Про деякі питання заповнення документів про вищу освіту

Лист МОН № 1/9-118 від 05.03.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-118 від 05 березня 2021 року

Керівникам закладів вищої та
фахової передвищої освіти

Про деякі питання заповнення
документів про вищу освіту

Шановні колеги!

У зв'язку з отриманням Міністерством освіти і науки України численних звернень від закладів вищої освіти щодо правильності заповнення документів про вищу освіту, форми яких затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 25.01.2021 № 102, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 січня 2021 року за № 122/35744 надаємо наступні роз'яснення.

Щодо використання зображення малого Державного Герба України.

Відповідно до статті 20 Конституції України опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом.

Законом України від 18.12.2019 № 392-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» внесено зміни до Закону України «Про вищу освіту», згідно з якими формулювання «державного зразка» не застосовується до документів про вищу освіту, тому зображення малого Державного Герба України на документах про вищу освіту не використовується.

Щодо заповнення таблиці розподілу оцінок.

Таблиця розподілу оцінок використовується з метою надання закладам освіти, роботодавцям та інші заінтересованим сторонам уявлення про значення оцінок випускника та полегшення порівняння досягнень випускників з іншими випускниками, у тому числі з інших закладів освіти.

Необхідність опису системи оцінювання та наведення таблиці розподілу оцінок обумовлюється тим, що в межах академічної автономії заклади вищої освіти мають право використовувати власну шкалу оцінювання досягнень здобувачів вищої освіти.

Таблиця розподілу оцінок розраховується на основі всіх оцінок, що вносяться до додатку до диплома, усіх випускників щонайменше останніх двох років випуску за певною спеціальністю / галуззю знань за визначенням закладу вищої освіти (далі - випускники).

Відсоток кожного діапазону оцінок розраховується як відношення кількості оцінок, отриманих випускниками в цьому діапазоні, до загальної кількості оцінок всіх випускників. Наприклад, при розрахунку таблиці розподілу оцінок для випускників 2021 року за певною спеціальністю необхідно обрати дані випускників 2019, 2020, 2021 років. Загальна кількість оцінок у одного випускника - 40. Кількість випускників за цією спеціальністю за 3 роки становить 120 осіб. Кількість оцінок в діапазоні від 90 до 100 балів у всіх обраних випускників - 436. Тоді відсоток дорівнює: 436/(40х120)х 100%=9,1%.

Зазначений розрахунок проводиться для кожного діапазону.

Щодо заповнення документів про вищу освіту у разі її здобуття за переліком спеціальностей (напрямів підготовки), які використовувались до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти».

У поточному році у закладах вищої освіти може відбуватись завершення здобуття ступеня освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня) здобувачами освіти, зарахування яких відбувалось за переліком спеціальностей (напрямів підготовки), які використовувались до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» (наприклад, прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста за спеціальностями медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань).

Для таких випускників у дипломі в рядку «Освітня програма» слова «Освітня програма» замінюються словом «Спеціальність» та вказується назва спеціальності і замість інформації про акредитацію освітньої програми зазначається інформація про акредитацію відповідної спеціальності. Причому рядок «Спеціальність» у розділі опису кваліфікації із диплому не виключається.

З повагою
Заступник Міністра
з питань європейської інтеграції                             Андрій Вітренко

Освіта.ua
05.03.2021

Популярні новини
Рейтинг вишів за результатами вступної кампанії Опубліковано щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії 2021 року
Видатки на освіту в 2022 році скоротили на 14 млрд грн Освітня субвенція місцевим бюджетам у 2022 році буде скорочена майже на 11 млрд гривень
Держава гарантує виплату зарплати всім освітянам Освітянам гарантують забезпечення виплати зарплати або збереження середнього заробітку
Випускники вишів не можуть завершити рік достроково Дострокове завершення навчального року неприйнятне для випускників університетів та коледжів
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів