Д. Ламза: учитель має  "виключати" хворих дітей?

Посадовці мають не чекати Дня вчителя, а виявляти свою турботу уже сьогодні

Д. Ламза: учитель має "виключати" хворих дітей?

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Учителі не контактують з хворими, а дітей відразу «ВИКЛЮЧАЄМО» з освітнього процесу!

Вся освітянська родина дискутує, що робити і як захистити педагогічну спільноту від COVID – 2019 в такий непростий час для України.

Спеціалізована школа № 210 написала офіційного листа до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У листі було поставлено три простих запитання:

  • Як учителям отримати страхування на випадок зараження Ковідом- 19?
  • Чому центральна влада не дбає про освітян?
  • Чому вчителям не проводять безкоштовне тестування?

Скажу відверто, що чекав більш аргументованої відповіді, сподівався, що зможу почути якісь рекомендації щодо страхування свого колективу. Але не так сталось, як гадалось! З відповіді Міністерства освіти та Міністерства соцполітики я дізнався про багато чого цікавого. Ділюся з вами!

По-перше, як завжди, ми чуємо, що зареєстровані законопроекти чекають розгляду у Верховній Раді України. Чому подбати про людей не можна було з 12 березня 2020 року? Натомість ВР приймає набагато «важливіші» рішення, ніш захист учасників освітнього процесу. У листі було подано низку законопроектів, які, на думку МОН, допоможуть захистити працівників освіти. МОН вважає, що не потрібно вносити зміни до ст. 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

По-друге, прочитавши відповіді, я зрозумів, що контактують з інфікованими тільки медики. Учителі та інші працівники закладів освіти мають все робити, щоб уникнути контактів з хворими людьми та дітьми, і будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання (цитата з відповіді).

Позиція для мене мало зрозуміла. Учитель не контактує з хворими, але має виявляти та ізолювати хворих. Мені стає цікаво, коли вчитель, виявивши хвору дитину, має її «виключити» з освітнього процесу? До того моменту, коли приїдуть батьки хворої дитини, хто в закладі контактує з нею? Хто буде надавати першу допомогу? Хто буде контролювати хвору дитину в тимчасовому ізоляторі? Хто буде передавати цю дитину батькам?

Так! Звичайно! З логіки міністерств дитина має це все робити сама…. Бо вчителі НЕ КОНТАКТУЮТЬ З ХВОРИМИ! І ми не можемо підходити до хворої дитини!

Ви відразу скажете мені, що це має робити медична сестра школи. Але тут інші питання:

1. Медичні сестри теж не застраховані та не захищені від COVID-19.

2. Після контакту з дитиною медична сестра має бути ізольована.

3. Хто буде працювати у школі?

4. Що робити школам, де немає медичної сестри?

І таких питань безліч!!!

Зазвичай МОН видає тільки рекомендації. Так, було зазначено у відповіді, що у рамках підготовки закладів загальної середньої освіти до початку навчальних занять та з метою забезпечення створення безпечних умов організації освітнього процесу МОН підготувало рекомендації.

Як же набридли прості рекомендації і відписки посадовців. Чому про освітян ми згадуємо в останню чергу? Мабуть, чекаємо прецедент і якусь негативну ситуацію в школі?! Сподіваюсь, цього не станеться.

У зв'язку з останніми подіями щодо освітянських питань, я можу зробити висновки: Кабінет міністрів України здатний активно приймати рішення про перенесення підвищення заробітної плати педагогам на рік (постанова КМУ №1149 від 23 листопада 2020 року), а вирішити питання щодо їх страхування та тестування можна, просто зробивши відписку, або просто зареєструвати у ВР України чотири законопроекти, які просто будуть чекати…

На кого нам сподіватися, ми не знаємо!

Залишається тільки молитися і чекати, що твій заклад освіти омине цей страшний вірус!

P.S. Коли я писав цей допис, мені складно було підібрати слова. З кожним рядком мене розривало зсередини та наверталися сльози за всіх людей, які працюють з дітьми. Моя мама теж вчителька, і вона в групі ризику. На сьогоднішній день вона не захищена. У мене не буде фінансової можливості платити за її лікування. І так по всій Україні.

Колеги, раджу почитати відповіді!

А ситуація тільки погіршується….

Посадовці! Почуйте нас! Адже кожен з Вас так чи інакше був дотичний до вчителя. Не чекайте Дня Вчителя, проявляйте свою турботу сьогодні!

Оригінал

Освіта.ua
26.11.2020

Популярні блоги
Людмила Булигіна: не «бідні діти», а треба було вчитись Плачі щодо відсотку тих, хто не подолав поріг, бісять неймовірно, адже тест з математики елементарний
А. Ночкін: зраду щодо ЗНО з математики скасовано Збільшили процент тих, хто не подолав поріг, ті учні, які і не збирались користуватися цим результатом
О. Северенчук: що роблять учителі, яких обманули? Якщо вчителі не страйкують – значить, їм можна давати обіцянки, які потім не виконуються
Т. Ткачук: цьогоріч була одна перевірка письмових робіт ЗНО На дуже важливому етапі проведення ЗНО відбувається суб’єктивне оцінювання письмових робіт
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Єва
Стаття правильна, під кожним словом можна підписатись і навіть більше додати.За кордоном закривають школи на час локдаун. А у нас ?Що це відбувається? на всіх каналах розказують про захист лікарів, депутатів... А про учителів - нуль в темі!!!
Родитель
Шановний пан молодий директор. Може краще не вести популістичну переписку з міністерствами й чекати, що хтось щось вирішить, а займатися справами школи? Чи Ви й сам не проти стати міністром?
Ольга Попова
Для Родитель: До батьків з першого разу не доходить. Треба повторювати :) Навіть, коли вони самі хочуть щось сказати. А які вони - справи школи? Краще займатесь справами дітей, шановні батьки.
Маргарита
Для родитель: а якщо й не проти стати міністром, яке ваше діло? Поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Займайтеся краще своїми дітьми і не лізьте в ті питання, в яких нічого не тямите. Бо справи школи - це не тільки навчання, але й здоров’я вчителів і ще багато чого. І не вам вказувати, чим займатися директору, він сам знає, що йому робити, без ваших "великомудрих" порад.
Тарас
Для дебілоРодитель: а тичого тут пишеш? Теж в міністри недорозвинутий?
Коментувати
Родитель
Шановний пан молодий директор. Може краще не вести популістичну переписку з міністерствами йчккати, що хтось щось вирішить, а займатися справами школи? Чи Ви й сам не проти стати міністром?
Інна
Для Родитель: може, краще думати головою, перш ніж робити дітей, а потім намагатися будь-якою ціною спихнути їх в садочки чи школу, і хай там ними займаються, бо я своє діло вже зробив?
Коментувати
Роман Тарасюк
Хто цього хлопчика лобіює і навіщо? Чого він вже встиг досягнути в Київській школі аж такого, що авторитетний освітній ресурс не вперше поширює "авторитетну" думку??? В країні, на периферії ,сотні молодих, потужних потужних керівників, які не маючи ресурсів перетворюють свої заклади на квітучі сади серед пустелі. Чому їхня думка не цікава?
Андрій
Для Роман Тарасюк: В Україні відсутня така природна зона, як пустеля. Чому ви обговорюєте людину, а не суть питання, що урядовцям на вчителів начхати. Вчителя не поліцаї.
Тарас
Для Роман Тарасюк: А що він не так каже ? Дуже толкова стаття. Якщо ти потужний то напиши краще і тебе надрукують
Коментувати
Ігор
Пане Дмитре. Ви такий наївний чи й справді вірите у біблійне "Хто стукає - тому відкриють"? Та вони навіть лікаріа не застрахували на випадок хвороби, тільки на випадок смерті внаслідок ковіду а тут якісь вчителі...
гість
Майже половина вчителів або на лікарняних, або на ізоляції. Вчителі іноземної мови проводять уроки в цілому класі 35 чол замість половини. Безкоштовно. Хто буде відшкодовувати?
Тарас
Профспілка повія, освітяни раби. Платять повії учителі але користуються нею начальники. Самі учителі настільки затюкані що коли скажуть іти в крематорій -саморганізуються в колону по 4 та й підуть
Ірина
Для Тарас:Профспілкові премії до свят директорам та працівникам відділу, культурні заходи в ресторані для них. А за чий рахунок? Годуйте паразитів.
Фізик
А хто забороняє вийти із профспілки? У нашій школі уже 5 років немає профспілки - усі вийшли. У трудовому договорі функцію голови профспілки виконує обраний колективом уповноважена особа від трудового колективу. Школу у якій працювала дружина реорганізували, вчителів відправили у вільне плавання, а профспілка сказала - захищайте себе самі.
Коментувати