Україна опанувала дистанційну освіту не гірше інших, - міністр

Адаптація системи освіти до карантину відбувалася в умовах відсутності часу на підготовку

Україна опанувала дистанційну освіту не гірше інших, - міністр

Сьогодні Україна опанувала дистанційну форму освіти не гірше, ніж інші країни.

Про це заявив міністр освіти Сергій Шкарлет під час участі у форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді».

За його словами, Міністерство освіти щоденно працює над впровадженням платформ для навчання та різних онлайн-застосунків.

«Адаптація системи освіти до карантину відбувалася в умовах відсутності часу на підготовку. Ніхто не був готовий до перешкод, які поставив перед суспільством COVID-19. Я хочу подякувати всім освітянам, здобувачам освіти та їхнім батькам за те, що гідно подолали й долаємо зараз усі виклики, які перед нами ставить пандемія. Дякую за оперативну адаптацію до абсолютно нових, можна сказати, екстремальних умов під час освітнього процесу», – зазначив міністр.

Він також зауважив, що наразі спільно з партнерами триває робота зі створення нових освітніх онлайн-платформ, забезпечення шкіл комп’ютерним обладнанням та Інтернетом.

Окрім того, Шкарлет зауважив, що МОН підготувало необхідну для ефективної дистанційної та змішаної освіти нормативну базу. Зокрема, Положення про дистанційну форму здобуття середньої освіти, а також рекомендації щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів освіти.

Освіта.ua
09.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Л.В.В.
Будь-який процес за відсутності результату є фікцією. Міністерство освіти не хоче помічати причин наднизької результативності дистанційної освіти. Перша причина - відсутність рівного доступу дітей (навіть в межах одного класу) до сучасних інформаційних технологій. Друга причина - непідготовленість частини вчителів до користування сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, відсутність часу і можливостей для самостійного опанування ними, відсутність часу та/або обладнання для якісної підготовки уроків засобами ІКТ. Третя, і найголовніша причина - відсутність у більшості дітей навичок самоорганізції, низька мотивація до навчання, непідготовленість до навчання "через монітор". Якщо на уроці в класі вчитель може контролювати навчальний процес, спонукати дітей вчитись, слідкувати за дотриманням "академічної доброчесності", то дистанційно це робити вкрай важко! Стверджувати, що дистанційна освіта є ефективною, може лише той, хто не впроваджував її хоча б для сотні своїх учнів.
2021
Для Сергій: Овва. Так опановуй і далі. Бо не вміли яжематі поважати нас, учителів, будете поважати нас-репетиторів! І заплатиш стільки, скільки я захочу! І рота свого закриєш! А я ще подивлюсь взяти твого яжепопугая чи ні!
Сергій
Для 2021: так, так, в освітянських групах усі такі, я знаю. Ви й у школах не можете себе вести і соцмережах))).
2020
Нічого, пожалієшся на мене парфьоновій, чи бопдаренкам, чи Гуракам з совсунами. Може вони й дитину твою навчать. А я візьму дітей, скільки захочу, і коли захочу, і кого захочу. І нерви собі не псуватиму. А дистанційці-спасибі. Бо ми,учителі, зрозуміли, нафіга у школі нерви псувати, якщо можна репетиторством он-лайн займатися!
Коментувати
Зла мама
Хай в """опу йдуть зісвоїм дистантом. Категорично проти цьому збоченню. Діти мають вчитися в школах!
Учитель
Да, только заслуг министерства в этом аж 0! Интернет в основном мобильный за свой счёт, тех обеспечение своё!
Мысль дня
Для Учитель: как это 0? А как же основная функция - контролировать? Вы что, отчётов не писали? Без отчётов и проверок все бы рухнуло и не работало. А вы так - заслуги 0. Думаю от вашего комментария где-то плачет один чиновник МОН. Бессердечный учитель=(
Коментувати
небайдужий
Складається враження, що Шкарлет сам по собі,а освіта окремо.Нормативна база це добре.Але ще має бути технічне забезпечення,якісний інтернет. А саме головне ВЧИТЕЛІ-ФАХІВЦІ СВОЄЇ СПРАВИ, а не просто мають диплом вчителя, а все решта ....Проснись пане міністр і спустись на землю. Освіта під вашим керівництвом котиться в прірву, а щось там декларуєте....
Александр Замятин
Мне кажется, или на фоне всеобщего кипиша летом (необходимость дистанционки, результативность дистанционки и т.п.), были слова о доплате за работу на дистанционном обучении?
Мысль дня
Для Александр Замятин: Вам показалось. Так же, как молодым педагогам показалось что-то про 20к. А населению - про "тарифы расти не будут". И вообще, какие доплаты? Как учителя вообще о деньгах думать могут? Вы еще в кафе сходите или голыми под одеждой побудьте. Совсем распоясались. И эти меркантильные сволочи наших "онижететей" учат...
Коментувати
Аріель
БРАВО!
Юрій
А что Министерство, которое он возглавляет, сделало, чтобы Украина опанувала не гірше, чем все остальные? Скинули проблемы дист. образования на школы, что хотите - то и ворочите, а мы будем только рекомендации каждую неделю выдавать, да каждую неделю анкетирование проводить - как же проходит дистанционное обучение в вашей ЗОШ.
Сергій
Овва! Отакої. Це батьки опанували, а не вчителі... Тож дякуйте і вчіться, як потрібно!
Мысль дня
Для Сергій: Батьки и школьную программу в свое время не опанували-то, а вытащили эту всю ситуевину школы. Как могли, потому, что инструкций и оборудования не было. Но все прошло довольно неплохо. Тож дякуйте и вчиться! Хотя, от вас, дебилов, я думаю учителям ничего не нужно. Потому, что ваши "подяки" будут не искренние. А лицемерия от родителей и так хватает. Но кричать вы будете что именно вы учили ваших детей. С аттестатом с двойками, ага... Молодцы. Предлагаю всех родителей похвалить.
Для Мысль дня:
Почему Вы так думаете, что у нас образованные только учителя?) Не только они заканчивают вузы (кстати, чтоб туда поступить, не нужен самый высокий балл). В своем большинстве дистанционное не учили. Скидывать ссылки - это не работа! Поэтому да, благодарите родителей! Кто б ещё делал за вас работу. Родители иногда читают Вайбер и в шоке, с какими ошибками пишут некоторые педагоги.
Мысль дня
Для человека выше: Я не говорю, что только учителя образованные. Но Вы путаете окончание вуза (особенно поступивших туда людей с не самыми высокими баллами, по Вашим же словам)) ) с получением образования. В большинстве своем - проводились уроки онлайн. То, что Вы не учили - Ваша недоработка как родителя. Если уроков не было, значит не было оборудования (хотя, некоторые учителя были в этом плане действительно недобросовестны. Но таких минимум, ведь распоряжение о 30% онлайн уроков учителя выполняли, о чем свидетельствуют результаты многочисленных проверок. Само собой Вы эти результаты игнорируете). А почему его в школе нет, Вы, как родитель, в МОН не спросите?=). Родителей благодарить (не всех, но большинство...) не за что. От слова совсем. Если бы Вы делали работу за учителей - Ваш ребенок был бы на домашнем обучении. Он на домашнем обучении? Родители читают вайбер? Почитайте Ваш родительский чат, там не "некоторые" родители, а подавляющее большинство застряло на уровне 4 класса.
Коментувати