В економічному паспорті українця буде 10 тисяч доларів

Кожна дитина після народження в Україні отримає свій накопичувальний рахунок

В економічному паспорті українця буде 10 тисяч доларів

Після запровадження «економічного паспорта українця» кожна дитина після народження в Україні отримає накопичувальний рахунок, яким власник зможе скористатися після досягнення повноліття.

Про це під час брифінгу розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, коментуючи ініціативу Володимира Зеленського, відповідно до якої плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей, які вони зможуть витратити для здобуття освіти або купівлі житла.

За словами Гетманцева, рахунок дитини буде щомісяця поповнюватися на відповідну суму від ренти на корисні копалини, які видобуваються в Україні. «Таким чином кожна сім’я, яка має дитину, буде отримувати дохід від українських надр. Ця сума буде накопичуватися, і дитина зможе після досягнення повноліття використати цю суму або на навчання, або на купівлю житла», – повідомив він.

Данило Гетманцев також не виключив, що відрахування будуть не лише від ренти на видобуток корисних копалин, а й від інших платежів.

«Наприклад, від приватизації чи імпортного ПДВ. Але поки що ми говоримо тільки про ренту», – уточнив він.

Водночас, додав очільник фінансового комітету парламенту, якщо сума відрахувань буде меншою за встановлену законопроєктом, то різницю покриватиме держава.

«В нас народжується десь 300 тисяч дітей щороку. Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів у гривневому еквіваленті з урахуванням інфляції», – заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Він зазначив, що попередньо планується поширювати програму на дітей, які народилися в 2021 році.

«Я б особисто виступав, щоб поширювати це на дітей, які народилися з 2019 року. Ми прийшли до влади 2019 року, обіцяли це 2019 року. І тому логічно з 2019 року цю програму розповсюджувати», – сказав очільник фінансового комітету.

За його словами, економічний паспорт буде адмініструвати держава, для чого створять державну установу Фонд майбутніх поколінь.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський ініціює законопроект про економічний паспорт українця, відповідно до якого плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей українських громадян і вони зможуть витратити їх для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла.

Освіта.ua
01.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Влад
Нехай буде гречка, немов мені ні словечка! Скільки не розповідай що нема нічого на шару, все одно люмпени голосують за гречку!
Вася
Ще з боргами перед вкладниками радянського Ощадбанку не розрахувалися, а вже новий лохоторон придумали. Ви вже ВСІ платіть по 6к грн. за пай, а може колись чиїсь діти (тільки не простих смертних, тих що платять) куплять за них нерухомість скажімо в Штатах, чи будуть учитися в "Гарвардах" чи "Кембриджах". Паї - останнє, що залишилося, бо інші "надра" давно йдуть мимо народу. Невже український народ просто так "схаває" цю "дурість на державному рівні". Можливо й так, адже ті 73% ніде не поділися, і "мозгів" у більшості з них не прибуло.
Tanya
яка категорія вважається дітьми ? Діти до18 років ?? Та як що діти ,ще вчаться за них платять батьки Так їм вже 18 ,але вони ще нічого не досягли і добре якщо у батьків хватить сил сплатити кошти занавчання .Бо на сьогодні дуже хитьке положення в економіці Багато працюють на часних підприємствах ,але наша держава задавлює своїми новшиствами .І батьки становляться безробітними . На мою думкудержава має вирішити.Хто є на їхнюдумку діти ,а не я прийшов вчора ,або тиждень назад.Коли приходять до влади ,то говорять,що ми виправимо те ,що накоїв попередник
123
Лохи, уже посчитали деньги? Это тоже самое, что 4000 долларов, 20000 гривен молодым учителям и "вторая франция" которую обещали в 1991. Короче, судя по коментам, до десятого колена будете хавать лапшу про миллионы как сейчас хаваете вступление в ес.
Валентина Блажій
Чому всіх інших дітей не рахуєте, чи вони не українці. Всі діти повинні отримати цю допомогу, хто не досяг повноліття.
АНТОН
Знайомий текст. Це з серії 4 тисячі долларів заробітної плати вчителю? Скільки ще лапші у вуха громадян вкладатиме?
Олег
А дети которые родились до 2021 или 2019 не дети.Это выходит одним всё, а другим не чего не дискриминация ли это.