Усі вступники в магістратуру у 2023 році складатимуть єдиний іспит

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть єдиний вступний іспит

Усі вступники в магістратуру у 2023 році складатимуть єдиний іспит

У Міністерстві освіти і науки визначили механізм конкурсного відбору до магістратури у 2023 році.

Так, цьогоріч усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ).

Він міститиме два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника).

Окрім того, для вступу на спеціальності шести галузей знань також потрібно буде додатково пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

ЄФВВ передбачене для тих, хто планує навчатися на спеціальностях таких галузей знань: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини».

Вступники на ці спеціальності складатимуть предметні тести за такими блоками: «Економіка та міжнародна економіка, право та міжнародне право», «Облік та фінанси, політологія та міжнародні відносини, психологія та соціологія», «Управління та адміністрування» відповідно до обраної спеціальності.

Освіта.ua
30.01.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Добрий день , підкажіть будь ласка на які спеціальності в магістратуру потрібно здавати ТЗНК ?
Петро
Добрий день, підкажіть будь ласка, який порог "склав/не склав" буде з ЄФВВ Право та міжнародне право у 2023 році? Або хоча б приблизні бали
Василь
Навчаючись на 3 курсі бакалаврату, чи з можу я складати єві? (Просто шоб мати як страховку на наступний рік) Дякую за відповідь!
Ганна
Для Василь: Ні, не можете. Щоб мати можливість складати ЄВІ, потрібно мати вищу освіту або завершувати її здобуття цього року.
Коментувати
Тамара
Доброго дня.Підкажіть,будь ласка,чи можна реєструватись на магістра по тій самій спеціальності в кілька вузів?І чи не буде це накладкою для здачі ЄВІ? Хочемо застрахуватись...Дякую
Галина
Для Тамара: до чого реєстрація заяв на вступ до ЄВІ? Це різні речі. Реєстрації кабінету вступника наразі немає. Кабінети можна буде створювати лише після 1 липня. Наразі Ви реєструєтесь саме на ЄВІ, яке можете використати для вступу на різні спеціальності та в різні виші
Коментувати
Владислав
Доброго дня, якщо я вже маю ступінь магістра чи обов’язково потрібно здавати ЄВІ чи можливо здати вступні іспити в обраному університеті?
Ганна
Добрий день. Можна скласти вступні іспити в обраному університеті замість ЄВІ для вступу на магістратуру на контракт на основі ступеня магістра або спеціаліста.
Коментувати
Ірина
Якщр я маю диплом магістра (фінанси) і планую в цому році вступати на іінформ.техн. до магістратури на контракт, що здавати?
Ганна
Потрібно дізнаватися в університетах. Програми вступних випробувань минулого року можна подивитися на сайтах університетів.
Коментувати
Валентина
Доброго дня , скажіть будь ласка , для тих кто закордоном можливо скласти ЄВІ/ЄФВВ , зараз знаходжусь в Торонто, Канаді ? НМТ тест дозволили складати , а як щодо магістратури ?
Ганна
Добрий день. ЄВІ та ЄВФФ можна скласти лише в Україні.
Ганна
Виправлення: ЄВІ та ЄФВВ.
Ганна
Є інформація, що за кордоном також можна буде пройти тести для вступу до магістратури.
Коментувати
Настя
Вітаю, в минулому році я складала МТНК з права, чи можу я на основі результатів цього іспиту вступити на магістратуру за спеціальністю "Журналістика" в цьому році?
Ганна
Добрий день. Ні, вступ до магістратури відбувається за результатами ЄВІ ті ЄФВВ 2023 року.
Настя
Ви не могли б також підказати, чи буде можливість в цьому році складати ЄВІ ті ЄФВВ закордоном?
Ганна
Ці іспити можна буде скласти лише в Україні.
Коментувати
Ірина
Дорого вечоро! Якщо я маю магістра з "Фінансів та кредитування" і хочу вступати на магістра "Психології" які тести чи іспети мені потрібно для цього здавати?
Ганна
Добрий вечір. Потрібно складати ЄВІ та ЄФВВ. Вступники на основі ступеня магістра можуть натомість скласти іспит з іноземної мови та фаховий іспит у обраному університеті.
Ірина
Дякую!
Коментувати
Олена
Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, які документи треба для реєстрації на магістратуру. І кабінет теж необхідно створити до 3 травня 2023 року? Дякую.
Ганна
Добрий день. Інформація щодо реєстрації на ЄВІ та ЄФВВ має з’явитися на початку травня. Реєстрація електронних кабінетів відбуватиметься з 1 липня (кабінети працюватимуть до 30 листопада).
Наталія Гладка
Добрий вечір. Ви можете скинути посилання на сайт, де потрібно реєструватися на ЄВІ?
Ганна
Реєстрацію здійснюватимуть приймальні комісії університетів з 8 до 31 травня 2023 року.
Коментувати
Ганна
Залежить від спеціальності, на яку відбувається вступ, і здобутої кваліфікації. Може бути потрібно скласти НМТ чи фаховий іспит.
Ганна
Це відповідь для Олени.
Олена
Дякую
Коментувати
Микола
Різниця між подачею документів на магістратуру на основі бакалавра або магістра є тільки в здачі ЄВІ чи є ще якісь відмінності в подальшому навчанні?
Ганна
Яким буде навчальний план, залежить від того, які дисципліни й у якому обсязі опановані.
Коментувати
Олена
Чи потрібно щось здавати для вступу на бакалаврат (контрактбюджет) на основі диплома магістра?
Олена
Добрий день, якщо наразі знаходжуся на окупованій території, які умови вступу до магістратури на спеціальність "Середня освіта. Історія" за контрактом? Дякую
007
Для Олена: виїхати з окупованої території
Коментувати
Владислав
Хотів би дізнатися, маючи диплом магітра за спеціальністю інформаційних технологій, якщо поступати у ВНЗ на магістратуру потрібно здавати ЄВІ, чи достатньо мати диплом (кваліфікаційного рівня магістр)?
Ганна
Добрий день. Для вступу на бюджет ЄВІ обов’язковий. Для вступу на контракт на основі ступеня магістра ЄВІ не потрібен.
Коментувати
Каріна
Цього року 2023 отримую диплом і хочу поступати у магістратуру на цю ж саму спеціальність , що мені для цього потрібно здавати ?
Ганна
Для вступу до магістратури потрібно складати ЄВІ, що містить ТЗНК й тест з іноземної мови, й для частини спеціальностей - ще ЄФВВ (у статті описано детально).
Коментувати
Віктор
Якщо отримав бакалавра за державні кошти, чи можу вступати ще раз на іншу спеціальність на бюджет? В тільки за власні кошти?
Ганна
Можна вступати на магістратуру на іншу спеціальність на бюджет (але є спеціальності, для яких обов’язкова наявність профільної вищої освіти). Здобуття освіти на бакалавраті можливе на контрактній формі навчання (можна вступати на бакалаврат на перший курс на основі повної загальної середньої освіти або на другий чи третій курс на основі диплому бакалавра; на деякі спеціальності можна вступати лише на перший курс).
Коментувати
Вікторія
Чи залишився технічний іспит в 2023 на технічні спеціальності? Не можу знайти детальної інформації
Тетяна
Добрий день, як буде проходити ЄВІ? Дистанційно? Чи десь потрібно їхати в навчальний заклад? Чи є якісь пільги для переселенців? і чи будуть проходити ЄВІ та ТЗНК в різні дні чи в один?
007
Для Тетяна: пільг під час іспиту не існує. Пільги бувають лише при вступі. З усіми іншими питаннями звертайтесь в центр оцінювання
Коментувати
Оксана
Добрий день. Я маю диплом спеціаліста економічна освіта закінчила університет у 2014 році. Цього року хочу поступати на педагогічну освіту "фізкультура". Це також потрібно ЄВІ. Чи є ще якісь нюанси при вступі на другу вищу освіту. Дякую за відповідь)
Андрей
Для Оксана: При наличии диплома специалиста или магистра сдавать ЕВЭ по иностранному языку не нужно, вместо него несложный экзамен в вузе. Также нужно почитать литературу по преподаванию физкультуры, педагогикe и психологии, чтобы подготовиться к экзамену по специалньости
Коментувати