Чим зумовлене звільнення випускників 4-х і 9-х класів від ДПА?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо ДПА в початковій та базовій школі

Чим зумовлене звільнення випускників 4-х і 9-х класів від ДПА?

Учнів, які цього року завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової (9-ті класи) загальної середньої освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом.

Як наголошують у Міносвіти, це рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації.

У документах про освіту учнів, звільнених від державної підсумкової атестації, буде зроблено запис «звільнений(а)».

У Міносвіти повідомляють, що рішення про звільнення учнів від ДПА сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

Освіта.ua
18.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Laku14
Я гадаю це правильне рішення, відміна ДПА бо минулим 9класникам відмінили, а цьогорічним 9класникам ні,за вашими коментарями можно вважати, що діти 2021 року повинні писати нікому не потрібне ДПА
Алина
Ученики 1-4х классов после каникул, не смотря на карантин будут учиться в очном формате. Т.е. учиться можно, а написать ДПА в том же классе, в том же составе нельзя. Л. Логика, где она??
михайло
Також за такою логікою доцільно звільнити від ДПА випускників 11-их класів з обов’язковим ЗНО для тих, хто вступає у вузи.
Василец Татьяна Александровна
Для михайло: А також студентів 2 курсу коледжіа
Коментувати
Аніскін
А хіба ДПА щось змінює?! Це трата часу, сил та нервів а ще купа паперової та звітної роботи. 12 балів чи 1 бал, однаково учні закінчать школу і жоден з них не залишиться на повторне навчання!
м.Львів
ДПА для 4-9 класів могли провести за допомогою дистанційних технологій. Усне опитування, тестування, контрольна робота з обмеженими часовими рамками і т.д. За вибором закладу освіти. Як ви не розумійте! Від першого вересня цього ДПА, а особливо у 11 класі взагалі не треба було. У протилежному випадку за рік технології могли напрацювати. Прикро, але вершина гори це не малі гроші за золоті та срібні медалі. Одна мати шепнули за суму 300 Євро. Тепер візьміть і подумайте. Якщо по малому 1000 медалістів дасть 300 Євро, яка це вийде сума. Демократія, безпека, цінності тут взагалі не мають місця. Корупція і одна корупція. Все те до чого йшли роками взяли і знищили. А що міністр скаже випускникам майбутніх років? А йому не буде що сказати. В очах тих учнів ця влада буде шайкою корупціонерів котрі під шум карантину аукціон влаштували. Відмініть тоді ДПА геть. Вже зробіть всіх рівними. Якщо учні хочуть вони і дистанційно вчуть. А якщо не хочуть то і очно не будуть вчити. Рівність тут ні до чого.
м.Львів
Коротке доповнення. ВНЗ державні екзамени і захисти дипломних робіт проводять дистанційно, а ви хочете сказати що не було можливості провести ДПА? Кому ви це кажете? Яка рівність. Якщо діло не у грошах тоді ще гірше. Треба своїм неукам медалі наштампувати, щоб мали з чим у соцмережах красуватися. І все тільки до того зводиться. Медалі за просто так, це велика помилка влади. Може поки не пізно вони ще це зрозуміють. Поки не пізно.
Коментувати
Lika
Давайте згадаємо і про учнів 11-х класів. Вони навчаються в таких самих умовах та ще й обов’язковий предмет додали для сдачі. Вони такі самі діти!!!
Маргарита
Для Lika: Вибачте, але це вже не діти, а люди, які стоять на порозі дорослого життя. У них зовсім інші умови: вони не будуть продовжувати навчання в школі, як це будуть робити учні 4 та 9 класів. Складання ДПА для них - це вирішення їхнього майбутнього. І щоб усі вони були в рівних умовах, мають складати ДПА і ЗНО. Хоча думаю, що варто було б трохи переглянути програми ЗНО і полегшити завдання, адже одинадцятикласники в умовах пандемії не мали змогу повноцінно навчатися.
Коментувати
СВІТЛАНА
А учні 11-х класів ?Не відносяться до здобувачів освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження? Чим взагалі думає МОН? Чи вони не такі діти?
м.Львів
Для СВІТЛАНА: Чим день починаю думати що якраз такі як ви влаштували це техногенне лихо. Скільки учнів минулого року заразилися на ЗНО? 1% навіть не було. З цього треба починати.
Коментувати
Illya Olefir
Чекаємо на звільнення від ДПА випускників 11-их класів з обов’язковим ЗНО для тих, хто вступає у вузи.
Дідусь випускника
Для Illya Olefir: Згоден повністю. Окрім можливості заразитися, для дітей, що не вступають до вишу, ніякого іншого результату, немає. Що не зовсім вірно- то це можливість використовувати сертифікати минулих років. Справедливо - сертифікати цього року, ніяких додаткових барів і пільг. Всі пільги і т.п -вже на рівні вступу до вишу, ЗНО має бути кришталево чисте.
Дідусь випускника
Прошу вибачення -звичайно ж , " ніяких додаткових БАЛІВ і пільг
399
Для Illya Olefir. Чекаємо на звільнення від ДПА випускників 11-их класів з обов’язковим ЗНО для тих, хто вступає у вузи. Не дочекаємося. Всеодно стогодні в ЗВО не вступають, вони гребуть всіх тих хто прийде і навіть ловлять по школах абітурієнтів, бо розвелося вузів в Україні як бліх у собаки. Здавши ЗНО по математиці на 100 балів - йде в інженери, комп’ютерщики. І їх беруть. При такій системі освіти "Не жди добра....", писав великий Кобзар.
Коментувати
Вчитель
Молодці! Взагалі треба прибрати цю кляту ДПА. Вчитись треба протягом року. Накопичені оцінки й є адекватною характеристикою учня.
Вчитель і репетитор
Для Вчитель: А потім звільнімо всіх від контрольних, самостійних, практичних, далі візьмемося за домашні роботи і дійдемо до робот ина уроці. Адже нваіщо бідних діток, і як виявляється, деяких вчителів лишній раз нагружати. Прийшов до школи і вже адекватно. Але як не прикро визнавати, щорвчні екзамени у раданській школі, починаючи з 5 класу, давали свої результати - 2/3 школярів повторювали, узагальнювали, підтягували свої знання. І. люби Боже правду, це була реальна робота, а не купляння тестових зошитів і готових відповідей до них.
Вчитель
Ні, не так, не треба перекручувати. Протягом року працюємо як треба: контрольні, самостійні, домашні тощо. Наприкінці року учні накопичують бали, які і є свідченням їх зусиль. Якщо учень не працював протягом року, то це вже заочна освіта. І не треба співати про щорічні радянські екзамени. Знаємо, здавали... Протягом року працюємо, літом - відпочиваємо.
Володимир
а може відмінити дипломні і госи і на слово вірити що хтось десь учився....зля тих хто навчався не проблема здати ДПА а для тих хто валяв дурня ,відмазка під прикриттяи епідемії.. систему освіти перетворили на пародію..
Коментувати