Рішення про роботу дитсадків можуть ухвалити 22 травня

Презентований раніше Кабінетом Міністрів план виходу з карантину може бути переглянутий

Рішення про роботу дитсадків можуть ухвалити 22 травня

Презентований Кабміном план виходу з карантину буде переглянутий. Зокрема, може бути ухвалено рішення про поетапний початок роботи дитячих садків.

Про це в коментарі LB.ua розповів головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Як відомо, план послаблення карантинних обмежень складається з п'яти етапів, початок яких залежить від того, як буде змінюватися епідситуація.

Україна зараз перебуває на першому етапі, коли протягом 10 днів кількість виявлених випадків коронавірусу істотно не змінюється, хоч і не падає.

«Ми починаємо з першого етапу, але план з п'яти етапів також залишається. Ми будемо його переглядати, тому що ми ведемо переговори з бізнесом і намагаємося знайти баланс. Також комунікуючи з Міністерством освіти в питанні садків і шкіл. Будемо спостерігати за епідемічною ситуацією і приймати рішення», - зазначив Ляшко.

За його словами, рішення про роботу дитячих садків має бути 22 травня.

«Або ми їх відкриваємо, або говоримо, в який етап вони потрапляють», - підкреслив головний державний санітарний лікар.

Можливо, дитячі садки запрацюють у деяких регіонах або ж тільки для окремих категорій населення, зокрема, для дітей медпрацівників, які повинні бути на роботі і яким ні з ким залишити дітей.

Згідно з первинним планом, відновлення роботи закладів освіти відбуватиметься поетапно. Першими мають відкритись заклади, що забезпечуватимуть проведення ЗНО. Скасування обмежень на роботу всіх закладів освіти відбудеться на завершальному етапі виходу з карантину.

Як відомо, народні депутати звернулись до Кабінету Міністрів з проханням розглянути можливість відкриття закладів дошкільної освіти, в т.ч. приватних, з 1 червня 2020 року.

Освіта.ua
10.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Снежанка Кирильчук
жах просто,нема де діти дитину,скільки ще буде цей дурдом із закритими садочками??? Беру дитину на роботу кожен день,а іншого виходу нема,за мінімалку няню не наймеш!!! Працюю в лікарні... я не одна,хто бере дитину кожен день на роботу....
Галя
Хай відкриють садки!!! Вже отпуск забрала,лишати нема на кого,моя дитина ходить зі мною на роботу,у ЛІКАРНЮ!!!! В кого інша ситуація,той буде розпинатись тут,щоб не відкривали садки... то не ведіть своїх діток,хто ж кого змушує?! Зараз лишитись без роботи і без грошей,певно не найкращий вихід
Марин
Немаю харашо еслі е кошти і хтото процюе аколи двох дітей числі і нема куди діть числі ще не откриють зробити грози уволить що довго сижу за свій рахунок кредитори мозги виносять і неякий закон не помагає тоді я б побачила як ви писалиб хто моїм дітям дасть кусок хліба ніхто до карантину усе було добре і платили і їли а зараз на дітей дають тільки підприємцям допомогу думала всьо в понеділок вийду на роботу сьодня позвонила вчителька сказала що як откриють то дільниці дошкільнят а яслі ні
Галя
Для Марин: це просто жах,така ж ситуація((((
Коментувати
Ирина
Були закриті два місяці садки.хай і надалі будуть на карантині. Якось давали собі раду.навіщо наражати дітей на небезпеку. Тепер прийде дитина з садка з соплями. а вона прийде.повірте.оце буде "кіпіш" і.можливо.це буде проста застуда.але нерви це потріпає і до поліклініки доведеться звертатись.а там хворих вистачає. В нас.наприклад.всі хворі на короновірус-медики. ХАЙ БУДУТЬ ЗАКРИТІ!
Татьяна
"Правильно", сидите дома, но не требуйте оплаты. Кто боится-на выход. А то с таким подходом одна дорога-улицы подметать. Страшно представить, как они ведут себя с детьми в отсутствии родителей. И самое страшное, что все на одной волне!
Олекса Позняк
Новая напасть: почти 100 детей в Нью-Йорке заболели болезнью, вероятно, связанной с коронавирусом. https://telegraf.com.ua/mir/usa/5465818-novaya-napast-pochti-100-detey-v-nyu-yorke-zaboleli-boleznyu-veroyatno-svyazannoy-s-koronavirusom.html
Анна
В Китае только-только открываются сады, так у них реально спад прошел, это раз. Дети там приучены носить маски, не снимать их и не трогать, это два. Взрослые правильно носят маски, подавая пример, это три. А у нас? Взрослые носят маски на ушах, бороде и т.д. особенно умиляют семьи, где ребенок в маске, а мама гордо шагает так или наоборот. И как ожидать чего-то в такой ситуации от детей? Открыть группы для всех работающих не реально. Но даже если только для детей медиков, то кто пойдёт работать с этой группой риска за 4000? Т кто обеспечит сады дезинфекцией, а сотрудников сменными масками и пеочатками каждые два часа?))) Смешно.
Яна
Для Анна: Вот бы те кто подписывает петицию об открытии и шли туда работать за такие копейки!!!
Родитель
Обеспечивать будут родители - как всегда. Смешные вы, ей-богу!))))
Коментувати
Оксана Яремко-Волошин
Є звернення, але у ньому -жодного визначення скільки дітей на кВ м має бути в групі, про безконтактний термометр, про те , що батьки мають мати довідки з місця роботи з графіком роботи , щодного слова про ПЛР тести дітей, їх батьків, і працівників ДНЗ 2раз в тиждень(так роблять і Німеччині!!!),
Ольга
Для Оксана Яремко-Волошин: Я повністю з вами згодна !!! У вихователів також вдома сім’ї та діти ! Я вважаю що обов’язково треба перевірити дітей та батьків, а потім відчиняти дитячі садочки !
Коментувати
Оксана Яремко-Волошин
Що ж це вони налумали!?!!!25% з усіх інфікованих і померлих -це медики!!!вони так як і вихователі працюють 6год поспіль, але вони мають респіратори, дезінфеутори, засоби захисту, і вони -застраховані вина випадок хвороби і на випад загибелі!!!скільки ж вони планують знищити вихователів, щоб подумати про їх захист!!!
Олекса Позняк
Хто хворіє та пенсіонери - звільняйтесь. Бо ви смертники. Краще поїхати на Чернігівщину, там купа покинутих будиночків по селах та й вирощувати бараболю. Ще більш печально коли від занесеної вами зарази помре хтось із близьких. Я працюю в школі, але буду звільнятись. 3 зарплати нам не дадуть, податок не знімуть -учителів за людей не рахують -помиратимете без страховки
Інна
Детские садики нужно открывать, но только для работающих родителей! С официальным документом с места работы!
Олекса Позняк
Для Інна: купить таку довыдку 100 грн
Коментувати
Я
Я розумію вихователів та помічників державних ЗДО, які не хочуть працювати за 4000 і наражати себе на ризик... А що робити тим вихователям, які працюють в приватних садочках? Нам ніхто не платить заробітну плату. Востаннє я отримала пів зарплати в кінці березня. А чим платити за квартиру, яку орендуєш? А як же матері- одиначки? За що купувати продукти для своєї дитини, яка хоче теж їсти? Та і багато інших проблем виникає, якщо ти не отримуєш заробітної плати... Дві сторони медалі... Хтось скаже, краще бути здоровим, ніж з грошима і т.д. Вибачте, але ми тоді помремо з голоду, якщо до 1 вересня будемо сидіти вдома без зарплати... Багато плюсів і багато мінусів...
Масло
Для Я: Бери кредит на еду. Или судись с работодателем. Если он не даст взятку судье, то, возможно, даже отсудишь свои копейки.
Коментувати
Вчитель, мама в декреті
Незабуваємо, що дитина розвивається в колективі. Батьки також потрібні, але нам потрібно подумати про те, що дітей в закладах соціалізують. Більша половина дітей яка перебуває в ЗДО вчиться не боятись спілкуватись з однолітками, не боятись колективу та залишитись на самоті без мами. Батьки також можуть привити дитині хороші навички, але вихователі та колектив також багато чого можуть навчити.
Олена
А як вижити вихователям на час карантину за 2/3 ставки ? Знаємо що це незаконні виплати, але всім на нас байдуже. Зверталися в І на гарячі лінії , в МОН ,в омбутсмен. І ніхто нам ні чим недопоміг мабуть хочуть щоб ми вимерли як не від каронавірусу так з голоду. І це завдяки нашій владі , дякуємо.
Економіст
Для Олена: чому ж незаконні? Влада неодеоразово підкреслювала на оплаті на рівні простою з вини підприємствп. А це саме 2/3 ставки. Навіть роз’яснювальні листи розіслали. Так що все законно. Якщо хочете довести інше, звертайтесь до суду. Або беріть відпустку.
оксана
а якщо люди відпустки використали.від початку карантину як ім виживати
Коментувати
Здоровий глузд
Вихователь з 4000 має перебувати в контакті з дітьми з різних сімей і ще вислуховувати забаганки батьків, маразматичні вказівки непотрібного в садку методиста і терпіти перепади настрою незадоволеної завідувачки? Чекайте масових звільнень вихователів.
Масло
Для Здоровий глузд: Никуда ты не денешься. Будешь тянуть лямку, век воли не ведать.
Володимир
Невже ліквідація методичної служби та керівництва ДНЗ покращить епідеміологічну ситуацію в дитсадках?
Родитель
До карантина по другому было? Что мешало уволится раньше? Зачем вообще получать профессию, если априори знаешь что денег там не заработаешь??
Коментувати
Віка
А, то ,що працюють тільки медпрацівники?? Багато галузей починають працювати. Тому тільки для медпрацівників, то якось не правильно.
Олександр
В одному з регіонів Італії школи та дитсадки будуть відкриті з 12 травня до 12 червня, але за послуги доведеться платити 10 євро на день, а також 5 євро за харчування. Відзначається, що в групах дитячих садків одночасно зможуть перебувати не більш як ЧОТИРИ дитини, а в класах початкової школи не більш як П’ЯТЬ, з розрахунку 4-5 квадратних метрів на кожну дитину. Діти будуть перебувати в закладах з 8 до 18 години, однак формат навчання буде бути схожим на групу продовженого дня.
Ірина
Розум взагалі є?саме тепер відкривати садки?садік і без коронавірусу це розсадник жахливих інфекцій!не знущайтесь над дітьми!кожні свідомі батьки ніколи не віддадуть дитину в садік а займаються її розвитком бережуть її здоровя!імунітет закладається з дитинства його загартовує здоровий спосіб життя а не постійні хвороби які розповсюджуються в садіках!діти це відповідальність! А не сплавити їх в садки!хто хоче той знайде можливість поєднувати і роботу і виховання дитини і її правельний розвиток а головне зберегти її здоровя цього усього садік ніколи не дасть!
Віка
Для Ірина: таке може писати тільки людина , яка або ніде не працює, або є з ким залишити дитину. Або взагалі немає дітей.
Марія
Полностью согласна! Заразиться можно везде, а на садики все спишут.
Валентина
Який розвиток може забезпечити мама, якщо вона пише правЕльний?
Коментувати
Надежда
А що робити тим батькам, які працюють і першокласника ніде діти, сам у домі не можна, вчити ввечері після роботи, чи готувати іжу, чи у батьків тям навчати, а як що ще одна дитина, що у садочок ходила, ЩО РОБИТи??? А завод працює, що, звільнятися, тикають дітей по старим людям, які у ізоляції,хто думає про дітей? Росте дитячий травматизм удома, діти виснажеі без рухливості, що дає маска для загалу і для медиків, як що не можна їх вберегти? Чим довший карантин- тим більше загине медиків у нашій зруйнованій медицині, один головний без робітників санстанціі , як так можна, хто навчає і слідкує за санепідрежимом? Головна структура - основа профілактики ОНІ відсутня.
Мама, педагог
Люди добрi, а это хоче пiти працювати з групою найбiльшого ризику- дiтьми медикiв, якi постiйно пiд загрозою зараження? Звичайного лiта кудись бiльшiсть дiтей мами дiвають? Якi садочки при такiй iнфекцii? Забезпечити умови НЕМОЖЛИВО!!!