Чи потрібно вивчати фінансову грамотність у школі?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо нового шкільного предмета

Чи потрібно вивчати фінансову грамотність у школі?

Міністерство освіти і науки України затвердило Типову освітню програму для учнів 5-х – 9-х класів. 

До типових навчальних планів, які є складовою програми, включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, нова типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади.

«До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми», – зазначив міністр.

Він також наголосив, що потрібно привчати школярів до відповідальності за ухвалені рішення, щоб молодь працювала в команді для планування і реалізації проєктів, які мають культурну, суспільну або фінансову цінність.

Освіта.ua
25.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
Хто читатиме цей предмет? Вчитель, який своє життя побудував від зарплати до зарплати? А на більше не має ні часу ні натхнення? Фінансову грамотність має вести людина, яка має успішний бізнес, але наступне питання- нащо йому ще цей головний біль?
Корчмарик
Весь галас навколо т/з фін грамотності - це чиясь спроба мати практичне підтвердження результатів дисертації... Нахрена такий предмет??? Це тема, розділ економіки, навіть географії ... В кращому випадку - факультатив. А так хтось пре на Мон з цією бредятиною!!!
Ollesia
Шановні українці! Росія залучає авіацію для управління окупаційними військами на сході України. Це свідчить про подальшу підготовку ЗС РФ до ескалації конфлікту на сході України, включаючи відкриту збройну агресію. Для управління 1-м та 2-м АК на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залучено літак Іл-22 Повітряно-космічних сил ЗС РФ. Командуванням збройних сил країни-агресора розпочато заходи з перевірки можливостей з управління з’єднаннями і військовими частинами1-го та 2-го АК оперативного угруповання російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з використанням повітряного командного пункту (літака-ретранслятора Іл-22) зі складу 8-ї окремої авіаційної дивізії спеціального призначення (Чкаловський) із засобами цифрового УКХ-радіозв’язку (цифрові радіостанції Р-392 «Арахис» та Р-187П1 «Азарт» у режимі ППРЧ). Для ефективного відпрацювання заходів у листопаді 2020 року до батальйонів охорони та управління 1-го та 2-го АК додатково поставлено УКХ-радіостанції Р-392АЦМ «Арахис». У грудні 2020 року – січні цього року під контролем командної ланки 1-го та 2-го АК та кураторів зі ЗС РФ проведено заняття з організації зв’язку з використанням УКХ-радіостанцій Р-392АЦМ «Арахис». У рамках перевірки системи управління і зв’язку 1-го та 2-го АК з використанням літака Іл-22 з 5 лютого цього року щоденно спостерігається: розгортання не менше п’яти додаткових радіомереж (на базі Р-187П1 «Азарт» та Р-392АЦМ «Арахис»); виведення на чергування у повітряному просторі Ростовської області (район Матвєєв Курган – Шахти) літака Іл-22 (час роботи – з 09:00 по 16:00); проведення радіотренувань із залученням вузлів зв’язку стаціонарних пунктів управління з’єднань та військових частин корпусів із залученням літака Іл-22.
Лариса, тренер-викладач
До відома скептично налаштованих дописувачів. Всеукраїнський експеримент з впровадження курсу "Фінансова грамотність" в загальноосвітніх закладах стартував ще у 2011 році. Була проведена дуже велика робота з напрацювання та апробації навчально-методичних матеріалів, підготовки тренерів, вчителів. Наразі у багатьох закладах загальної середньої освіти України даний курс викладається факультативно (і дуже успішно). Тому не бачу проблем з включенням даного курсу до нових типових програм.
Павло
Для Лариса, тренер-викладач: це не шкільний предмет. Не пріть вою дисерту в очі ...
Коментувати
Олександр
На 0,5-1 год буде виховуватися фінансова грамотність? Це швидше відмазка для себе і для грантоїдів, що от ми розвиваємо у дітях таке і тому давайте виділимо гроші на підручники та на перенавчання вчителів. А насправді ця фінансова компетентність мала стати б наскрізною в тій же ж математиці (щоб вона хоч трохи була наближена до реального життя). Наплодили предметів рехворматори
399
«До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми», – зазначив міністр. МОЖЛИВО й потрібно розвивати підприємливість і фінансову грамотність, але не раніше ніж у СТАРШІЙ,ПРОФІЛЬНІЙ, ШКОЛІ. Школярі середньоїланки до цього ще не дорослию
Rinai
Для 399: Согласна с Вами. У детей и так нагрузки сейчас хватает.
Коментувати
2021
В дипломі має бути запис: учитель фінансової грамотністі. Дипло́м - офіційний документ про закінчення середнього спеціального або вищого навчального закладу та присвоєння відповідної кваліфікації; також офіційний документ про присвоєння наукового ступеня або звання.
Вчитель і репетитор
Для 2021: Сьогодні у школі може працювати будь-хто з вищою освітою. Немає обовязкової умови про педагогічну
Коментувати
Юліана
Хто його буде викладати? Трудовічка, яка нікуди більше не може піти працювати?) Їй же потрібні години
Лариса
Для Юліана: Звідки така неповага до своєї колеги?
Скрипач не нужен
Для Лариса: После слова "трудовічка" должно все быть ясно.
Коментувати
Сергей
Як завжди оберуть у школі "цапа-відбувайла", направлять на 3-5 днів на курси - от і готовий "спеціаліст" з фінансової грамотності. І якого рівня будуть ці уроки?
Rinai
100%
Коментувати
Вадим
Вивчати то потрібно, але хто буде вчити? Совкові тьоті Сраки? Чому вони навчать дітей?
Лариса
Для Вадим: Багато освітянських проблем виникає через відсутність культури спілкування між людьми. Тим паче, дуже прикро, що серед таких горе-дописувачів зустрічаються педагоги з вищою освітою.
Скрипач не нужен
Для Вадим: Вадим, почему вы такое быдло, Вадим?
Маргарита
Для Вадим: Ну ідіть Ви викладайте, якщо совкові тьоті вам не підходять. Викладати може будь-яка людина, що має вищу економічну освіту. Тільки щось під школами не видно черг із бажаючих успішних людей з вищою освітою бути вчителями і навчати дітей дуже розумних батьків, для яких усі вчителі - болото, яке нічого не робить і тільки гроші ні за що отримує, а вони всі дуже розумні в соцмережах, бо всі знають, як і що треба робити. Робіть, дерзайте, прапор у руки і вперед, учні чекають на вас.
Коментувати