У 54 громадах освітяни не отримали зарплату

Проблеми з виплатою заробітної плати виникають через воєнні дії та окупацію українських територій

У 54 громадах освітяни не отримали зарплату

У квітні педагогі 54 територіальних громад не отримали заробітну плату.

Про це, з посиланням на інформацію Міністерства освіти і науки, повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, проблеми з виплатою заробітної плати виникли у громадах Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.

Він наголосив, що це пов’язано з неможливістю здійснити виплати у зв’язку з активними воєнними діями, тимчасовою окупацією українських територій, відсутністю зв’язку з керівництвом або наявністю фактів співпраці з окупантами.

«Звісно, питання виплат у таких громадах є вкрай складним, немає одного рішення для всіх. Однак у кожному окремому випадку Мінфін та органи Казначейства шукають можливі шляхи вирішення цієї ситуації. Крім того, зокрема, на Київщині в окремих громадах були відсутні електроенергія, інтернет-зв'язок. Після поновлення комунікацій усі виплати буде проведено», – запевнив Єрмоличев.

Також чиновник зазначив, що є громади, де активні воєнні дії вже не ведуться і вчителі мають можливість повернутися до виконання своїх професійних обов’язків. Однак, наприклад за березень, освітяни могли отримати заробітну плату не в повному обсязі, що було зумовлено простоєм.

Водночас він наголосив, що Міністерство фінансів у повному обсязі виконує свої зобов’язання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям, медикам та іншим бюджетникам.

«У Державному бюджеті України на 2022 рік передбачено 97 млрд грн освітньої субвенції місцевим бюджетам на виплату заробітної плати вчителям закладів загальної середньої освіти. За даними Державної казначейської служби України, на сьогодні ці видатки профінансовано на 100 % від розпису на січень ‒ квітень 2022 року (33 млрд гривень). Потреба у коштах на травень на виплату заробітної плати вчителям становить 10,5 млрд гривень», – зауважив заступник міністра фінансів.

Освіта.ua
11.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Я проживаю у Житомирській області, проте виплати авансу ми так і не отримали. Невже ми заслуговуємо такого ставлення, одним і премії і зарплати, а ми прості вчителі терпимо. Зарплата нікчемна, і ту не виплачують, доплати познімали а роботи меньше не стало
гість
У Харкові щез аванс як такий!!! А зарплату минулого місяця виплатили із запізненням. Як буде цього - Бог знає! Питання: де гроші крутяться??? В області є і аванс і зарплата вчасно.
Гість
Я також мати одиночка тільки із Дніпра. Працюю у вищому навчальному закладі. Ми з дитиною живемо тільки на зарплату. Аванс також ще не прийшов.
Гость
В Одессе, которая не входит в список проблемных областей, преподаватели вузов не получили аванс, и даже никакой перспективы. Как жить? Я мать-одиночка, живу на зарплату, и уже начинаю думать, что правильно делали те, кто брал взятки. Теперь у них есть подушка безопасности в отличие от меня. Уныние добавляют сообщения о выделении европейской помощи именно на зарплату бюджетникам. Стесняюсь спросить, а где деньги?
lisenok-lis
Для Гость: В Одессе в вымших учебных заведениях до сих пор не получили зарплату за апрель. Как это понимать? Руководство говорит, что Казна не пропускает
Коментувати
Елена
В полтаве до сих пор не дали те копейки, при вопросе почему так один ответ, пока нету денег
Роман
А у Львові що заважає виплатити зарплату? Вже 18.05.22. виплата мала бути 15-го, ціх нещасних 3 тисячі, а хліб вже не купиш, бо ні копійки не лишається від зарплати до зарплати
Тата
Для Роман: в Дніпрі також немає аванса. Кажуть в Казначействе немає коштів. Усі гарно росповідають про допомогу, а де кошти? В мене, наприклад, на счету 48 грн в як жити, що істи? Діткам що казати?
Коментувати
Інна
Добрий день ! Прошу звернути увагу на Нікольську ОТГ, Донецької області. Педагоги Аслановського ясла-саду Володарського району, Кальчицької сільської ради не отримали заробітну плату за лютий, хоча до 24 лютого працювали. Завідувачка садочка розрахувалась. Отримати відомості про отримання грошей не можливо.
Ирина
Добрий день. Прошу звернути увагу на окуповані території Херсонської області, зокрема на Генічеськ та Генічеський район. Професійно - технічні заклади без оплати праці!!!
Светлана
Харьков. Почему все молчат за студентов которым не платят степендию уже 2 месяца ? Каждый раз говорят что что-то в бухгалтерии . ( Может у нашего правительства просто нет денег)?
Ирина
Там йде війна, государству нізчього платити
Коментувати
Тарас
Київ. У мене зрізали зарплату на 30%. У деяких колег вона впала на 50%.Причому від школи до школи цифри різняться. Директори з завучами зараз отримуватимуть цілком законно мільйонні премії за економію зарплати. Кому війна а кому мать родна. Вимагаю відкрити шкільним колективам реальні зарплати адміністрацій шкіл і корупційного районного і обласного відділу освіти. І хто з них і їхніх родичів володіє фірмочкою по розпилюванню держкоштів. Я вимагаю щоб мої гроші пішли на ЗСУ!
відкриваємо очі
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ Н А К А З 22.04.2022 Київ № 132/22 н а к а з у ю: 1. Внести зміни до підпунктів 1, 2 пункту 1 наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 20.01.2022 № 31/22 «Про розподіл бюджетних коштів», виклавши їх у такій редакції: «1) відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 Закону України «Про політичні партії в Україні»: політичній партії «Європейська Солідарність» – 39 850 780,00 грн; політичній партії «Голос» – 39 850 780,00 грн; 2) відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 175 Закону України «Про політичні партії в Україні»: політичній партії «Слуга народу» – 395 168 310,00 грн; політичній партії «Опозиційна платформа – За життя» – 119 576 250,00 грн; політичній партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 74 959 290,00 грн; політичній партії «Європейська Солідарність» – 74 242 035,00 грн; політичній партії «Голос» – 53 368 155,00 грн.». Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр НОВІКОВ
Тарас
Для відкриваємо очі: Закрий очі , провокатор. Ці мільйони це копійки для бюджету. Тільки наша Академія педнаук споживає 380 000 000 грн взагалі нічого не роблячи. Ти хочеш щоб партії пішли на бюджет до олігархів? Якщо розділити ці гроші на громадян то це десь 2 грн в місяць
Зраднику
Для Тарас: слушай, Позняк, на ты реально выжил из ума. Мозги твои сплавились, если поддерживаешь финансирование олигархических партий их бюджета, включая партию орков опзж, которая никуда, как оказалось, не делась, а работает на рашистов за наши деньги.
Brooke Tabriz
Для Тарас: Олігархічні "щоб партії пішли на бюджет до олігархів?"? А що, олігархічні партії має утримувати держава? Це - взагалі злочин і тотальна корупція, у т.ч. Академія фінансується завдяки відкатам, це все на користь держави? А ось реальним трудягам, вчителям, можна не платити, киваючи на війну, на епідемію, на путіна, а тільки не на злодіїв, яки набивають свої кишені за рахунок держави, народу, трудяг!
Коментувати
Гроші пішли депутатам
Наказ від 22.04.2022 № 132/22 «Про внесення змін до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 20.01.2022 № 31/22 «Про розподіл бюджетних коштів» | Національне агентство з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua/uk/documents/nakaz-vid-22-04-2022-132-22-pro-vnesennya-zmin-do-nakazu-natsionalnogo-agentstva-z-pytan-zapobigannya-koruptsiyi-vid-20-01-2022-31-22-pro-rozpodil-byudzhetnyh-koshtiv/
Вчитель
Як у нас все гарно виходить Мінфін заявляє,що всього вистачає,МВФ виділяє 1,5 млрд.доларів,а на місцях в громадах кажуть ,що у них нічого немає і кожен місяць думають,щоб ще зрізати.Брехня на брехні і брехнею поганяє.
Brooke Tabriz
Для Вчитель: і не тільки стосовно грошей...
Коментувати