Міністр: маємо неефективну мережу закладів освіти

Міністр освіти наголошує на необхідності вирішення питань неефективності мережі закладів освіти

Міністр: маємо неефективну мережу закладів освіти

Міністр освіти і науки Ганна Новосад наголошує на необхідності вирішення питань неефективності мережі закладів освіти і наукових установ країни. Про це вона написала у своєму Facebook, коментуючи ухвалення Державного бюджету.

«Це вчасний бюджет. І це дає нам, Уряду, можливість вже до кінця року розробити усі порядки використання коштів, принципи розподілу по субвенціям, схвалити їх рішеннями Уряду, і не затягуючи до весни, віддати гроші на місця. Вже починаєм цим займатись», - написала міністр.

За її словами, багато депутатів сьогодні говорили під час виступів, що коштів на освіту і науку мало, недостатньо.

«Я з ними згодна. Я б хотіла більше. Але є важливе але - давайте дивитись, як ефективно ми їх використовуєм. На усі ланки освіти і науку. Чому ми дозволяєм собі таку неефективну мережу шкіл, професійної та вищої освіти? Чому дозволяємо собі фінансувати сотні наукових установ, які давно наукою не займаються? Таких непопулярних питань багато. І без вирішення цих питань просте додавання нових і нових мільярдів гривень до освіти і науки ефекту не дасть», - підкреслила Ганна Новосад.

Освіта.ua
14.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Эт еще что, недавно "министерка" заявила, что у нас учителей слишком много, это просто без комментариев.
Лара Назіра
Для учитель: А вчителів і не буде - всі підуть техпрацівниками працювати! І зарплата вища, ніж в учителя на селі, і відповідальності ніякої. Я вже не говорю про таких "розумних" батьків учнів, які просто з’їдають мізки вчителям. Зараз просто знущаються над учителями! Для чого нам такі міністрині , методисти, директори шкіл і т.д.?! Отримую 3000 грн. у школі.... А мозги довбуть.
Коментувати
Олександр Желіба
Маємо неефективну владу. Ось у чому проблема. Не розроблено якісної концепції освіти і невідомо куди ми йдемо.
Колосок
Скажіть будьласка скільки коштує посада районного вчителя - методиста бо старих мастодонтів ніхто не пережеве в нашій країні. Ми хочемо їх зробити.
Олекса Позняк
Для Колосок: Не колосок ти а Дуремар.На-рен учителю взагалі методисти чи старі чи молоді. Включи інтернет і підвищуй свій методичний рівень
Коментувати
Колосок
Я народився в СССР із теплотою згадую уроки фізичного виховання в нас на уроці була лижна підготовка яка тренувала внас ССС, нервову, координацію рухів вдосконалювати. Аце було ефективне навчання і учні були загартовані і не вмирали на уроках фізичної культури. Лижна підготовка стала як "вимираючи вид" тоді було ефективне навчання. А тепер школі не постачають лижного інвентар а батьки купують замість лиж планшет за 5000 гривень ціна однакова а результат зовсім інший. Тоді говорють хто винен в смерті дітей на уроці фіз виховання? Учитель чи медсестра а може вбичі нормативи які міняють кожного навчального року в якої нема хочби кардіографа щоб виключити серцеву патологією в учня та ехо кардіо графія і цим запобігти смерть цієї дитини
unforgiven 2
Ефективність мережі закладів освіти починається з ефективності роботи на посаді міністра освіти і науки України. Однак "если в семье согласия нет" і системою освіти керують дилетанти (просто дилетанти, навіть не теоретики) то, звичайно, ніякої ефективності не буде. Новосад, реформи потрібно починати з себе!
Анонім
Пенсії людям дайте! Людина, яка пропрацювала у школі 25 років отримує мінімальну пенсію, що це за закони???
Психолог
Шановний Міністр освіти, Ганна Новосад ! Чому Ви всі разом, хто вирішує долю країни, дозволяєте собі не фінансувати психологічні кабінети системи освіти України ? В більшості кабінетів меблі часів СРСР, якщо наявна техніка - то вже давно застаріла (в кращому випадку є старий стаціонарний ПК і старий принтер, які більше нікому не потрібні в школі або садочку), підключення до мережі Інтернет відсутнє, немає мови про мультимедійну дошку або ноутбук. Все необхідне для роботи практичний психолог купує за свою зарплату. Ви хоч знаєте, яка заробітна плата у практичного психолога вищої категорії з усіма Вашими доплатами ? На руки до видачі - 6 147 грн. 79 коп. Ви ще хочете, щоб фахівець купив усе для роботи з цієї зарплати ? Хоч поцікавтеся, як живе практичний психолог - дешева їжа, одяг із секонд-хенду, борги за комунальні послуги, непосильні кредити і це далеко не все. Те, що не зроблять практичні психологи, будуть робити тюрми, лікарні і кладовища. Подумайте над цим, добре подумайте !!!
Виктор
гроші на середню освіту роздайте батькам учнів, а ці богадєльні-школи позакривайте.
спец
Запропонуй іншу, доведи, що вона буде ефективна , вкажи шляхи і способи достатнього фінансування на зміну мережі. А взагалі, може вже хватить ляпати язиками. Працюйте на цій високій посаді на користь українського народу.
учитель
Кто экономит на образовании, тот построит тюрьмы, приблизительно так сказал Отто фон Биссмарк.
Нона
Ми маємо неефективну систему управління освітою!!!
Владимир Загоруйко
Та невже розженуть методкабінети, райвно, облвно та інше гівно?
Анна
Для Владимир Загоруйко: н і, наповненість класів збільшить, вже до40 учнів у класах
Коментувати
Тетяна
У нас в Україні працює лише міністерство освіти. От тільки нових облич щось там не з’явилось. Ті хто почав руйнувати освіту ті і продовжують, обмінялись посадами.
Гуцул
Причесавси-прилизавси, в білі штани вбравси, а в кінці коментаря рідким гівнам всравси!
Анастасія
Усе, що держава дала учителю: це—підручник, крейда і дошка.Чому сучасний учитель цілими ночами готує презентації та мультимедійні проекти? Чому методична служба міністерства не модернізує зміст освіти, не забезпечує школи відеоматеріалами, електронними таблицями, відеопроектами, мультимедійними дошками—усім, чим раніше школи були забезпечені в паперовому варіанті? Спочатку сервери постворюйте, наповніть їх навчальним змістом, забезпечте усі школи швидкісним інтернетом, а тоді вималюється, які школи потрібно закривати, а які ні! Невже на це більше грошей треба, ніж на транспорт і уримання інтернатів? Знову дітей із сім’ї забрати хочете? Це уже було!
Анатолій
Для Анастасія: крейди держава не дала, уже третій рік батьки купують; підручників на всіх не вистачає - робимо копії; дошці років 40 - якщо батьки не фарбуватимуть щороку - на ній нічогоне побачиш. з усім іншим згоден.
Олекса Позняк
Я вже 30 рік довбаю МОН щоб створили освітянський портал, де працювало 10-20 толкових практичних учителів на всю Україну і давали б поради початківцям і не лише їм. Та позакривали б уже ці богадельні -районо
Андрій
Чому ж, усе є в мережі. Але за нього потрібно платити. Кілька років тому запровадхували такий собі Е-Щоденник. Там було повно матеріалів до уроків, вчителі могли ділитись своїми напрацюваннями, але щось заглохло.
Коментувати
Петрович
Школи закрили, землю продали, децентралізацію звернули - все в одну точку б’ють. Напалм просто. Кабздець українському селу.
Валентина
Працюю в сільській школі. Віддаленність від районного центру 65 км. Автобусного сполучення не має. Найближча опорна школа за 20 км. Бездоріжжя. Що нас чекає?
за державу
Для Валентина: Шкільний гелікоптер
₽
Нее,ждёт" школьный конь".
Коментувати
Олекса Позняк
В районо-облоно-гумно сидять 20 000 працівників які нічого крім шкоди і корупції в освіту не привносять. Це повнокровна радянська дивізія крадіїв і лежнів.Так може їх позакривать а не школи?Доречі у Києві страшний дефіцит дитячих садків, а ці дармоїди порозміщувались у дитячих закладах
Вчитель-КА
Більшість грошей просирається в іститутах модернізації, підвищення кваліфікації та інших маразмах по програмах та підручниках.
Є така думка
Ми всього-навсього маємо неефективну міністриню, яка ніяк цього не може зрозуміти.
Лара
Для Є така думка: Цікаво, на Фейсбук пише сама, чи, може , там за неї пишуть?! Беручи до уваги її перші публікації там.... ). Невже граматику "підтягнула"? ))) Яка освіта може бути в нашій країні, коли у нас така міністриня? Закриє школи на селі - діти такі ж будуть безграмотні, як і вона сама. Який сором!
Василь
Шановні іповажні коментатори,але необхідно визнати ,що клас з двох,трьох чи шести - учнів -це не клас.Очевидно мережу необхідно змінювати.
За економію!
Те, що мережу потрібно змінювати, зрозуміло всім. Але! Спочатку - сучасні, оснащені всім необхідним опорні заклади, якісні (справжні!) дороги з інших населених пунктів до цих закладів, достатня кількість якісних (справжніх!) шкільних автобусів, працевлаштування вивільнених працівників освіти. І от тоді - чому б ні...
Коментувати