Затверджено нову програму вступного випробування з права

Зміни торкнулися конституційного, кримінального, кримінального процесуального, міжнародного публічного права й міжнародного захисту прав людини

Затверджено нову програму вступного випробування з права

Наказом Міністерства освіти і науки затверджено Програму другого блоку єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тесту з восьми базових правничих дисциплін. Програма першого блоку ЄФВВ – тесту загальних навчальних правничих компетентностей – поки що залишається без змін.

Перелік правничих дисциплін у програмі залишився без змін. Тест включає завдання на перевірку знань з таких галузей:

  • конституційне право України;
  • адміністративне право України, адміністративне судочинство в Україні;
  • цивільне право України;
  • цивільне процесуальне право України;
  • кримінальне право України;
  • кримінальне процесуальне право України;
  • міжнародне публічне право;
  • міжнародний захист прав людини.

Однак програма зазнала змін у зв’язку з потребою її узгодження з чинним законодавством. Окрім цього, у межах кількох правничих дисциплін, що виносяться на ЄФВВ, деталізовано окремі теми та їхній зміст, деякі теми вилучено або об’єднано.

Досить суттєво змінено теми з конституційного права. Так, наприклад, підтема 1.2 у Програмі 2020 року мала назву «Принципи конституційного права». У Програмі 2021 року вона отримала іншу назву, що уточнює, про які саме принципи конституційного права йдеться: «Принципи конституційного права. Людська гідність. Свобода. Рівність і заборона дискримінації. Народний суверенітет. Республіканізм». Подібних змін зазнали й інші теми з цієї дисципліни.

Оновлено також теми з кримінального права, оскільки з 1 липня 2020 року набрали чинності зміни до Кримінального кодексу України щодо впровадження поняття кримінального правопорушення, яке об’єднує поняття злочину та кримінального проступку.

З тем, що виносяться на ЄФВВ з кримінального процесуального права, вилучено «Провадження за нововиявленими або виключними обставинами» та «Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження».

Також виключено частину тем з міжнародного публічного права («Система та структура міжнародного публічного права» та «Міжнародний правотворчий процес та реалізація норм міжнародного публічного права»), а деякі об’єднано.

Теми з адміністративного, цивільного, цивільного процесуального права та міжнародного захисту прав людини або не змінилися взагалі, або ж змінилися несуттєво.

Детальнішу інформацію щодо змін і способів підготовки до складання єдиного фахового вступного випробування 2021 року можна дізнатися під час презентації програми, яка відбудеться 15 квітня 2021 року о 14:00 на платформі Zoom

Трансляція презентації – на офіційній Facebook-сторінці МОН.

Запитання до доповідачів можна залишити з допомогою форми за посиланням.

БІЛЬШЕ ПРО ВСТУП ДО МАГІСТРАТУРИ

Освіта.ua
12.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів