Чи корисні управління освіти українській школі?

Беріть участь в опитуванні Oсвітa.ua щодо ролі управлінь освіти у житті української школи

Чи корисні управління освіти українській школі?

Випадок з неправомірним опечатуванням кабінету директора школи освітянськими чиновниками одного зі столичних районів набув широкого розголосу серед освітянської спільноти. Переважна більшість освітян демонструє вкрай негативну реакцію на діяльність чиновників, зазначаючи відсутність позитиву від їх роботи для української школи.

 

Освіта.ua
03.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Пройшло два роки, як створено опорну школу в Святовасилівці. І що це дало? Вчителів б’ьть учні. Вчитель не має ніяких прав. Його ніхто не захищає. Я розумію дітей потрібно захищати. А коли вчитель матиме права і захист від знущання дітей? Молодь в школи не йде. І що буде далі. Рівнь знань суттєво знизився. Можливо це і потрібно нашим керівникам держави. Наша система освіти нещодавно була найкращою в світі. До чого ми скотилися. Це тільки перші наслідки "Нового закону про освіту". Хто працює той знає, чому в лапках.
Учитель
Таращанським районним відділом освіти керує пані, яка не провела жодного уроку. Вона жодного дня не працювала в школі,проте очолює районну атестаційну комісію!!!Під час засідань якої вона наскільки зневажливо відноситься до учителів,що цього неможливо передати словами.Напевно так себе вести її навчили на Антимайдані. Відділи освіти тай ще з такими керівниками нікому не потрібні!!!
Практик
Практик Такі управління які наявні тепер, звісно,, що не корисні! Займаються лише передруком наказів МОН України!
Александр
А яка роль цих управлінь освіти? отримувати значні суми зарплатні та пересилати накази на конкурси? Вони гальмують ініціативу вчителя, ніякої допомоги не надають школі. Це повністю лишній управлінський орган в освіті.
Ірина
Цікавий момент. Атестація. Юрмляться в коридорі розпашілі і знервовані вчительки, у багатьох вагомий стаж вчительської "пахотні" за плечима. А вони, як школярки перед іспитом вельминеповажної( у вчительському середовищі) атестаційної комісії, яка з напускним мудрагельним видом голосує...роблячи вигляд_ що від неї залежить мало не життя рядового... освітянина. Пригадується історичне...раб, тільки новітній. Щось ті реформи нічого не міняють у самому стержні, довколо якого стільки розвелося паразитів. Дайте вчителю волю, не заважайте його праці і буде результат!
Мирослава
Для Ірина: Самодостатній вчитель ніколи не буде стояти як раб,як школяр перед іспитом!! Є вчителі ,яким не потрібен "котролер", "наглядач" -вони знають свої обов’язки і ДОБРОСОВІСНО їх виконують АЛЕ для більшості ("Дайте вчителю волю, не заважайте його праці....") це не підходе,- Буде бардак,анархія!!!! НЕ ВСІ ВЧИТЕЛІ можуть працювати на довір’ї
Ірина
Для Мирослава:Ви так і не зрозуміли головного. За сучасної системи, вчитель є другорядним і підпорядкованим "гвинтиком", якого затискає вся управлінська вертикаль до самого краю. Завучі, директор, методичні служби різних рівнів, інспектори і т. д. Чи не забагато наглядачів різних рівнів. Слід змінювати саму систему оцінки роботи вчителя і нагляду за його діяльністю. Це перше. І друге і самодостатній вчитель - раб. Адже працює і на цілу армаду методичної служби. Зроби те, подай, се, проведи майстер-клас, а на тобі семінар, створи методичний посібник, проведи засідання методичної групи, надрукуйся у якомусь виданні. То якийсь сюрреалізм! А вчитель повинен працювати - З УЧНЕМ. а не утримувати своєю діяльнісю управлінську *братію.
Коментувати
с
Те,що робиться в освіті Луцького району це жах.Така собі Оксана Йосипівна, методкабінет очолює,дістала так вже всіх вчителів і також ті дармоїди-методисти. Скільки вони будуть пити кров вчителя.Оксана Йосипівна хоче щоб директорами і завучами були лише люди, які носять торби їй. І ця вся наглота керує освітою району. Їм по-барабану вчитель.Вони діють старими радянськими методами і нічого в освіті не зміниться поки оце шобло управляє освітою. Те,що робиться в освіті Луцького району це жах.Така собі Оксана Йосипівна, методкабінет очолює,дістала так вже всіх вчителів і також ті дармоїди-методисти. Скільки вони будуть пити кров вчителя.Оксана Йосипівна хоче щоб директорами і завучами були лише люди, які носять торби їй. І ця вся наглота керує освітою району. Їм по-барабану вчитель.Вони діють старими радянськими методами і нічого в освіті не зміниться поки оце шобло управляє освітою.
Вчитель
Кто ж его посадит?... Он же памятник!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mari Ermolaeva
Минулого року атестувалась. Пройшла 4 кабінета разом з "методистом" , доказуючи, що вмію читати положення про атестацію. Деякі пункти довелось вивчити))) Тепер точно знаю,що допомоги чи поради можливо дочекатися тільки від колег.
Жанна Антонюк
Однозначно не потрібні! Методичної допомоги "зеро", чесно кажучи ніякого толку від цих панів. Одним словом "кровосісі"
Кузьміч
Для Жанна Антонюк: А гле тогда будут работать жены и любовницы ответственных работников?
Коментувати
СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Не потрібні абсолютно!!Користі нуль ,практичних порад не дають ,бо самі ніц незнають .
Олекса Позняк
Дивізія дармоїдів - шкідників в освіті жере державний бюджет і керує корупцією в районах
Справедливость
А в Мелитополе начальник управления Елисеев и его зам Чернышова вообще что хотят, то и делают. Своим приближенным школам, (в которых сами работали много лет и сейчас еще имеют часы или жена там работает), открывают 5, 10 классы по 13-15 человек, а в нелюбимых школах и 20 человек в 10 классе - приговор, идите, дети, куда хотите, а лучше в эти соседние приближенные любименькие школы. Управление должно для всех создавать равные условия.И по Закону про освіту дети имеют право выбирать учебное заведение, а в Мелитополе по указке Елисеева, который возомнил себя местечковым царьком, детей выпихивают коленом под зад из школы, в которой они проучились 9 лет, а потом трубят на весь город, что класс не набрали. Поэтому про какую пользу от этих управлений может идти речь. И вообще очень часто возникает вопрос о компетентности работников этих управлений.
Сергій
Не потрібні! Це зайва ланка в системі управління. Методичну допомогу можна отримувати з допомогою Інтернету від обласного центру(там багато підрозділів). Управління передати безпосередньо школам з власним бухгалтером. Як результат: економія коштів суттєва, менше паперів, більше користі всім.
Батьки і діти
Всі, хто має відношення до можливості скасування РУО, будь ласка, прийміть таке рішення! Єдина діяльність цих управлінь- імітувати діяльність, допомогу навчальним закладам. По факту це суцільний безпредел. Коли перед 1 вересня приїжджає комісія з РУО в дітсад з перевіркою та глава РУО питає вихователя чому мало парт, а той відповідає, що нема грошей їх придбати і отримує відповідь - так а батьки на що? нехай придбають, ви що, не знаєте що треба робить?... Це що таке, взагалі?Вони нахабно і дуже вільно себе почувають. Може вже досить???
ксенія
Для Батьки і діти: А в мене абсолютно протилежний досвід: лише завдячуючи чиновникам управління освіти моя дитина потрапила у вибраний мною садочок без копійки взносу.
Українська вчителька
Для ксенія: Це або ваші фантації, або ви-працівник управління освіти!!!
Наталя
Чи не забагато помилок для "української вчительки"? Можливо, погано дивляться управління освіти, коли таких безграмотних допускають навчати наших дітей?
Коментувати
Правда
Всілякі управління - пережитки совка. Примітивна радянська ієрархічна драбина. Хоч дрібним, та все ж - бути начальничком з портфелем...перевірити...написати...37 - ий рік! Якщо любить освіту всім серцем, хай працює в школі, а не переховується в різних "управліннях".
Олена
А методичні центри ПТНЗ? Все, що можуть пишуть накази на 10 листів і виказують своє "фе" в них, створюють видимість бурхливої паперової роботи в кращих традиціях совка. Це взагалі дармоїди і "присбособлєнці".
Українська вчителька
Для Олена: Цілком згодна!Розповім історію!У нашій школі 4 роки тому прийшла працювати молода вчителька у початкові класи. Вона не знала багатьох практичних ньюансів цієї роботи-були помилки, інколи вагомі (коли батьки зверталися в управління освіти, вважаючи її недосвідченою в деяких питаннях), а методист з метод.кабінету жодного разу не прийшла, не допомогла, не " розжувала"...Через 3 роки ця вчителька йде в декрет. На її місце тимчасово переводять педагога-організатора, яка ледь заочно закінчила пед.вуз.Історія повторюється! Все було б нічого, якби мова йшла не про живих дітей! Агов, чиновники методичних рай.кабінетів, навіщо вам нараховують зарплатню? Невже лише за семінари, що готують ті ж вчителі, а ви лише "вішаєте собі на груди чергову медальку за успіхи у роботі"? За які успіхи? Ви не надали ніякої методичної допомоги цим двом молодим спеціалістам, та й мені свого часу допомагали лише колеги, з якими мала дружні стосунки. Ви-непотрібна, ненажерлива ланка в учительській роботі!
Наталя
Агов, учителько? А чим займалися ВНЗ? Де були самы "спудеї", які планували у майбутньому піти працювати у школу?
Вчителька
Тим же що і райво!
Коментувати
Віктор Постика
Я дав стверджувальну відповідь в результаті реорганізаціії і упралінської діяльності. Якщо змінюємо черевики, то мабудь потрібно подумати і про кашкет
вчитель
Зовсім непотрібні, особливо в Дарницькому районі. Управління освіти перетворилося тільки в зайве колесо великого механізму, яке постійно всім заважає: і закладам, і адміністрації, і вчителям, і батькам. Ім постійно всі повинні. Коли є комп’ютери, чому заступники годинами стоять в черзі сдавати папери, якщо можна безпосередньо все відправити на електронну адресу відразу до департаменту? Коли на тебе перестануть дивитися як на вторинний суб’єкт, розмовляти через зуби? І все це в Дарницькому управлінні. Вони вважають, що тільки вони і тільки вони вирішувати долю кожного вчителя. Навіщо вони нам? Зайво витрачені державні гроші. Це держслужбовці, яких утримую простий український громадянин. Я не хочу утримувати таких горе управлінців за кошти з моєї кишені.
Сергей
А департаменти освіти ? Це ще гірше зло , яке і дає вказівки управлінням . А самі сидять роками , як невинні ангелята . Віддає вказівки департамент , на роботу керівників бере департамент . Повноваження в райони . Де обіцяна децентралізація ? Де несе відповідальність керівник закладу!? Керують містом люди -які в школі не керували класом . Про що ми говоримо? Просто зручні люди для прихватизаціі, і їм байдуже , що їх клянуть тисячі сімей , дітей ! Злодії людських душ !! Ще й опитування влаштували . Цинізм 99 рівня ! Вже всі розуміють ваші наміри !
Микола
Читаю коментарі і чомусь не дивуюся: щира українська натура. Неприємно одне: чому саме в учителя?