Чи потрібно вивчати фінансову грамотність у школі?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо нового шкільного предмета

Чи потрібно вивчати фінансову грамотність у школі?

Міністерство освіти і науки України затвердило Типову освітню програму для учнів 5-х – 9-х класів. 

До типових навчальних планів, які є складовою програми, включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, нова типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади.

«До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми», – зазначив міністр.

Він також наголосив, що потрібно привчати школярів до відповідальності за ухвалені рішення, щоб молодь працювала в команді для планування і реалізації проєктів, які мають культурну, суспільну або фінансову цінність.

Освіта.ua
25.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
Хто читатиме цей предмет? Вчитель, який своє життя побудував від зарплати до зарплати? А на більше не має ні часу ні натхнення? Фінансову грамотність має вести людина, яка має успішний бізнес, але наступне питання- нащо йому ще цей головний біль?
Корчмарик
Весь галас навколо т/з фін грамотності - це чиясь спроба мати практичне підтвердження результатів дисертації... Нахрена такий предмет??? Це тема, розділ економіки, навіть географії ... В кращому випадку - факультатив. А так хтось пре на Мон з цією бредятиною!!!
Лариса, тренер-викладач
До відома скептично налаштованих дописувачів. Всеукраїнський експеримент з впровадження курсу "Фінансова грамотність" в загальноосвітніх закладах стартував ще у 2011 році. Була проведена дуже велика робота з напрацювання та апробації навчально-методичних матеріалів, підготовки тренерів, вчителів. Наразі у багатьох закладах загальної середньої освіти України даний курс викладається факультативно (і дуже успішно). Тому не бачу проблем з включенням даного курсу до нових типових програм.
Павло
Для Лариса, тренер-викладач: це не шкільний предмет. Не пріть вою дисерту в очі ...
Коментувати
Олександр
На 0,5-1 год буде виховуватися фінансова грамотність? Це швидше відмазка для себе і для грантоїдів, що от ми розвиваємо у дітях таке і тому давайте виділимо гроші на підручники та на перенавчання вчителів. А насправді ця фінансова компетентність мала стати б наскрізною в тій же ж математиці (щоб вона хоч трохи була наближена до реального життя). Наплодили предметів рехворматори
399
«До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми», – зазначив міністр. МОЖЛИВО й потрібно розвивати підприємливість і фінансову грамотність, але не раніше ніж у СТАРШІЙ,ПРОФІЛЬНІЙ, ШКОЛІ. Школярі середньоїланки до цього ще не дорослию
Rinai
Для 399: Согласна с Вами. У детей и так нагрузки сейчас хватает.
Коментувати
2021
В дипломі має бути запис: учитель фінансової грамотністі. Дипло́м - офіційний документ про закінчення середнього спеціального або вищого навчального закладу та присвоєння відповідної кваліфікації; також офіційний документ про присвоєння наукового ступеня або звання.
Вчитель і репетитор
Для 2021: Сьогодні у школі може працювати будь-хто з вищою освітою. Немає обовязкової умови про педагогічну
Коментувати
Юліана
Хто його буде викладати? Трудовічка, яка нікуди більше не може піти працювати?) Їй же потрібні години
Лариса
Для Юліана: Звідки така неповага до своєї колеги?
Скрипач не нужен
Для Лариса: После слова "трудовічка" должно все быть ясно.
Коментувати
Сергей
Як завжди оберуть у школі "цапа-відбувайла", направлять на 3-5 днів на курси - от і готовий "спеціаліст" з фінансової грамотності. І якого рівня будуть ці уроки?
Rinai
100%
Коментувати
Вадим
Вивчати то потрібно, але хто буде вчити? Совкові тьоті Сраки? Чому вони навчать дітей?
Лариса
Для Вадим: Багато освітянських проблем виникає через відсутність культури спілкування між людьми. Тим паче, дуже прикро, що серед таких горе-дописувачів зустрічаються педагоги з вищою освітою.
Скрипач не нужен
Для Вадим: Вадим, почему вы такое быдло, Вадим?
Маргарита
Для Вадим: Ну ідіть Ви викладайте, якщо совкові тьоті вам не підходять. Викладати може будь-яка людина, що має вищу економічну освіту. Тільки щось під школами не видно черг із бажаючих успішних людей з вищою освітою бути вчителями і навчати дітей дуже розумних батьків, для яких усі вчителі - болото, яке нічого не робить і тільки гроші ні за що отримує, а вони всі дуже розумні в соцмережах, бо всі знають, як і що треба робити. Робіть, дерзайте, прапор у руки і вперед, учні чекають на вас.
Коментувати