Освітяни мають отримувати зарплату під час карантину, - МОН

У деяких регіонах освітян змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину

Освітяни мають отримувати зарплату під час карантину, - МОН

На період карантину за вчителями, вихователями, майстрами та викладачами зберігається середня заробітна плата. Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти і науки у відповідь на звернення освітян.

За словами заступника міністра освіти Любомири Мандзій, Міністерство освіти почало отримувати скарги педагогів про те, що на деяких територіях у зв’язку із запровадженням карантину їх змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину.

«Таке рішення є незаконним, оскільки відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. Щоб нагадати про закон, ми підготували лист органам управління та керівникам закладів», – відзначила Мандзій.

У випадку, якщо вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

«Ми сподіваємось, що всі засновники закладів освіти та керівники з повагою ставитимуться до прав педагогів та не порушуватимуть їх. Це для нас є важливим пріоритетом», – відзначила Любомира Мандзій.

Вона додала, що у випадку, якщо права педагогів все одно порушуватимуться, вони можуть звернутися до освітнього омбудсмена, який працює у співпраці з МОН.

Контакти Служби освітнього омбудсмена:

  • адреса для електронних звернень: [email protected] або за посиланням https://zvernennya.eo.gov.ua/;
  • адреса для письмових звернень: Служба освітнього омбудсмена, 03058, м. Київ, відділення поштового зв'язку 58, а/с 48;
  • телефон для зв'язку: (044) 4067234, +380 951438726.

Освіта.ua
13.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Поясніть, який вид діяльності належить до " інша організаційно-педагогічна робота"
Анастасия
Для Наталія: це наприклад перевірока зошитів і т.д
Коментувати
МАРУСЯ
Почему пишут только о педработниках? Почему не пишут, что начали "призупиняти оплату" техническим работникам, у которых есть работа по внутреннему совместительству и которые выполняют бОльший объем работы?
Світлана
А ремонти в дитячих садочках під час карантину робити це законно? Як поступити працівникам? Ми захищаємось від вірусу і ізолюємось чи збираємось групами для ремонту????
Мама
Для Кошмар ... чому Ви такої високої думки про себе?Чому не розплатяться батьки,просто вчителів-дибілів,не будуть допускати до дітей!і вам не доведеться їх -вчити!На мої діти,ще не один вчитель-на сказав,що не виховані.Взагалі як Ви можете говорити про чужі діти,що вони-дибіли,не виховані,що Ви собі дозволяєте?Ви-вчитель?Хіба,що не вихований вчитель-дибіл! Саме з вами,якщо хтось підпише контракт,то будете мовчати і собі не дозволите такі висловлювання,а то дістанете пеньок під зад!А в школі будуть працювати дійсно вчителі!
Кошмар твоего ребенка
Для Мама: ЯЖЕМАМЫ меня от вас уже коробит. Скажите, если я вам подарю носки от Гуччи вы успокоитесь?)
Мама
Для Кошмар:заспокійтесь,будьте нормальним вчителем,більше від вас нічого,ніхто-не вимагає,подивіться на дітей і їх батьків з іншого боку.І не ставте свій предмет на перше місце,робіть,що від вас залежить, що можете по можливості.Носки собі залиште,я маю звичайні-з базару,мені вистачає.
Мама
Для того,Хто з цією думкою не згідний: в чім проблема,робіть дальше так,як Ви робили,хто вам забороняє,Ви ж люди і нехай вас дальше-коробит,Ви ж знаєте,що робите!
Коментувати
Мама
Вчителі мені вас шкода, з вами потрібно підписувати контракт, щоб Ви нарешті не мучилися!Вчитель,який має диплом-педагога,не означає,що він ним є!
Кошмар твоего ребенка
Для Мама: ну тогда не расплатитесь, если с нами контракт будете заключать. Максимум, что сможете позволить для своего чада-это поход в воскресную школу. И кто знает мб чадо хоть немного культурнее и воспитанее станет( раз вы не можете нормально воспитать своего чада).
учителі
Для Мама: Є кращий варіант. Закрити всі школи і пустити все на Боже. Що ви спекулюйте словами. Контракт. Ідіть замість вас знайдуть інших. Нікого ви шановні у сільській місцевості не знайдете. Вище ПТУ у 90% села освіти не має. Справа тільки в одному. Держава не має відходити від загальносвітової практики. Навіть в Росії викладати у школах мають право тільки особи з педосвітою. "Федеральный закон от 29.12.2012 N 273-ФЗ (ред. от 01.03.2020) "Об образовании в Российской Федерации" Статья 46. Право на занятие педагогической деятельностью 1. Право на занятие педагогической деятельностью имеют лица, имеющие среднее профессиональное или высшее образование и отвечающие квалификационным требованиям, указанным в квалификационных справочниках, и (или) профессиональным стандартам.2. Номенклатура должностей педагогических работников организаций, осуществляющих образовательную деятельность, должностей руководителей образовательных организаций утверждается Правительством Российской Федерации."
учителі
Закон не утискає права учителів. Але дякуючи цьому закону не один дійсно гарний учитель, особливо у міській місцевості звільниться. Доводимо до кінця свою думку. У нас розумійте не директори, а савхоз "Червона калина". Прийде собі бізнес леді з базару, дасть директору 1000$, а за такі гроші він маму рідну продасть, а ви говорите вчителя вижити. І такі випадки дякуючи владі будуть. Однозначно будуть. Якщо педагог не на своєму місці. Треба батькам його ставити на місце. А не приймати подібне законодавство. Ви зовсім далекі від учительських проблем.
Коментувати
учителі
Оскільки новий закон підписаний і влада має повне право набирати працювати до школи людей з вулиці. Треба слово учитель замінити на надавач освітній послуг! Учитель - це людина яка має педагогічну освіту. Від тепер влада не має жодного права називати учителями тих, котрі не закінчували педагогічну освіту та не мають відповідної педагогічної кваліфікації. Можливо дані зміни своєрідна розвлєкаловка. Але через 3-5 років ці реформи будуть відчутні у повній мірі. І виникають великі сумніви, що наслідки цього закону будуть позитивними.
НУШ
Для учителі: Ніякого права влада не має. Закон "Про загальну середню освіту" - тільки складова законодавства про освіту. Треба це розуміти і не поспішати з висновками.
Коментувати
Влад
Шановні, гидко слухати. Ми цей карантин не придумували. Особисто я не в захваті від втраченого часу. Дистанція є дистанція, контроль менший. Потім доганять і тд. За підготовку матеріалів задається об’єм на середнього учня "умні" і того не зроблять - знайдуть отмазку. А "дібіли" мають необмежений ресурс матеріалі в Інтернет. Я не бачу сенсу в створенні стонадцятого відеолекторію - є величезна кількість чудових ресурсів типу british council, mozaic education тощо. Ще раз наголошую від імені моїх колег - нічого рахувати наші гроші і вчити працювати. Прийдіть в школу на урок подивіться, влаштуйтеся учителями, вакансій повно. А теліпати язиком і об.ирати інших то все тролятиною тхне. PS А займатися батькам з дітьми рекомендується відірвіть дупу від телика, спитайте що додому, проявіть інтерес, створіть разом щось цікаве
Кошмар твоего ребенка
Для Влад: золотые слова!подписываюсь под каждым словом.
Коментувати
Nikol
Чудово,дiтей повиннi вчити батьки ,а вчителi будут отримувати зарплату...У м іністерстві нікому не приходить у голову,що раз вчителі на роботі,нехай роблять відеопояснення нових тем хоча б,а не тільки номери завдань по інтернету скидають....Бажання донести до дітей знання під час карантину ,м’яко кажучи,не спостерігається...
cos
Для Nikol: Бажання навчатися під час карантину у дітей,м’яко кажучи як такого не має, тому не бачу сенсу робити якісь відеозаписи. Тему максимум прослухає 1-2 учня з 30. Всім іншим батьки дадуть планшети, ноутбуки, а діти в цей час будуть грати в комп’ютерні ігри. А потім прийдуть батьки, і скажуть, ви погано вчите наших дітей, і вони нічого не знають В кінці буде як завжди винний вчитель. Краще би виховували дітей, щоби вони поважали старших, не зривали дисципліну під час уроків, і поменше сиділи за планшетами, телефонами, комп’ютерами та ноутбуками. Виховуйте своїх дітей.
Мама
Для cos:так само можна сказати про вчителів.Бажання працювати під час карантину у вчителів,м’яко кажучи як такого не має(робити якісь відеозаписи),тому не бачу сенсу платити зарплату,таким вчителям як Ви.
Volodymyr
Мама! Згоден з Вами на 100% Вчителі просто в край охриніли! Відношення до дітей огидне! Одним дітям(дітям заможних батьків) завищують оцінки,більше того, роблять за них контрольні роботи, інших відверто принижують! Директора збирають кошти на все,що тільки їм в голову прийде,плюс постійні ярмарки,кошти з яких всі знають кому йдуть в кармани. Школа це прогнила корупцією.
Коментувати
Местный
"Зберігається середній заробіток" - это как? Признаюсь, слаб в бухгалтерии, поэтому прошу, кто знает, разъяснить. Сразу пишу, что интересует мнение адекватных людей :)
Економіст
Для Местный: це як при лікарняному (або при відпустці). Вираховується Ваща середньоденна заробітна плата, яку отримаєте за стільки днів, скільки буде карантин.
Коментувати
Кошмар твоего ребенка
С завтрашнего дня буду уроки русского языка для учеников проводить в ТикТоке. И потом не говорите что я не работаю!
Кошмар твоего ребенка
Жду ОСКАР и премию на новые тапки от Гуччи, а также на костюм от Версаче! В понедельник буду в своем классе стелить красную дорожку, чтоб быть властелином МИРА =)
Anikamay
Доброї ночі. Не можу просто стриматись, щоб не написати. Зараз 23:15 суботнього вечора, тобто мого вихідного дня. Щоб десь піти відпочити я сиджу за комп’ютером і створюю матеріали для дистанційного навчання учнів в яких я викладаю. Скажіть, по вашому я нічого не роблю? Мені не треба платити за мою роботу? Мені цікаво, звідки така агресія до вчителів? Знаєте, шановні, це тільки здається, що вчительська робота легка. Спробуйте хоч день попрацювати в школі, думаю, що ваша думка щодо професії зміниться. Я не скаржусь, мене просто, як людину, що витрачає багато власного часу на навчання дітей глибоко обурює таке ставлення.
Кошмар твоего ребенка
Для Anikamay: По мнению родителей мы миллионы получаем, поэтому за работу в карантинное время нет смысла платить. Мы же, по их мнению, сейчас на Мальдивах отдыхаем.
Uchitel
Для Кошмар твоего ребенка: Разом з тим, ми працюємо до 23:00 не тільки під час карантину. Згадую перші роки роботи, коли ще не було ПК. Писав під копіювальний папір до 35 карток для контролю знань і сидів до 2 годин ночі. І не хникав, що мало грошей, хоча було дуже важко. Ніхто не згадує про те, що безкоштовно в свій вільний час готовимо дітей до олімпіад, конкурсів, а потім веземо їх у вихідний день за 60грн добових для участі 3 етапі. Багато є критиків батьків, які готові за 60 грн встати о 5-ій годині ранку і повернутись додому о 18-й?
Кошмар твоего ребенка
Для Uchitel:У наших родителей только одно потребительское отношение. Пусть идут работать учителями и заодно посмотрят каково работать на данном поприще. Через 2 недели будут бежать из школы.
Коментувати
К
Читаю коментарі,як ви самі себе підтримуєте,розумієте один-одного,які Ви "дружні",сказати вам одне слово,що комусь дати доплату,а іншим-ні,і Ви "дружні"-будете "любитися"-гризтися!Які Ви-вчителі(не всі)-таку і мали міністерку!Вчителі три тиждні відпочивайте,попереду у вас важка праця(діти-дибіли)-не беріть важкого в руки,дурного в голову і все буде ок.
Кошмар твоего ребенка
Для К: В нашей работе вишенка на тортике-это вот такие ЯЖмамы и ЯЖпапы.К счастью, кроме ЯЖмам и ЯЖпап еще остались адекватные родители. С ними приятно работать, а вот с МыЖродителями крайне трудно! Не идут на контакт, но зато здесь ушат грязи выливают. А про дневники вообще молчу... В руки вовсе не берут. А зря... Там столько для вас сообщений
К
Для Кошмар твоего ребенка: можна питання,читаю саме ваші коментарі,чому Ви всіх рівняєте під одну планку?Хто вам сказав,що батьки не беруть щоденники в руки?Я беру,де ті повідомлення?Не рівняйте всіх ,всі -різні і вчителі і діти і батьки.Робіть свою роботу і не підписуйтесь-Кошмар твоего ребенка-це не фільм страху-Ви ж вчитель?!
Кошмар твоего ребенка
Я не только учитель, а еще и сценарист фильмов ужасов-АКУЛА ПЕРА!=)
Коментувати
Кошмар твоего ребенка
МИР, ТРУД, МАРТ!!!! Учителя всех школ объединяйтесь! В понедельник готовимся к трудовой обороне=)
Dorian
В цьому році я зрозумів, що карантин це класна штука. В попередні роки я, як і всі інші вчителі, тинявся по школі не знаючи де б посидіти, щоб відбувати час. Тепер же, маючи 11 клас, я можу збирати дітей в школі. Так я робив в попередній карантин. 6-7 учнів приходили на консультацію і ми за 1-2 години могли взяти повністю тему на ЗНО. Це ж не після уроків сидіти, коли діти втомлені і ледве сидять за партою. Погано те, що під час цього карантину забороненно збирати дітей. Але це теж не проблема. Тепер я можу плідно працювати вдома над конспектами, відеолекціями, презентаціями, створювати різні тести чи меми і опрацьовувати теми по відеозв’язку. Коронавірус - погано, карантин - добре. ( хоча я й розумію, що з 11 класом я проходжу весь матеріал а от молодшим класам буде важко це все наздоганяти)
Кошмар твоего ребенка
Для Dorian: вот, вот... и отдохнуть ментально можно и подготовиться хорошенько к учебному процессу, подчерпнуть новые идеи.
Коментувати
Вчителям
До того часу поки діє закон "Про освіту", ніхто не має права прийняти на посаду учителя особу без педагогічної освіти, більше ніж на один рік. Підписаний закон нічого суттєво не змінює. Тому передчасно не треба закидувати владу подібними репліками. Хоч поточна редакція закону "Про загальну середню освіту" дійсно дуже не досконала. А думки, що цей закон погіршить освіту у державі, доречні. Будь-який закон повинен переслідувати в першу чергу одну єдину мету. Не допустити анархії. Поточний закон, явно від цієї мети відходить. Нажаль це так.
Сумісник
Ніяк не можу добитися відповіді прл оплату праці сумісників. Ажде це форсмажор не з нашої вини, чому в школі відмовляються платити за карантин сумісникам, директор сказала, що прийшло розпорядження зверху НЕ платити сумісникам. Що ж це таке? Я ж не від хорошого життя підробляю. Без карантину б малаб підробіток.
Кошмар твоего ребенка
Для Сумісник: по идее должны. У нас пятницу потребовали расписать планы работы на все: уроки, кружки, факультативы и прочее.
МАРУСЯ
Сумисныку. Мы сегодня тоже возмутились и потребовали от вышестоящей организации основание о приостановке оплаты совместителям. Оказалось, как и предполагалось, все очень просто. Бумаги такой нет, это самодеятельность территориального отдела образования, которые просто делает для себя экономию заработной платы.
Юлия
Мне, как совместителю, тоже нальство сказало, что зарплаты на карантине не будет, не объяснив причины. И что теперь делать, неясно.
Коментувати
Правда
Для Кошмар твоего ребенка: я собі уявляю,що Ви в школі з дітьми робите,якщо пишете кошмар твоего ребенка,може діти від вас віддихнуть,від кошмару,так всі вчителі ходять в школу працювати,одна призналась,совість замучила?Точно в школі працюєте?-Може ви психо-неврологічний диспансер ходите на роботу?,а то діти-дибіли,а то вже діагноз і у вас з очима і з нервовою системою проблеми-то може серед своїх підлікуйтесь і зразу по іншому подивитесь на дітей.Як Ви взагалі можите так говорити про всіх дітей(діти-дибіли),вчителі-всі нормальні? А ДЕРЖАВА СОДЕРЖИТ таких вчителів,як-ви!Як так важко ,чому не залишаєте,мучите себе,про дітей-вашу думку зрозуміло.Це точно кошмар і така вчителька-вчить чиїсь діти.
Кошмар твоего ребенка
Для Правда: Знаете, в течении учебного года вы на учителей выливаете помои и совесть вас не мучает. А тут один учитель решил сказать в защиту своих коллег вам правду-матку и сразу же реакция:"Да как он посмел!" Прочитал здесь комментарии и понял почему у нас в школах такие не воспитанные дети с потребительским отношением. К сожалению, у нас в школах мало детей, действительно воспитанных, умных и эрудированных. С этими учениками мне всегда приятно и интересно работать. Именно для таких учеников готов владываться на все 100%, разрабатывать для них новые программы т.к. вижу в этих горящих глазках мотивацию, тягу к знаниям. Ради них и работаю в этой системе.
Правда
Для Кошмар твого ребенка:Для чого зараз виправдовуватися?і так зрозуміло,хто Ви-кошмар.Яка защита своїх колег?,якщо Ви кажите,що віддихнете від дітей-дибілів,а інші вчителі,говорять,як вони під час карантину ходять на роботу і працюють!В підтримку,потрібно було сказати-збрехати як Ви ходите на роботу і важко працюєте-це підтримка,здали своїх же(било нас двое -кто-то нас предал). Знаєте,скажу вам по секрету(це не про всіх)в нас в школах є вчителі з потребительским отношением і не всі вчителі розумні(умние), до яких діти-не хочуть йти на уроки,якщо говорити за перший клас-батьки не хочуть записувати до них дітей.В нас така вчителька була в скількох вона школах працювала!-всі діти були не такі,вона одна така!Від вас-кошмару,з дергающим глазом,ще не такі очі в дітей будуть,може дісно залиште таку тяжку працю,раді них не варто,про себе подумайте.
Кошмар твоего ребенка
Для Правда: Мммм.... Какой ты грамотный, а вот почему пишешь "руссизмы" в украинском тексте? Отправляйся в 1 класс. И да... Если пишешь слова на русском, то пиши их без ошибок=)
Коментувати
Кошмар твоего ребенка
Я учитель и мне этот карантин как раз на руку! Я хоть отдохну от ваших детей-дебилов. Поскидывали учителям на воспитание своих детей, а сами воспитанием не занимаетесь. Вы своих детей просто содержите и все! Никакого духовного и культурного вклада не делаете. А нам потом терпеть этот "Мир животных", а потом с дергающимся глазом, потасканной нервной системой возвращаться домой. И кстати, у нас у учителей и так минималка. Так что нечего к нам в карман лезть! Берите сами отпуск за свой счет-в коем-то веке уделите внимание своим детям!
Ник
Для Кошмар твоего ребенка: Хоть одна призналась, что учителям карантин на руку! Учителя отдыхают и еще деньги за это получают! СИДИТЕ ЗА СВОЙ СЧЕТ КАК ВСЕ ДРУГИЕ!
кассир АТБ
Для Кошмар твоего ребенка: Найди подработку, улицу подмети - глаз дергаться перестанет (на свежем воздухе все-таки) - нечего на шее у налогоплательщиков сидеть во время карантина!
Кошмар твоего ребенка
Ага, сейчас... Это моральная компенсация! У нас документации вагон и маленькая тележечка. Будем проверять треш-сочинения ваших детей, а потом видеть ночные кошмары.
Коментувати
Толя
А в деяких пропонують вчителі батькам вдома уроками самостійно займатись, цікаво правда коли, адже батьки на роботі, багато дітей з бабусями і дідусями а багато вдома самі, от мені цікаво, зарплату батькам за домашнє навчання також МОН виплатить чи можливо вчитель свою віддасть? Із студентами ми займаємося онлайн, то чому ж наші освітяни не хочуть онлайн сидіти і працювати
Маріна
Для Толя: Шановний Толя! Я- столичний вчитель. У мене вдома двоє дітей: восьми і чотирьох років. Оскільки садочки і школи зачинили, а на роботу я ходжу з дітьми, поясніть як я повинна проводити відео уроки з дітьми? І ви готові купити всю необхідну техніку для відео уроків?
Коментувати