Чи поширювати практику вступу до магістратури через ЗНО?

Беріть участь в опитуванні Освіта.ua щодо вступу до магістратури за результатами ЗНО

Чи поширювати практику вступу до магістратури через ЗНО?

Цього року фаховий тест зовнішнього оцінювання для вступу до магістратури за спеціальністю «Право» відбудеться 03 серпня. Під час вступу до магістратури на навчання за спеціальністю «Право» у 2017 році, подання до приймальних комісій результатів єдиного фахового вступного випробування на основі ЗНО буде обов’язковим.

 

Освіта.ua
17.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Iaroslav Skrypnyk
ЗНО для вступників до магістратури нині вкрай необхідне - це подолання серйозної корупційної складової при складанні конкурсних і вступних іспитів. Адже вступають нині у більшості випадків до магістратури не з бажання стати дослідником, чи отримати ширші знання і т.п. а з банальних причин: просто модно (круто) бути про всяк випадок магістром; втеча від військової служби; неможливість працевлаштування бакалавра, а гроші й час є; вимоги батьків чи певні "ліцензійні" вимоги з місця роботи; інертність у переосмисленні змісту і ролі науки та освіти... Власний досвід викладання у виші свідчить що за останні роки у групах з 10-5 студентів тільки 2-3 дійсно осмисленно навчалися у магістратурі. Та саме вони вступили до неї не через обєктивність системи вступу, а переважно внаслідок наявності незаповнення "своїми" ліцензійних місць. Тільки стандартизація відбору почерез ЗНО обєктивізує відбір магістрантів. Звичайно будуть "погані" наслідки - значне скорочення окладів викладачів і відпвідно -...
Ярослав
ЗНО для вступників до магістратури - нині вкарй необхідно - це подолання серйозної корупційної складової при складанні конкурсних і вступних іспитів. Адже вступають нині у більшості випадків до магістратури не з бажання стати дослідником, чи отримати ширші знання і т.п. а з банальних причин: просто модно (круто) бути про всяк випадок магістром; втеча від військової служби; неможливістьпрацевлаштування бакалавра, а гроші й час є; вимоги батьків чи певні "ліцензійні" вимоги з місця роботи; інертність у переосмисленні змісту і ролі науки та освіти... Власний досвід викладання у виші свідчить що за останні роки у групах з 10-5 студентів тільки 2-3 дійсно осмисленно навчалися у магістратурі. Та саме вони вступили до неї не через обєктивність системи вступу, а переважно внаслідок наявності незаповнення "своїми" ліцензійних місць. Тільки стандартизація відбору почерез ЗНО обєктивізує відбір магістрантів. Звичайно будуть "погані" - значне скорочення окладів викладачів і відпвідно - вишів...
Роман
От тут багато говорить "да", багато - "ні". Але, перш ніж давати відповідь на поставлене питання, потрібно розуміти відмінність середньої освіти (одна програма і одні вимоги для всіх навчальних закладів) і вищої освіти - профільна освіта, у кожному навчальному закладі навіть при однаковій назві спеціальності своя освітня програма і своя специфіка. Якщо вже говорити про ЗНО для вищої освіти, то потрібно для кожної спеціальності бакалавра ввести обов’язковий компонент, однаковий для всіх вишів, і тоді по цьому компоненту можна буде проводити ЗНО. Але ж буде ще й профільний компонент, який у кожного вишу свій. Більше того, у одному виші на одній спеціальності може бути кілька освітніх програм із різними профільними дисциплінами. Тому зробити ЗНО для всіх так просто, як для середньої освіти, не вийде. Говорити про ЗНО для випускників магістратури, на мою думку, взагалі смислу мало, оскільки ця ланка освіти ще більш профільна. Виділити якісь основні компоненти ще складніше.
Петро
Для Роман: читайте внимательно. Речь идёт о поступлении на магистратуру: для выпускников бакалаврата. А по окончании магистратуры должна быть защита магистерской работы. Тут про зно речь не идёт. На поступление в магистратуру зно должно быть.
Коментувати
Евгений
Обязательно. Да. На магистратуру попадают, кто хорошо платит. Студенты с красными дипломами не попадают на бюджет. Коррупция в ВУЗах Украины зашкаливает.
Аноним
Для Евгений: у меня не красный( не платил за 4 года ничего никому), сам все сдал, на бюджете магистратуры учусь,конкурс был солидным ХНУ Каразина.
Коментувати
volena
Конечно да,надо помогать талантам,а бездари пробьются,просунутся,короче найдут лазейку,особенно если есть деньги.
Петро
Конечно ДА. Мы в прошлом году прошли через это. И многие краснодипломники ВУЗов не попали на бюджет в свои же ВУЗы. Вступительные экзамены в ВУЗах Украины это коррупция.
Skjeld
Не потрібно. Зайва трата часу. Дітей і так замахують змішаною освітою ще й другий раз ЗНО здавати не забагато , чи не так?
Anna
Для Skjeld: это уже взрослыые люди)) какие дети в 20+ лет?)) и по идеи ЗНО это альтернатива обычным экзаменам, так почему оно должно быть более "напряжным"? может потому что обычные экзамены покупаются или же списываются??
Коментувати
був викладачeм
обов’язково. а також для вступу до колeджів і при вступі в унівeрситeт після колeджу. працював в приймальній комісіі і бачив як цe працює зараз.
відповідь проста
Звичайно НІ! Тільки для тих спеціальностей, де дійсно мова йде про найвищу цінність - людське життя.
Ollesia
Не потрібно. Тільки через вступний іспит. Тільки так ми дізнаємося знання студентів.
паціент
Тільки для медичних вузів.Щоб лікарі лікували нормально і ставили правильний діагноз.
Anna
Для паціент: то есть все остальные специалисты могут быть бездарями?
Коментувати