МОН планує змінити принцип фінансування освіти

Ключовою формулою фінансування освітнього сектору має стати принцип «гроші йдуть за людиною»

МОН планує змінити принцип фінансування освіти

Провідною формулою фінансування освітнього сектору має стати принцип «гроші йдуть за людиною».

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, презентуючи на засіданні Кабінету Міністрів програму трансформації «Освіта 4.0: український світанок».

За його словами, такий принцип має припинити штучні освітні експерименти.

«Ключовою формулою фінансування освіти має стати принцип «гроші йдуть за людиною», що дозволить громадянам бути суб’єктами освітньої політики та врешті-решт припинить нескінченні штучні «освітні експерименти» заради самих експериментів», – зазначив міністр.

Також він висловив впевненість, що Україна не має зволікати на шляху трансформації.

«Попри тимчасові складнощі, у нас немає часу на зволікання, адже процес відбудови України розпочався. Сфера освіти, науки та інновації – це фундамент майбутнього нашої держави», – наголосив Шкарлет.

Освіта.ua
12.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія Іванівна
Я б їм не нові форми фінансування передавала, а повістки на фронт, а то дістали вже жалітись як все критично погано, і як їм погано живеться, на достойну заробітню плату, яку можна було б використати в інших, значно корисніших цілях, а не годувати «педагога», передати не пенсіонерам, які по 50 років «викладають», а молодим спеціалістам, а ту стару нечисть всю повиганяти із навчальних закладів поганою мітлою, і пенсії поскорочувати таким «ветеранам освітнього процесу», по принципу «як не сиве, то паршиве».
Дима
Трасформація , експеремент , іновоції - ці поняття набридли.Нас потихеньку підводять до цифрової валюти , а з кого почнуть ??? Звісно педагоги поліцейськи та лікарі !
Светлана Нагорная
Перш за все скоротили б департаменти, хоча б навпіл, щоб вони не робили вигляд бурної діяльності та не заважали працювати вчителям. Таке враження, що вони там розмножуються брунькуванням! А потім би вивчили досвід медицини - там вже ходять гроші за пацієнтами ????
Марія Іванівна
Для Светлана Нагорная: Ану негайно закрий свого рота, брунькувальниця, підписана мовою окупанта! Заважають працювати: заява на звільнення за власним бажанням і шапка-двері! «Пєдагогів» таких треба скорочувати, і бажано починати ВЖЕ
ассассін
Для Марія Іванівна: Марьванна, може, ти закрила б, бо допоможу! Видно, що від корита так просто не відженеш, пручаються :)
Коментувати
Lizard
Який смисл у принципі "гроші ходять за пацієнтами" у медицині? Лікарі понабирали пацієнтів, а потім покинули їх, втікши за кордон. Тих людей, які їм довіряли... Та радує, що не всі такі, а ті що залишилися, лікують і своїх пацієнтів, і "чужих"
Галина
Для Lizard: це освітній портал, а не медичний. в освіті, якщо студент навчається, то виш отримує гроші, якщо не навчається, то не отримує
Коментувати
Тетяна
З вашими реформами рівень знань учнів впав нижче плінтуса. І це не крайня точка. Щоб ваші діти вчилися за вашими реформами.
Інна
Для Тетяна: Він і не підіймався, щоб впасти, Танюшко
Коментувати
Дядько Клин
Не смішіть моїх курей, бо перестануть нести яця! .
Альона
Просто огидно. Тим паче чути таке від такої недолюдини як Шкарлет. партія ригионов для нього найкраще місце
Пан Коцький
Пропоную оприлюднити штатной розпис всіх управлінських відомств від освіти з кошторисом на зарплати чиновників. І подивимось,куди " ходять гроші"
Марія
Уже гроші "ходять" за пацієнтами. Зрозуміло, де вони опиняться,.
Анастасія
Бачимо, як і куди ідуть гроші в НУШ, за ким вони ходять і куди діваються Сумно, бо у нашій країні вся реформа зводиться до одного: знищення освіти на селі і все. Крапка. І не треба прикидатися.
За-раза
Який це "процес відбудови" почався, у нього напевно своя, особистя Україна? .
Реаліст
Шкарлєт не в курсі про реформу НУШ, за якою гроші і мали йти за вчителем, але, на жаль, пішли за чиновниками.
Местный
Прогнозирую сокращение количества учебных заведений и зарплаты педагогов в пределах от 5 до 10 раз.
Мр
Для Местный: нерозбірливо написано. Хтось розуміє цю писанину?
Местный
Для Мр: учиться надо, чтобы понимать
Сергей Лимонов
Цікаво! А на якій мові пише ця "потєряшка неместная?"
Коментувати
Вчитель
Гроші вже давно ходять за людиною, але дуже повільно і не завжди доходять.