COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН

Захворювання, отримане під час виконання вчителями професійних обов'язків, не є професійним

COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН

Захворювання на COVID-19, отримане під час виконання вчителями професійних обов'язків, не є професійним захворюванням, а тому педагогічні працівники не можуть розраховувати на додаткове обов'язкове державне страхування у випадку інфікування.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що надісланий на запит директора однієї зі столичних шкіл Дмитра Ламзи.

Зокрема, у Міністерстві освіти, посилаючись на закон «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» наголошують, що професійне захворювання є захворюванням, яке виникло внаслідок професійної діяльності застрахованого та зумовлюється виключно або переважно впливом шкідливих речовин і певних видів робіт та інших факторів, пов'язаних з роботою.

Таким чином, зазначають у МОН, за своєю суттю професійне захворювання виникає саме внаслідок виконання роботи, яка сама по собі є шкідливою (за визначенням), але працівник мусить її виконувати, оскільки це входить до його трудової функції.

«Тобто, якщо порівнювати з медичними працівниками, то до їхньої трудової функції належить обов'язок працювати з людьми, які хворіють на COVID-19. Вчителі та інші педагогічні працівники закладів освіти навпаки мають робити все для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми і будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання. Тому захворювання, отримане під час, а не внаслідок виконання професійних обов'язків, не є за своєю суттю професійним захворюванням», - повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Окрім того, підкреслюють у МОН, встановлення причинно-наслідкового зв'язку між захворюванням і фактом виконання педагогічним працівником своїх професійних обов'язків видається майже неможливим, адже педагогічні працівники так само можуть пересуватися громадським транспортом, відвідувати лікарні, магазини, інші громадські установи і місця тощо.

Водночас у МОН нагадали, що педагогічні працівники закладів освіти, мають право на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності внаслідок захворювання, у т. ч. і захворювання на коронавірусну хворобу. Ці виплати здійснюються працівникам на підставі листка непрацездатності.

Виходячи з цього у Міносвіти зазначають, що реалізація запровадження додаткового обов'язкового державного страхування працівників закладів освіти на випадок інфікування COVID-19 потребує внесення змін до законодавства.

Освіта.ua
26.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Інна
Для Дмитрий: Кожен з нас, форумчан, працює в школі. Кожен з нас знає СКІЛЬКИ його колег перехворіло на covid. Техперсонал весь перехворів. Тести у всіх позитивні. Я живу в Дніпрі. У нашій школі перехворіли всі! А свою статистику читай своїм дітям на ніч... Казкар))). А ще краще піди в школу та попроводь уроки по 8 годин у масці! Без кисню.
Інна
Кожен з нас, форумчан, працює в школі. Кожен з нас знає СКІЛЬКИ його колег перехворіло на covid. Техперсонал весь перехворів. Тести у всіх позитивні. Я живу в Дніпрі. У нашій школі перехворіли всі! А свою статистику читай своїм дітям на ніч... Казкар))). А ще краще піди в школу та попроводь уроки по 8 годин у масці! Без кисню.
Дмитрий
Задача. В період з 1 вересня по 30 листопада цього року в Україні захворіло на коронавірус 609322 особи, серед яких 24496 вчителів. Всього в Україні 441000 вчителів. Кількість громадян Украйни складає 41703300 осіб. Знайдіть відсоток вчителів, які захворіли за зазначений період часу, потім знайдіть відсоток вчителів до загальної кількості громадян України і зробіть висновки ...
Не ЗЕ-СН
Ще не вмерли українські вчителі, але скоро стануть мутантами-зомбі. COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН
Ольга
Нічого, лишилося ще трошки до моменту, коли перед владою стане проблема, яка мереродиться в справжню катастрофу! Зачекайте, буде цікаво!
Софія
Для Ольга: Біда в тому, що до цього моменту ми можемо не дожити...
Валентина
Для Софія:Це вже точно((( Ви наче мої думки прочитали..
Коментувати
Валентина
Треба негайно об’єднуватись і виходити страйкувати!!! Інакше влада і надалі нас просто не помічатиме!! Вчителі для них "расходный материал", смертники. Жах! Ганьба! Просто неможливо читати про інші країни - там все інакше...
Софія
Для Валентина: Погоджуюсь з Вами.
Олена
А хто це організує? Профспілка, якою керують пенсіонери?
Софія
На профспілку жодної надії немає. Давайте спробуємо через соціальні мережі. Мусимо щось робити, колеги. Треба, щоб нас нарешті почули. Звісно, за день це не робиться., Але, мовчати вже не можна
Коментувати
Софія
Якщо школи, справді, працюватимуть, то владі - браво!!! Яжемам будуть задоволені. На решту - начхати
Марія
Ми не раби! Ми - живі люди, які мають сім’ї, дітей, яким ми потрібні. Припиніть ці знущання! Схаменіться!
Марія
Сьогодні прочитала дуже ’’цікаву’’ річ: навіть під час локдауну школи працюватимуть, у штатному режимі. Невже правда? Мене це вбило... Добрий господар до тварин ставиться краще
fronmMLG
Для Марія: Я сама ледь від такої новини не впала!Оце витерли так витерли об вчителів ноги!!!Це все гооворить про те,що на педагогів вони плювали найбільше!!!Запхати б цих недоумків,які таке придумали,в школи і в класи по 30-35 дітей і нехай попрацюють в масках по 5-6 годин, не закриваючи рота,та поприносять у свої сім’ї всі коронавіруси,грипи та ОРВі,які тільки є , то, може,хватило б мізків позакривати школи і садочки на час карантину.
Коментувати
Mar
Каждый день по двое-трое учителей уходят на больничный.Температура,кашель,тест.И после такой картины-это не заболевание для учителей?Сумасшедшая страна.
Вчитель
Якщо в школі захворіло більше половини вчителів і на заміни ходять бібліотекарі та тех працівники, то це, звісно, вони захворіли в магазині. Розум в цих міністрів є?
Дмитро
Понавибирали, аби не гірше і какая разніца, а тепер жалієтесь. Чекайте, хужє нє будєть, ковбаса булєт по двє копєйкі, таріфі дєшєвлє, мног бесплатнєво, зарплата учітєлям по 4 000 $ ілі 500 $. Це не можливо. Єдиний вихід, врятувати нашу державу - вийти!
sexx
CEKC Знaкoмствa - здеcь все девки дaют в пoпу и бepут в pот, бeз дeнeг и oтношeний, все бeсплатнo и анoнимнo! Зaxоди и выбeрай дeвку - http://bit.do/exvo
Яна
От цікаві....а як здобувача перевести на віддалене еавчанея, якщо тести не робояться або бвтьки ее звертаються до лікаря? Як вчитель має уникати контактів із здобувачами з ознаками захворювання, якщо вони вже прийшли в школу....батьки додому не забирають або на роботі...вигнати дитину чи не заходити до класу і хай собі сидять? Дуже дивний захист учителів....дякуємо.
Алекс
МОН - це казкові дятли. Їх треба в школу відправити попрацювати... Може б всякої дурниці менше б писали в своїх наказах.
Vlad
Никто не даст нам избавленья: Ни бог , ни царь и не герой Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой.
Мар'яна
Лікарі, хоч і працюють з хворими, але вони - захищені. Костюми, щитки, маски, окуляри! А вчителів кинули на призволяще!!! Школа - найнебезпечніше місце,де можна заразитися. І як безглуздо не пускати батьків, якщо хворі діти є перенощиками для вчителів. У нас вже половина вчителів перехворіло. І всі принесли COVID у свої домівки САМЕ із ШКОЛИ!!!
Инна
Простите, а какое заболевание у учителей является профессиональным? Болезни сердца от стресса и нервов?нет. Болезни глаз от постоянных тетрадей и компьютера? Нет. Болезни почек из за холодных школ? Тоже нет. А что же тогда?
Хозяин СН
Для Инна: Не простите, а пошли их подальше. К власти пришли пофигисты.
гість
Толтко давайте не будем " к власти пришли....". А до того учителя как сыр в масле катались и профзаболевания заработали за последний год, ага?))
Коментувати
родитель
Я перевела своих детей на домашнее обучение - "от греха подальше". Призываю всех родителей сделать также. Зачем ждать пока заболеем? Лучше учиться дома здоровыми.
Працівник
Дякую Боже що звільнився!