Про надання роз'яснень

Лист МОН № 1/9-410 від 02.07.18 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-410 від 02 липня 2018 року

Керівникам наукових установ,
закладів вищої та професійної
(професійно-технічної) освіти

Про надання роз'яснень

У зв’язку із набранням чинності 23.05.2018 постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. № 347 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187» та затвердженням зазначеною постановою змін до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності (далі - Ліцензійні умови), надаємо роз'яснення щодо застосування деяких положень Ліцензійних умов.

Технологічні вимоги щодо забезпечення започаткування та провадження освітньої діяльності у сфері вищої та післядипломної освіти для осіб з вищою освітою, у сфері фахової передвищої освіти та післядипломної освіти для осіб з освітню-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста передбачає, що площа навчальних приміщень для проведення освітнього процесу повинна становити не менше 2000 кв. метрів для закладу освіти.

У разі розширення провадження освітньої діяльності враховуються ліцензовані обсяги дійсних ліцензій.

Проте не всі заклади освіти наразі спроможні забезпечити виконання цієї умови. Особливо це стосується закладів післядипломної освіти - під час ліцензування післядипломної освіти для осіб з вищою освітою, та наукових установ - під час ліцензування освітньої діяльності на третьому рівні вищої освіти. Крім того, вимога наявності не менше 2000 кв. метрів для відокремленого структурного підрозділу (філії) у Ліцензійних умовах у деяких випадках також є проблемною.

В той же час частиною 3 статті 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачено, що у разі внесення змін до чинних ліцензійних умов, які потребуватимуть проведення суб'єктами господарювання підготовчої роботи, такі ліцензійні умови або їх окремі положення мають набирати чинності через певний строк з дня їх опублікування, достатній для проведення таких підготовчих робіт.

Таким чином, МОН не буде застосовувати ці технологічні вимоги під час ліцензування освітньої діяльності для закладів післядипломної освіти у сфері післядипломної освіти для осіб з вищою освітою та відокремлених структурних підрозділів (філій), а для наукових установ - під час Ліцензування освітньої діяльності на третьому рівні вищої освіти до 01 липня 2019 року.

Ліцензування y сфері фахової передвищої освіти здійснюється зa переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», до прийняття Закону України «Про фахову передвищу освіту».

Перший заступник міністра                                    B. B. Ковтунець

Освіта.ua
02.07.2018

Популярні новини
Лісовий і Бабак синхронно визнали себе ненауковцями Міністр освіти і науки та голова освітнього комітету ВР очікувано відмовилися від «наукових ступенів»
В Україні відтепер можна відмовитися від наукового ступеня В Україні створений юридичний механізм відмови від наукового ступеня його власниками
Більшість вишів працює у змішаній та дистанційній формі В Україні спостерігається тенденція відмови від дистанційного навчання на користь очного
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2023 року Освіта.ua презентує рейтинг українських вишів за показниками бази даних SciVerse Scopus
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів