В Україні реорганізують мережу коледжів і підрозділів вишів

МОН пропонує припинити діяльність відокремлених структурних підрозділів вишів

В Україні реорганізують мережу коледжів і підрозділів вишів

Міністерство освіти і науки пропонує реорганізувати або припинити діяльність територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, які здійснюють освітню діяльність у сфері вищої та фахової передвищої освіти, з одно-дворічним перехідним періодом.

Відповідний законопроєкт розроблений Міністерством освіти і науки.

У відомстві зазначають, що це рішення дозволить трансформувати найбільш розвинені територіально відокремлені структурні підрозділи і коледжі в самостійні заклади освіти, приєднати їх до місцевих вишів або припинити.

Окрім того, у МОН наголошують, що територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти є найбільш суперечливою частиною системи вищої освіти.

«Їх створення було виправдано наближенням освітніх послуг до місця проживання здобувачів освіти. Сучасний розвиток інформаційних технологій та досвід організації дистанційного навчання в 2020–2023 роках довели доступність освітніх послуг закладів вищої освіти в будь-якій точці України та світу. Коледжі в системі вищої освіти не отримали значного поширення порівняно з закладами фахової передвищої освіти», – йдеться пояснювальній записці до законопроєкту.

Також у МОН підкреслюють, що більшість територіально відокремлених структурних підрозділів і коледжів є невеликими, дублюють спеціальності місцевих закладів вищої освіти та мають обмежені кадрові і матеріально-технічні ресурси для забезпечення високої якості вищої освіти.

Водночас у відомстві також зауважують, що функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів вишів не є практикою ЄС, в освітній простір якого інтегрується Україна.

У МОН прогнозують, що прийняття закону сприятиме створенню передумов для ухвалення рішень про суттєве укрупнення закладів вищої освіти.

«Пропоновані зміни і доповнення сприятимуть підвищенню якості вищої освіти шляхом виведення з ринку значної частини суб’єктів освітньої діяльності з суперечливою репутацією, а також зосередженню закладів вищої освіти на підготовці фахівців з вищою освітою», – наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
18.09.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Безноско Наталія Олександрівна
А як щодо відокремлених структурних підрозділів переміщених ВНЗ? Хто "ТАМ" буде "сіяти розумне, добре, вічне"!?
Очевидний
В законі передбачається - ліквідація, приєднання до інших закладів відокремлених структурних підрозділів вузів , тобто коледжів. Навіщо?? Бо якась шурма чи тимошенко , якийсь губер чи нардепик набачив ласий шматок землі чи примщення, а забрати в універу~ зась!! Тому і вицарапали цю дурню із законом!! А те що розвалиться робоча діюча ступенева система підготовки кадрів- нікому діла немає!!!!?
Галина
Для Очевидний: навіщо? Бо більшість з них нодають такий самий диплом, як і місцеві коледжі, то який сенс в їхньому множенні?
Коментувати
Лариса
Мені здавалось, навпаки, треба більше коледжів, тобто колишніх технікумів. Навіщо вступати до університетів через 10-11 класи, коли можно раніше здобути професію та йти працювати, атне лізти в університет, якщо немає жаги до високої науки
Аріель
Перетасування "колоди" нічого не дасть. Йде цілеспрямоване знищення освіти в України. Як і самої України зокрема....