Чи є український учитель вільною людиною?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо поваги чиновників до праці українського вчителя

Чи є український учитель вільною людиною?

Освітянам одного з українських міст нещодавно доручили взяти участь у проведенні обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах. Відповідне доручення дано керівництвом міста начальнику місцевого відділу освіти і науки, яка у свою чергу дала відповідне розпорядження директорам закладів освіти.

Варто зазначити, що практика доручення вчителям виконання функцій, що не пов'язані з їх професійною діяльністю, є достатньо поширеною у сучасній освітній системі України.

Освіта.ua
17.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
natala
Вчитель постійно балансує між программою, якісним методичним та навчальним забезпеченням , учнями , батьками , адміністрацією ,перевіряючими органами , власним матеріальним забезпеченням та часом на виконанням посадових обовязків . Про оцінку стану розвитку дитини взагалі не має розмови. Добре навчається дитина - це не є досягненням вчителя , погано навчається -- винний вчитель. А про те що в учня розвиток розумових здібностей не дозволяє засвоити програму (яка також не досконала) зовсім не має розмови. Вчитель це як "белка в колесе".
мама учениці, теж вчителька
Хочу сказати щодо вчителів пенсіонерів, які ніяк неможуть піти на відпочинок, вибачте "лізуть поперед батька в пекло", навчити по-новому немає спромоги, а в олімпіадах і конкурсах беруть призові місця вирішуючи самі заімсть дітей завдання. Корона на голові , а дитя як було на середньому абож початковому рівні так і сидить. Зате на весь район та область хвалять, грамоти, категорія.
Прикро,
Для мама учениці, теж вчителька: що ви ще й "теж вчителька".
Коментувати
Ольга
Хочу наголосити на "ЛЮДСЬКОМУ ФАКТОРІ", який панує всюди. В нашій школі молодий директор, який прагне зробити школу більш сучасною, по людськи ставиться до вчителів, дає можливісь бути вільними, але в рамках закону. Хоча його старання часто зводяться нанівець, бо він залишається заручником системи, яка нажаль не змінилась, щоб там не говорили....
гість
учитель перетворений на касту недоторканих,на яких не поширюються і не діють права гарантовані законами,коли гикнеться - вже
Мама учениці, теж вчителька
Звісно, що є вільною людиною.У нашій школі усі вчителі роблять те, що хочуть, вчать дітей як хочуть.Це не просто нарікання, а реальна правда на яку ніхто не реагує. Більшість вчителів вміють лише показати себе на публіку-вибирають кращого учня з класу, готують до олімпіади.Зайняв цей учень призове місце-і вже цей вчитель на висоті. Решту учнів шукають репетиторів, щоб їм пояснили те, чого не навчили славнозвісні вчителі хімії, біології, історії .Про географію взагалі соромно говорити .Цей предмет можна сказати зовсім не вивчається у школі.(м.Зборів ЗОШ №2 Тернопільська область.)
Галя
найвільнішою людиною у нас є бібліотекарка .В робочий час, коли всі працюють , вона шмигає з подругою по місту у пошуках нового мужчини-клієнта, щоб заробити трохи грошей.Все місто гудить про це, але дирекція школи- нуль уваги.Коли буде порядок у школі, нарешті?
Гулiвер
Бо Ти Галя заздриш!
Микола
Для Мама учениці, теж вчителька: А ти і на це не здатна.
Коментувати
сільська вчителичка
Взяла участь у цьому дебільному опитування-результат і так був передбачуваним-перечитала коментарі та й плачу... Біда-біда. От уже й школу розгромили. І не треба ворогів з такими "друзями"... Що в медицині, що в освіті... все аби "краще людям"... як в тому анекдоті - реформа в медицині, щоб швидше повмирали, а в освіті - щоб повмирали дурними.Жаль мені не нас вчителів, ми й не таке іще бачили, перетерпимо. Але попередньо, навчені нами учні, тепер підіймають Європу... а теперішні - реформують.. майбутні ж ні того, ні іншого уже не вмітимуть... Вони ледачі, невиховані й безвідповідальні, бо тепер вчитель не має права ні вчити, ні виховувати, а тільки усі-пусі і перед батьками плазувати... ЗМІ й держава зробили все, щоб суспільство в образі вчителя побачило не носія "світла науки й знання", а скаженого дебіла, який тільки й знає, що бити та принижувати дитинчат. Та ще, як он деякі думають, мати ох яку зарплату та 4 місяці канікул.... Коротше, весело! Але тримаймося, браття!
Лана
Прикро, що директори слова "автономія шкіл" зрозуміли як "приватна власність" ... Але щоб організувати освітній процес виходячи із запитів громади необхідна хороша команда (3-5 осіб)... Саме така команда може залучити педколектив до спільної справи... А тому і рішення, що стосуються всіх освітянських питань і проблем не мають прийматися одноосібно... У Законі "Про освіту"колегіальним органом є педрада (але це тільки на папері)
теж учителька
Сертифікація повинна проходити у формі тестування, як мінімум по фаху. А не те, що нам пропонують. Раніше і про це йшла мова. Тільки біда в іншому. Якщо провести тестування для всіх, також для директорів та методистів. Тоді багато з них посад лишуться. Саме тому вигадали різні форми роботи, які зовсім не мають нічого спільного до сертифікації. Це спробували робити регіонали. Коли вигадали свою систему оцінювання учителя. Яка доля їх чекала всі побачили. Таке саме хоче зробити й ця влада. Для них у пріоритеті завжди були не прості учителі, які ледве дихають, а керівники оскільки саме вони годують верхи влади. Дорогі учителі пройде й це. Всьому свій час.
учителька
Учитель не є вільною людиною. А у Кіцманському районі, це - Буковина. Учитель безправний раб. Зате директори вершителі долей. Якщо не дай Боже піде чутка, що педагог трохи хоче вирватися по кар"єрному росту. Тоді вже можна одразу писати заяву. Дирекція такого хабара скрізь дасть. Важко навіть наслідки уявити. На олімпіадах самі останні місця. На який конкурс учитель не поведе дитину. Все схвачено і там. Останнє місце гарантоване. Яку категорію, чи педзвання. 10 років не має заслуг на 2 категорію. Саме така Київські читачі правда педагогічного життя. Ви собі там у верхах уявляйте, фантазуйте. Лише від того нічого не зміниться. Ми сама нижчя ланка. Були раби та будемо рабами. Великі сподівання покладаємо на прозору сертифікацію. Іншого способу отримати хоч якусь гривню у надбавку не має. Якщо і cертифікація буде так само проходити як атестація. Освіта України згниє.
Катерина
А за ці всілякі конкурси у яких, ніби учні приймають участь, а результати ідуть вчителю до атестації, навіть говорити не хочеться. Ця показуха забрала стільки часу і зусиль! Кому воно потрібне? Дітям точно - ні!!!
Катерина
Сучасна шкільна освіта - це позорище для країни і деградація учня на чолі з учителем! Я 13 років щодня приходжу у класи і з кожним днем задаю собі одне запитання - що я тут роблю? Чому дитина іде на репетиторство до вчителя і має результат , а сидячи в класі і працюючи за інноваційними технологіями не може дотягтися до середнього рівня? Розумні вільні вчителі нікому не потрібні, та такі особистості в школах і не затримуються надовго. Ті що залишаються або змушені, або змирились. В школі потрвбно говорити те що ТРЕБА , а не те, що ти думаєш. А якщо ти такий розумний, то іди в світ , або зараз ми в тебе уроки відвідаємо і вони нам не сподобаються! От і мовчу 13 років бо маю 3 дітей і педагогічний диплом...
реалист
Для Катерина:Уважаемая мама, имея педагогический диплом, не работая cистематически в школе, вы не поняли еще многого:репетитор работает с одним или группой учеников, а не 30- 35 учеников, среди которых есть и лентяи, просто невоспитанные, мешающие другим детям
Скляр Яна
Якщо учитель не розумє, що робить у школі, то чому він може навчити дітей? Ви нещасна людина. Не марнуйте свій час, та не "калічте" дітей, йдіть зі школи. Можливо Ви знайдетет себе в іншій галузі.
Коментувати
Валентина
Вчитель -звучить гордо? ! Ні, вчитель звучить принизливо. Він є рабом усіх реформ, беззахисним від усіх прошарків вищого керівництва. Я шкодую, що в свій час навчалася в університеті й обрала професію педагога. За 25 років праці в освітній установі надивилася , натерпілася стільки негараздів, що переконалася : робота вчителя -обезціненна. Ці реформи зробили з нас опудалів. Ми наче, піддослідні : виживемо у реформах чи ні? За 25 років зрозуміла істину : країні -непотрібні розумні, інтелектуали, а потрібні -виконуючі, без права голосу, ними легше керувати
Втомилася від несправедливості
І вони досліджували той пасажиропотік? Серйозно?! Шановні, а де самоповага? Давайте, так тримати. Начальники родом з СРСР вам ще завданнячко знайдуть. Це просто морок якийсь...
Віктор Громовий
Чи є український учитель вільною людиною? Так, - кажуть лише 5% опитаних(більшість з них, мабуть, випадково не туди натиснули). 5%, Карл, а 95% - вважають, що український вчитель досі "професійний раб"?! У двобої "СУШ vs НУШ"(читай, стара бюрократія vs новоспечені "агенти змін") непристойно розгромний рахунок 95 : 5. Багаточисленне вчительство, якому в цьому двобої відведена роль пасивних глядачів і техперсоналу "стадіону", мовчки йде на вихід. Батьки з іншої трибуни вимагають повернути гроші "за квитки". Діти... А де діти? Їх тут немає. Цей рахунок є діагнозом реального стану освітнього організму країни, який показує, що "грош ціна в базарний день" усім нашим, "приреченим на популярність", бла-бла-бла-шоу-реформам, прости Господи, декоративній дерегуляції і удаваній дебюрократизації, каргокультному впровадженню закордонного досвіду і косметичному оновленню програм... Не втомлююсь повторювати: головним ресурсом розвитку освіти в новому тисячоліття є ресурс свободи. Якщо він використовується на 5%, "фсьо пропало", тому "бери шинель, пошли домой!".
Феофаній
Для Віктор Громовий: навчився тріпатися за гранти живучи, а нам як бути?
Коментувати
Учитель
Пусть не идут - этого нет в должностных обязанностях учителя. На каком прАстите основании и какой дебил этот наказ издал? Трусы постирать ему дома не надо - пусть еще такой уаз издаст - учителям города постирать его белье. Чё уж там))
Металлург
У вас оплачиваемых каникул 4 месяца в году - так это вы не помните! Сейчас за неделю карантина каждый по 2 тысячи получит! Дармоеды чертовы!
Учитель
Для Металлург: Жаба - наша национальная черта. Иди работать в школу - мужчин там не хватает - разбогатеешь на 2 тысячи))
тетяна
Для Металлург До Вашого відома-у вчителів оплачувана відпустка складає 56 календарних днів, протягом яких учитель періодично повинен появлятися у школі, готуючи свій кабінет і школу до огляду. А під час"оплачиваемых каникул" та карантину вчителі ходять на роботу, відпрацьовуючи своє тижневе навантаження, перевіряючи зошити, готуючись до наступної чверті, беручи участь у педрадах та консиліумах, займаючись самоосвітою і т. д. І все це - у холодній неопалюваній школі, бо потрібно економити теплоносії. Кому дуже заздрісно - приходьте, складете компанію!
Тетяна
Для Металлург А кому влітку дуже нудно - запрошую у червні у пришкільний табір, з 9.00 до 15.00, особливо у мовні загони, де з дітьми весь день зможете говорити іноземною
Коментувати
Вадим Зінчук
Додамо сюди новини про "психологічні паспорти класів, сімейних відносин", інструкції з слідкування вчителями за сім.ями. Тому залучення в Нікополі вчителів до моніторингу за пасажирами громадського транспорту не виглядає дивною.
Вадим Зінчук
Ні. І "неочікувана перевірка" 142ї школи у вересні міністеркою-інспектором це контрасно показало.
Зінаїда КовальчукТарасевич
Для Вадим Зінчук: Що це було?! Хто вона?
Коментувати
Владимир Белый
А самій владі вищого державного рівня - це що непосильно подбати про українського вчителя так, як те роблять у сотні країн світу? Хто з громадян почне кричати на владу за таке рішення на підтримку вчителів ?
ГРАЖДАНЕ???
Для Владимир Белый: У граждан свои проблемы. Если уЧИТЕЛЬ НЕ способен постоять ЗА себя, тоо никто другой ЗА него стоять НЕ будет, поскольку это не есть нормально - уЧИТЕЛЬ взрослый человек с собственной головой на плечах. Если голова тупа (недалёка, боязлива...), то так тому и быть. Пусть отправляется выполнять требования других голов - наглых, циничных, дальновидных. Туп уЧИТЕЛЬ-пусть будет РАБОМ.
Вадим Зінчук
Вони не здатні. Це клуб домовленостей та спільних інтересів. Відпустити школу, вчителя означає втратити ресурс.
Коментувати
Luna
Хотілося поцікавитися, як вчитель із стажем 10 років і більше, або податківець може підвищувати свою кваліфікацію, при цьому маючи загальне навантаження більше 26 годин на тиждень, а інколи і більше та отримувати зарплату у розмірі 130 доларів, чи мають бути якісь межі для людського усвідомлення цього суспільного явища. Чому людина, яка віддається педагігічній діяльності повинна потерпати, не маючи достойних умов праці?
Андрей
Для Luna: Могу предположить, что пока учителя не создали действительно действующий, а не фиктивный профсоюз, и не объявили забастовку, ничего не изменится. Просто потому что тем, кто наверху плевать. Чтобы они зашевелились, учителя должны вынудить обычных людей встать на их защиту. А для этого нужно лишить их детей возможности учится. А пока терпите, нехорошие люди с низким уровнем образования (почему-то называемые "элитой") будут вытирать о вас ноги.
Олеся Сидор
Для Luna: Якось не вірю, щоби при навантаженні 26 год. мали таку низьку зарплату.
Олеся Сидор
Для Андрей: Думаю, що вчителі самі мають навчитись відстоювати права. Насамперед начальник відділу освіти повинен був обуритись таким рішенням, а якщо він цього не зробив, то вчителі мають подати до суду, аби скасувати рішення.
Коментувати