Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Реєстрація на пробне ЗНО стартує у січні. Українським центром оцінювання якості освіти затверджений план проведення пробного зовнішнього оцінювання в 2020 році. Реєстрація учасників тестування триватиме з 3 до 24 січня. Пробне ЗНО традиційно відбудеться у березні.

Перехід усіх шкіл на українську підтримує половина українців. 49% опитаних українців тією чи іншою мірою схвалюють заяву Ганни Новосад про те, що з 2020 року всі російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання, разом з тим, 47% - не схвалюють таке рішення.

Конкурс з української мови ім. Яцика стартує 9 листопада. Метою конкурсу є піднесення престижу української мови і її популяризація серед молоді. Переможцям конкурсу, які посядуть перші місця в своїх категоріях, призначатимуться стипендії президента України.

Визначені строки проведення фіналів учнівських турнірів. Міністерством освіти визначено строки та місця проведення фінальних етапів Всеукраїнських турнірів юних математиків, правознавців, географів, економістів, біологів, хіміків, винахідників і раціоналізаторів, інформатиків та фізиків.

Затверджено стандарт шкільної освіти наукового спрямування. Міносвіти затверджений Стандарт спеціалізованої освіти наукового спрямування. Стандарт визначає зміст освіти наукового спрямування, що здобуватиметься учнями на рівнях базової та профільної середньої освіти.

Профспілка заявляє про можливе закриття малих шкіл. В освітній профспілці наголошують, що скасування державного субсидіювання малокомплектних шкіл впродовж трьох років призведе до закриття 3 427 закладів освіти та звільнення близько 20 тисяч педагогів.

Вінниця визнана найбільш дружнім містом для дітей. Вінниця здобула міжнародну премію «Child Friendly Cities Inspire Awards» серед найбільш дружніх до дітей міст у світі. Перемогу місту приніс проект шкільного бюджету участі, який став прикладом залучення дітей до міського врядування.

МОН визначило підручники, що надрукує держава. До переліку літератури, що друкуватиметься за бюджетні кошти, включено 15 назв посібників для вчителів, 8 назв посібників серії «Шкільна бібліотека», 16 назв підручників для дітей з особливими потребами та 6 назв підручників для учнів закладів професійної освіти.

У кожній ОТГ має бути опорна школа і автобус, - прем’єр. Керівникам областей презентували інфраструктурну карту країни, що містить понад 110 тисяч об’єктів, зокрема, шкіл і дитячих садків. Кожна область має змоделювати інфраструктурну мережу, яка має бути у кожній області.

Зарплати освітян будуть підвищені на 8%, - Маркарова. Міністр фінансів повідомила, що питання підвищення заробітних плат учителів стоїть на порядку денному Кабінету Міністрів. Планується, що фонд оплати праці вчителів буде підвищений на 8%.

GoCamp 2020 відкрив попередню реєстрацію шкіл. GoCamp запрошує школи стати учасниками всеукраїнського проекту літніх мовних таборів. Школам, які мають намір стати учасником проекту наступного літа, необхідно заповнити онлайн форму попередньої реєстрації.

Освіта.ua
18.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
леонид
да половина учителей читают не свои предметы , особенно в сельских школах, где бесконтрольно и тупо проводят уроки. В результате дети в 8-9 классах не знают даже как правильно писать свою фамилию, а не то , чтобы участ вовать в каких-то конкурсах по предметам. Когда начнется аттестация учителей не перед директором школы , а перед компьютером?
Linda
Для леонид: Діти в не навчаться писати своє прізвище, якщо за цілий урок не можна їх змусити навіть дістати з ранця зошит та ручку, та ще і насміхаються "А що Ви мені зробите? Я не хочу вчитися - це мені не потрібно!" Тому претензії не до вчителів, а до дітей, які мають дуже багато прав, але не мають обов’язків.
Коментувати
Лорд Кіпанідзе
А як розуміти протиправні заяви Стадного про вищу освіту. Це повний антиконституційний маразм, порушення десятків норм закону. Це небрите чудо- юдо впало з дуба!!?
Сергей Лимонов
https://www.youtube.com/watch?v=SPbAxIULVTM це відео дивитися обов’зково-про наші з вами зарплати!!!