В Україні оновили Типові правила прийому до профтехів

Оновлення стосується е-вступу, збільшення повноважень приймальних комісій та гнучкості щодо вступників з ТОТ

В Україні оновили Типові правила прийому до профтехів

В Україні оновили Типові правила прийому до закладів професійно-технічної освіти.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.

Зокрема, нововведення стосуються електронного вступу, збільшення повноважень приймальних комісій та гнучкості щодо вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Так, відтепер правила прийому мають затверджуватися директором закладу не пізніше 1 грудня і вноситися до ЄДЕБО та розміщуватись на сайті закладу.

Приймальні комісії зможуть приймати заяви на вступ в паперовій або електронній формі через електронні кабінети.

Для того щоб вступники своєчасно отримували консультації щодо електронного вступу, заклади профосвіти створюватимуть консультаційні центри.

Також приймальні комісії зможуть приймати документи в паперовій формі від батьків або законних представників вступників.

Щодо вступу абітурієнтів з ТОТ, то на період воєнного стану вступники матимуть право подати заяву на вступ до будь-якого закладу, незалежно від місця проживання.

Заклад не матиме права відмовити у прийнятті документів та у зарахуванні на навчання на умовах державного чи регіонального замовлення через відсутність реєстрації місця проживання вступника на території регіону.

Якщо у цей період з об'єктивних причин вступник не матиме документа про освіту, він зможе подати виписку з ЄДЕБО про факт отримання такого документа раніше.

Вступники зможуть подавати заяви одночасно не більше ніж до 5 профтехзакладів.

Освіта.ua
20.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів