МОН вивчить досвід Норвегії в дошкільній освіті

За словами Ганни Новосад, важливо залучити світові практики у реформі дошкільної освіти

МОН вивчить досвід Норвегії в дошкільній освіті

Міністерство освіти і науки зацікавлене вивчати досвід Норвегії у сфері дошкільної освіти, оскільки саме в цій країні вона вважається однією з найкращих у світі.

Про це йшлося на зустрічі міністра освіти і науки України Ганни Новосад з міністром освіти Королівства Норвегія Яном Торе Саннера.

За словами Ганни Новосад, Україна зараз розпочинає реформу дошкільної освіти.

«Дуже важливо залучити кращі світові практики, але водночас, звісно, не втрачаючи національний контекст. Норвегія - найкраща у дошкіллі, і ми б хотіли вивчити її досвід. На жаль, дошкільна освіта в Україні сприймається як камера схову, де певний час може перебувати дитина. Ми б хотіли зробити її територією для зростання. В наших найближчих планах — новий закон та стандарт дошкільної освіти. Крім того, ми плануємо масове підвищення кваліфікації для вихователів у межах реформи», — зазначає Ганна Новосад.

У свою чергу: Ян Торе Саннера відзначив, що загалом Норвегія відкрита до того, щоб ділитись досвідом, і дійсно пишається своїм дошкіллям.

«У Норвегії практично кожна дитина відвідує дитсадок. Ми також стимулюємо не лише мам, але й тат залишатися з дітьми після народження. Сьогодні у нас здебільшого 6 місяців відпустки з догляду за дитиною бере матір і ще 6 — батько. Ми маємо чіткі стимули для сім‘ї поводити себе саме у такий спосіб. З річного віку діти йдуть у садок. Ми бачимо, що такий підхід є дієвим і з огляду на розвиток дітей, і з огляду на можливості матерів залишатися на роботі, і з огляду підтримки розвитку сім‘ї»,- розповів міністр освіти Норвегії.

Він додав, що ця система потребує великих інвестицій, але вони того варті і з огляду на економічний вплив, і з огляду на соціальний.

Освіта.ua
12.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
куди йдемо
оооо, нарешті, бо вже та фінська освіта набридла. Запровадимо норвезьку, от тоді заживем, сумніваєтесь?
влад
Фіни вже відпочивають?
Олекса Позняк
Лилины покатушки продолжит Новосад. День рождения в ресторане Нью Йорка погудеть это наше всё.А учителям денег нет. Молодых хотят заманить доплатой .Не такие они дураки в этот ад идти даже за 20000.
Фомка
Для Олекса Позняк: а чем это маладая, энергичная, здоровая, наиумнейшая лучче пожилой, больной, придурковатой, несчастной 50-летней???
Коментувати