Програма розвитку ООН підтримала дітей Херсонщини

На Херсонщині діти із сільських сімей отримали кращий доступ до дистанційної освіти

Програма розвитку ООН підтримала дітей Херсонщини

На Херсонщині реалізовано пілотний проєкт, завдяки якому 60 дітей із сімей пільгових категорій, які проживають у віддалених куточках області, отримали кращий доступ до дистанційної освіти.

Проєкт реалізований за ініціативи Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Місцеве соціально-економічне відновлення».

За словами керівника програми ПРООН з розвитку регіонів Мустафи Саіт-Аметова, пандемія COVID-19 та її вплив на процеси в суспільстві спровокували та надзвичайно загострили цілу низку проблем, які пов’язані з нерівністю.

«Частина людей опинилася на узбіччі цифрової економіки та без доступу до можливостей онлайн-освіти», – наголосив Мустафа Саіт-Аметов.

У ПРООН відзначають, що для деяких сімей з дітьми у віддалених сільських громадах продовження освітнього процесу в умовах карантину стало майже неможливим. І хоча більшість учителів мають технічну можливість проводити уроки дистанційно – хтось із дому, хтось зі свого робочого місця у школі, – діти, особливо з малозабезпечених багатодітних сімей, через відсутність достатньої кількості засобів комунікації не мають можливості «відвідувати» заняття онлайн.

Відтак, у межах проєкту ПРООН придбано ґаджети та Wi-Fi маршрутизатори, забезпечено покриття населених пунктів і місцевої школи широкосмуговим інтернетом. Бюджет проєкту склав 800 тисяч грн, з яких 550 тисяч грн було виділено ПРООН та 250 тисяч грн – Григорівською сільською радою.

Реалізація проєкту тривала три місяці.

Фото: Сергій Перепелиця/ПРООН в Україні.

Як відзначають представники ПРООН, мати планшет чи ноутбук і доступ до інтернету – ще не означає володіти цифровою грамотністю. Тож і для дітей, і для батьків організовано тренінги з використання сучасних ґаджетів і програмного забезпечення для дистанційного навчання. 

Для вчителів і представників місцевих органів влади проведено семінар, що посилив спроможність надавати якісні освітні онлайн-послуги. Як результат, їхня поінформованість про методи та засоби онлайн-освіти зросла більш ніж на 50%.

Фото: Сергій Перепелиця/ПРООН в Україні.

Проєкт «Місцеве соціально-економічне відновлення» – пілотній, його мета – надати підтримку регіональній і місцевій владі в оцінці та подоланні соціально-економічних наслідків пандемії COVID-19, а також сприяти сталому розвитку. 

Херсонська область стала першою в Україні, де проєкт був успішно впроваджений. 

«Проблеми, що зумовлені пандемією коронавірусу, потребують негайних узгоджених, комплексних і ефективних дій. Головне в умовах виникнення кризи – впевнено протистояти їй та нікого не залишити без уваги», – зауважив керівник програми ПРООН з розвитку регіонів Мустафа Саіт-Аметов.

Освіта.ua
10.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів