у школах не хочуть проводити додаткові. Що чекає наших дітей? Жах.
Коментувати
Лана Левська
7-8 уроків це багато! Достатньо 6! Краще парами робити, тоді менше домашнього завдання буде,так як не 6 завдань робити,а 3-4