Як освіта виходитиме з карантину після 1 червня

Уряд ухвалив постанову, згідно з якою почнуть діяти деякі послаблення для закладів освіти

Як освіта виходитиме з карантину після 1 червня

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою в Україні до 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак деякі послаблення для закладів освіти все ж таки передбачені.

Зокрема, з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину.

Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО і вступних випробувань для вступу у магістратуру.

Загальна заборона відвідувати заклади здобувачами освіти залишається в силі.

Заклади освіти можна буде відвідувати, зокрема, для участі у:

 • ЗНО, ДПА у формі ЗНО;
 • вступних випробуваннях, зокрема єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні;
 • атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «КРОК».

Рішення про послаблення протиепідемічних заходів у окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У регіонах, в яких здійснюватиметься послаблення карантинних обмежень, дозволяється:

з 25 травня

 • відвідувати заклади дошкільної освіти,

з 1 червня:

 • відвідувати заняття у групах не більше 10 осіб у закладах освіти;
 • проводити професійно-практичну підготовку та державну кваліфікаційну атестацію в закладах профтеху, підготовчі заходи до практичної підготовки на виробництві;
 • проводити лабораторні роботи і тренажерні заняття;
 • проводити атестації здобувачів вищої освіти та відповідні підготовчі заходи;
 • отримувати документи про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту;
 • брати участь в освітньому процесі в освіті дорослих;
 • брати участь у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах.

Остаточна дата дозволу цих процесів залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному окремому регіоні.

Рекомендації для закладів освіти щодо роботи в умовах карантину, зокрема для проведення ЗНО та роботи дитсадків, будуть опубліковані після того, як їх підпише головний санітарний лікар України.

Освіта.ua
21.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
У нас всіх вчителів виганаяють із сьогоднішнього дня до школи. Всесь колектив! 70 працівників.
гість
МОН! Вчителі будуть вимагати класи по 20 учнів, а не по 35, як зараз. Ми теж люди, хочемо жити!
Дмитро
Ви краще скажіть, чому стундетів змушують групою вибирати предмети? Вони мають це індивідуально ж робити!
Олекса Позняк
Для Хома: Дурак я сейчас звыльнятись. Получу отпускные, оздоровительные и 1 августа выйду на работу, подготовлю к передаче кабинет и за неделю до 1 сентября - заяву на стол. За неделю передам кабинет и получу зарплату за август. Пенсионеры, читайте и учитесь как надо правильно увольнятся
Олекса Позняк
никогда не писал и не думал увольняться. Меня выгоняли со школы - это было. Сам не уходил. Теперь ухожу сам и другим советую. Особенно пенсионерам. Ребята, перелистаете пару пачек тетрадей и поймаете корону только так. Умирать за эту смешную зарплату просто глупо . Поживите для детей и внуков. Вспомните как они вас унижали рассказами о некомпетентных учителях, как плевали в лицо переводом на контракт. Давайте плюнем им ответ.
Дария
Для Олекса Позняк: бот проплачений
Коментувати
Олекса Позняк
Вчера друг рассказал как умер его приятель. 50+. Подхватил корону. Приехали врачи -лёгкая степень-сиди дома. Чувствовал как при гриппе -нестрашно. Жену с детьми отправил на дачу -работы много. Утром позвонил -трудно дышать, в обед - вроде прошло, нормально. Вечером уже не отвечал.Старички, кто намерен в школу, задумайтесь. Хорошо если сами умрёте, а если заразите детей внуков и помрут? Как жить? И тройной оклад вам не дадут. Учителя отдают сердце детям за 5-7 тысяч. За 25-30 тысяч считается неприличным. Они нам лучше запустят флешмоб -учители важлыви. И в Александровскую вас не положат -монахов с Почаева привезут. Я лично увольняюсь и на дачу. Иннет там есть, соседей ближе чем 200 метров не вижу, подождём пока сыворотку придумают и до Украины дойдёт. Школа это рассадник короны. ДумайТЕ
О да!
Для Олекса Позняк: Лет 20 уже увольняешься по любому поводу и никак не уволишься. Тебя и сранной метлой из школы не выгонишь. Только воду каламутишь, незаменимый.
Олекса Позняк
Для О да!: никогда не писал и не думал увольняться. Меня выгоняли со школы - это было. Сам не уходил. Теперь ухожу сам и другим советую. Особенно пенсионерам. Ребята, перелистаете пару пачек тетрадей и поймаете корону только так. Умирать за эту смешную зарплату просто глупо . Поживите для детей и внуков. Вспомните как они вас унижали рассказами о некомпетентных учителях, как плевали в лицо переводом на контракт. Давайте плюнем им ответ.
Коментувати
Андрій
Прикольно, коли дистанційне навчання йшло через дупу, а тепер ще face-to-face здавати сесію, в області в якій більше 1000-чі інфікованних...
Геометрія
А яка, буде чи не буде відповідальність закладів освіти, які розміщуюють ролики останнього дзвінка, де учні по двоє, троє, і т.д. танцюють флешмоби(вальси) без масок?
Олександр
Київ та 11 областей не готові до послаблення карантину, - МОЗ https://moz.gov.ua/article/newsletter/gotovnist-oblastej-jaki-mozhut-perejti-na-2-etap-vihodu-z-karantiru?fbclid=IwAR0680cR_V-cAT_SF0aKpLkDqAX9NOpvz5iADCWTYId4u05rVDl2uLPV9_Q
Олександр
Для Олександр: тепер виходить, що, якщо в дати пробного і канонічного ЗНО в конкретних областях буде така ж "неготовність", то ці заходи НЕ можна проводити. Чи область не готова, транспорт їздити не може, але проведенню ЗНО це не заважає? Чи половина країни здає ЗНО, а половина чекає додаткової сесії і "готовності"?
Коментувати
Директор школи
А про вихід всього педколективу, щось нічого не сказано. Їм робочий час проводити у школі чи дистанційно? Бо коли ж записувати журнали, проводити заключні педради, узгоджувати попередній розподіл педнавантаження, класним керівникам 1-8 класів збирати підручники у дітей бо вони на вчителів записані і т.д.? Куча заключної роботи для всіх. В нас у школі давно вже всі ходять на роботу, здають звіти. Бо так сказано керівництвом.
Вилен
Для Директор школи: у нас педагоги виходять на роботу з 01.06.
Gennadiy Savchenko
на підставі якого документа школа починає працювати? Всі дистанційно крім адміністрації та чергових! Коли вже про бюджетні організації хоч слово напишуть? Транспорт громадський запустили, а на роботу не ходимо..
Коментувати
Олександр
"Коли ми говоримо про протиепідемічні норми, заходи, яких слід дотримуватися зокрема й у дитячих садках, то ми, перш за все, говоримо, щоби особа не захворіла… Ми розуміємо, що іноді їх досить важко виконати... Хвора дитина може інфікувати людину з групи ризику, наприклад, свою бабусю... Звичайно, досить важко трьох- або чотирирічній дитині сказати: ти повинен виконати перше, друге, третє й четверте. І потім розраховувати на її свідомість, що вона виконає." І це слова не збентежених сміливістю влади вихователів дитсадків. Це вчора сказав МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я.
Олекса Позняк
Знову 35 ы 38 чоловік буде в класах з 1 вересня?
Хома
Для Олекса Позняк: з тобою чи без?
Олекса Позняк
Для Хома: без мене, я звільняюсь. Ото буде шок у моїх директорів
Хома
Для Олекса Позняк: надумався, то звільняйся. Чи тільки оргазм і ловиш від думок про звільнення? Надумався - роби!
Коментувати
Учитель
"Загальна заборона відвідувати заклади здобувачами освіти залишається в силі". Міністерство розпорядилось видати документи про освіту учням 9 класів не пізніше 15 червня. Отже, учням 9 класів потрібно 10-12 червня здати в шкільну бібліотеку підручники і обхідний лист... То біле, чи чорне?
Сергей
Для Учитель: читайте уважно: з 1 червня по 10 осіб можна приходити до закладу освіти
Освітянка
"з 1 червня по 10 осіб можна приходити до закладу освіти" для занять у групах. А про здачу підручників нічого не сказано! Як їх приймати з точку зору безпечності на віруси?
Освітянка
Для Сергей: "з 1 червня по 10 осіб можна приходити до закладу освіти" для занять у групах. А про здачу підручників нічого не сказано! Як їх приймати з точку зору безпечності на віруси?
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Таким рішенням влада дискредитує себе і свої дії, щодо доцільності запровадження карантину взагалі. Виникає більше запитань ніж знаходимо відповідей на це питання. Виходить карантин можна було не запроваджувати? Вирусу не існує? Чи потрібна друга хвиля? Чи це потрібно зробити "жнива" у ВУЗах?
Микита
1.Загальна заборона відвідувати заклади здобувачами освіти залишається в силі. 2.Відвідувати заняття у групах не більше 10 осіб у закладах освіти. Два формулювання які суперечать один одному?
Аріель
Для Микита: Ну, це ж МОН. Яку логіку можна від них вимагати?
N
Логика. Стой там-иди сюда, какого чорта крутишься!
Сергей
Для Микита: Аби поговорити. Читайте все уважно і думайте, якщо є чим думати, а не тільки критикувати. "Загальна заборона" стосується випадків крім такого "Рішення про послаблення протиепідемічних заходів у окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У регіонах, в яких здійснюватиметься послаблення карантинних обмежень, дозволяється з 1 червня": "заняття у групах не більше 10 осіб" В кожному конкретному регіоні це буде вирішуватися
Коментувати
Конкістадор
На кой хрен все это делать в июне? Эбанулись там что ли в МОН?
Антон
Для Конкістадор: Підтримую
патріот
Підтримую вас друзі, але навіщо матюкатися?
В армію після 18
Все буде добре
Коментувати