Чи потрібен дрес-код чи шкільна форма для вчителів?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо необхідності дрес-коду або шкільної форми для вчителів

Чи потрібен дрес-код чи шкільна форма для вчителів?

Зараз широко обговорюється питання щодо необхідності відмінити обов'язкову шкільну форму для учнів та скасувати відповідний Указ Президента "Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти". А чи потрібно вводити єдиний дрес-код чи шкільну форму для вчителів?

Освіта.ua
30.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
J.K.
Моії дитині подобаеться форма. По перше форма не обов’язково значить незручність, можно обрати зараз на ринку безлічь варіантів одягу. По друге психологічний фактор, форма дисципліує, формує точність мислення, чіткість дій. Діловий стиль завжди використовувся у банковських сферах(чому? Задумайтесь) Він не лише формує довіру але налаштовує саму людину на більш сурьезну роботу, допомогає зконцентруватися По третте: Эстетичний фактор: діловий стиль це красиво, елегантно та аккуратно (Зовнішній вигляд формує внутрішній світ не менш ні суть уроків, завданнь та сама справа.
Я
Особисто для мене, як викладача, абсолютно не має значення, у що одягнена дитина, хоч кільце у ніс, аби лише вчилася. Невже ви не були підлітками і не розумієте, що це для них має важливе значення, так, можливо десь не вистачає смаку, усвідомлення доречності, але зрештою, це не головне. Само відпаде з дорослішанням.
Анжела
Дрес-код не потрібен ні вчителям,ні дітям,тим більше що ми переймаємо фінську освіту,а там всі мають бути у зручному одязі .Головне-це довіра і повага між всіма учасниками освітнього процесу,а зачіска,одяг і макіяж-все це настільки другорядне,що навіть не потребує обговорення.
Людмила
Проводити опитування на ресурсі де 90% - вчителі - смішно. Це люди, які проти всяких інновацій, найконсервативніші з консервативних. А як вдуматись, дрескод може бути просто діловим стилем одягу. Я особисто - ЗА! А ще б не погано було б затвердити дотримання особистої гігієни (митися там,наприклад, частіше, користуватися дезодорантом та ін.).
О
Для Людмила: Це твої особисті проблеми, не винось на люди, що ти воняєш
Коментувати
вчитель із досвідом і культурою
Не треба плутати грішне з праведним. Дрес-код чи уніформа - це гра слів. учитель сам по собі орієнтується і в моді і у стилях. я 40 років в освіті і страшенно незадоволена, що так бурно обговорюється одяг учителя, але ніхто не хоче сказати про шорти і майки учнів, про одяг для вечірок чи серйозних занять. просто зараз батьки теж не контролюють те, щоб привити смак, відчуття стилю у всьому, не тільки в одязі. я вже не молода людина, але слідкую за своїм зовнішнім видом, не намагаюсь змінити вік, а створити такий образ, який би був прийнятний і віку і часу. я розумію, що в мене дочка дизайнер, не всім таке щастя, але вчитель учить дивитись збоку на себе, то чому б не показати приклад. я за учнівську форму. це модно, це ошатно і красиво.
Людмила
Для вчитель із досвідом і культурою: та не чіпляйтеся ви до тих майок. Виконуйте добре свою роботу. Так усі, "поголовно" і в майках. Ну, прямо тільки вам вчителям і не додають, тільки вам і заважають, тільки вас і принижують. А ви дивитесь на майки і тексти забуваєте, і слова українські, і все те нове, що напередодні планували провести з учнями вилітає з голови. Тоді ви 30 хвилин покричите на них, поображаєте "останніми словами" і скажете: "Читайте підручники скоти".
44444
Вчителя відволікає не одяг учня, а те що на цей одяг відволікаються учні-підлітки, аж занадто відверто останнім часом ходять дівчатка у школу p.S я не вчитель, а звичайна мама
Мама
Для Людмила: Ото ти хвора, це ти про себе
Коментувати
ммм
Тема ЗАКРИТА. Закон про форму відмінено. кожен одягає що хоче, ОДНЕ АЛЕ аби сіські-піськи не світились.
Іван
Для ммм: А що це за дискримінація за статевою ознакою???
Местный
Для ммм: если есть на что посмотреть - я только за ;)
Коментувати
Николай
Господи, какая еще форма - они уроки через один проводят, а если проводят - то в форме контрольной! И "добро пожаловать ко мне на репетиторство"!
NickoLy
Для Николай: Не треба всіх під одну грибінку. У нас проводять уроки всі вчителі. І досить вже роздувати негатив що до вчителя.
Коментувати
Анатолій
Питання дрес-коду для вчителів і форми для учнів на сьогодні не актуальні. Навіть в адміністрацію Президента його помічники уже пропонують ходити у шортах. Більш актуальним є відповідальність батьків за навчання своїх дітей з усім колом проблем, що випливають із цього. Адже вчитель не навчить, якщо учень і його батьки право на освіту сприймають як просте відвідування школи, а не скрупульозну працю над собою.
Христина
Я проти форми для вчителів. Тому що у школі працюють різновікові люди. Не думаю, що можна буде дійти єдиної згоди щодо кольору, фасону.
100
Для Христина: Зеленский отменил форму для учеников,так мы теперь для учителей форму введем.
Іван
Наприклад в НАУ цілком успішно впроваджено форму для викладачів, фасон узгоджений для усіх вікових груп та статей. Тому проблем ніяких немає з узгодженням - було б бажання.
Коментувати
Валя
Та що там думати ... Наказом МОН дрес-код: роба біла в чорну полоску і кандали на шию, щоб не уявні, а добре було видно!!!! Яке ставлення суспільства до вчителів такий і дрес код!
ПЕДАГОГ
Дрес-код так дрес-код і ще уроки не в класах, а на вокзалах, базарах, стадіонах..., чого мєлочитися. ДУРДОМ то ДУРДОМ
Вася
Питання дрес-коду для учителів не таке просте як здається. 1. Широкий віковий склад учителів (на відміну від армії у школах працює і молодь, і "глибокі" пенсіонери). 2. Велика різниця у масі (а відповідно й фігурі), а одяг повинен одночасно бути і зручним і мати вигляд. 3. Дрес-код закладається у оплату працівника (з визначеною періодичністю), і для того, щоб одяг "мав вид" він не повинен бути дешевим. 4.Якщо учень прийшов до школи ВЧИТИСЯ, то питання дрес-коду - другорядне і щодо учня, і щодо учителя (звісно норм моралі ніхто не відміняв).
Іван
Для Вася: 1. Взагалі не проблема. Наказом по школі приймається зразок форми та й усе - виконуйте. 2. Ніхто не каже, що форма матиме єдиний універсальний розмір. Звісно вона буде шитися на фірмі, яку обере директор, під конкретні розміри конкретного вчителя. 3. Форму може видавати школа вчителям, але тоді доведеться за неї сплачувати прибутковий податок. Для учнів форму відмінили - тут немає що обговорювати.
Коментувати
Родители
В нашей школе некоторые учительницы без трусов ходят (в стрингах), голой жопой светят через прозрачную юбку - пацаны смеются над ними! Какой позор!
Катя
Для Родители: в стрингах и без трусов это разные вещи)) и белье которое видно под одеждой - плохое белье
Коментувати
Андрій Федоров
От більшість пише, що вчителю потрібен дрес-код в одязі, а давайте почнемо з батьків і учнів. Нехай учні ходять в шкільній формі до школи, щоб не відрізнялись один від одного і вже потім почнемо говорити про вчителів. Давайте батьки почнуть виховувати в своїх дітях повагу до вчителів і не будуть ображати вчителя при своїх дітях. Коли все це вирішиться, от потім можна і про дрес-код говорити
Катя
Для Андрій Федоров: во многих школах есть дресс-код для учеников и ни в одной нет для учителей, крайне несправедливо
Іван
І для батьків дрес-код (наприклад для батьківських зборів). Ідеально, якщо спецформу треба буде купувати у визначеного посередника. Батьки, які не придбали спеціальну форму для батьківських зборів не мають права їх відвідувати, а дитина не отримує табель та свідоцтво (атестат по старому).
Коментувати
Валентина
Для Ляля: в нашій школі з батьків і копійки не допросишся на ремонт класів або канцтовари. Відразу телефонують на "гарячу лінію" про побори,які влаштовують багаті на гроші вчителі.
Іван
Для Валентина: І вчиняють абсолютно вірно! Шкода що лише у вашій школі, а не по всій країні.
Коментувати
Наталія
Вважаю, що учителю, як носію культури, обов`язково слід дотримуватися ділового дрес-коду! Хто як не елегантний, зі самком одягнений учитель (учителька) дасть зрозуміти учневі (учениці) що таке доцільність вбрання і гарний смак. Іноді буває соромно за своїх колег, коли вони , підкреслюючи свої пишні форми, намагаються втиснутися у джинси скіні чи одягають занадто відверті сукні. А от щодо форми - я категорично проти.
Местный
Для Наталія: судя по уровню оплаты труда и отношению руководства, это получиться деловой учитель-жебрак. У каждого учащегося (как и учителя) свой вкус, как бы Вы не хотели нарядить замученого и запуганого нищего учителя.
Коментувати
Cirius
Не претендую на істину в останній інстанції але...Чому форма існує в армії? На кого подібні воїни, одягнені у що-будь? Правильно, на партизанів. Чому консервативні британці та японці(і не тільки)мають форму у престижних коледжах, ліцеях і т.п? Бо форма дисциплінує учнів, підкреслює статус закладу і його престиж, викликає повагу в суспільстві до його випускників, а головне- стирає різницю у соціальнуму становищі учнів з багатих та не дуже сімей і виховує почуття гордості за свій заклад . Якщо ці цінності для нас важливі-вводьмо форму, якщо нам це все до лампочки- нехай діти ходять хоч в лахмітті, а викладачі згори до низу у татуйованні.Здоровий консерватизм потрібен, саме на твердих правилах та традиціях ще тримається світ. Грубо порушуємо щось встановлене не нами - у відповідь отримуємо наркоманію, проституцію, злочинність і т.д.Дрес-код- це повага і внутрішня дисциплінованість людини, стимул для виховання акуратності, певний запобіжник для демонстрації розпущеності. Дрібниці важливі.
Местный
Для Cirius: не претендую на оценку развития умов в армии, но давайте честно - в армию идут те, у кого не высокий интеллект, поэтому там и есть выше описанные требования к внешнему виду, ибо все должны быть одинаковые и просто бестолково выполнять приказы свыше. Надо чётко понимать кого Вы хотите видеть в роли человека, который будет обучать Ваших детей: солдатика, действующего по инструкциям или специалиста дающего знания. По солдатику всё понятно: есть указ - есть бездумное выполнение. А вот уже специалист умный, творческий и находящийся в динамики развития, может и татуировки бить и в комфортной для себя одежде ходить, ибо умные люди всегда развивают в себе и личность тоже. Поэтому ограничивать всех, как преподавателей, так и учащихся, по одежде и другим личностным показателям, не влияющих на образовательный процесс - это глупо и позитивного результата не даст.
Вован
Для Местный: Підтримую! Гомосексуалістів і шизофреніків у школу! Вони "умні".
Местный
Для Вован: а у Вас есть какие-то комплексы по поводу людей с нетрадиционной ориентации?
Коментувати
Надія Попюк-Влад
Я вважаю, що строгого дрес-коду не повинно бути, але певні норми щодо одягу повинні зберігатися. Вчитель не повинен ходити в джинсах чи лосинах , надто відвертому і обтягуючому одязі. Але те саме повинно обов"язково стосуватися учнів. І такі ж норми повинні бути встановлені на макіяж і манікюр.
Местный
Для Надія Попюк-Влад: Цитирую Вас:"Я вважаю, що строгого дрес-коду не повинно бути, але певні норми щодо одягу повинні зберігатися. Вчитель не повинен ходити в джинсах " Вы себе противоречите. Не вижу ничего страшного в джинсах.
Тетяна
Дійсно, а чим завинили джинси як одяг? Що в них не так?
Наталія
Джинси- це зручний і комфортний одяг. Проте він дивно виглядає на курпулентній особі, що нагадує сардельку з перев`язочками. Джинси - не винні! А от відсутність клепки у голові тієї що їх наділа- це вже проблема!
Коментувати
марфа
Прежде всего учитель и администрация школы должны иметь достойный вид, а не носить короткую юбку и прозрачную блузку или джинсы в обтяжку. Хочется их спросить, а видели ли они себя в зеркало? А то многие учителя унижают детей за маникюр, за короткое платье, за прическу и т.д., а на себя не смотрят. Я за форму для сотрудников школы!
Микола Чайка
Для марфа: Марфі - прозору блузку!
Коментувати
гість
під "Вчитель" замаскований агент мону,бо в більшості шкіл приховані і відкриті побори з учителів більші,ніж з середньостатистичного учня.
Оля
Для гість: Ви - перший, хто підняв тему поборів з викладачів. Це дуже актуально! Гроші вимагають на акредитацію, на атестацію, на день народження директора, йому ж на День вчителя, на Новий рік, на 8 березня тощо. І все це за списком, і спробуй відмовитись!
Анатолій
А ще свій ноутбук на уроки, купити методичну літературу і дидактичні розробки, надрукувати каточки із завданнями на власному папері і особистому принтері. Це ж дрібниці. Адже кожен працюючий зі своєї заплати поповнює матеріалами виробництво.
Вчитель
А наразі, ще й клас облаштуй у стилі "НУШ". Теж своїм коштом. А начальник відділу приїде на оглядини, сказавши: "Всё убого! Переделать!".
Коментувати