МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-410 від 02 липня 2018 року
Керівникам наукових установ,
закладів вищої та професійної
(професійно-технічної) освіти
Про надання роз'яснень
У зв’язку із набранням чинності 23.05.2018 постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. № 347 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187» та затвердженням зазначеною постановою змін до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності (далі - Ліцензійні умови), надаємо роз'яснення щодо застосування деяких положень Ліцензійних умов.
Технологічні вимоги щодо забезпечення започаткування та провадження освітньої діяльності у сфері вищої та післядипломної освіти для осіб з вищою освітою, у сфері фахової передвищої освіти та післядипломної освіти для осіб з освітню-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста передбачає, що площа навчальних приміщень для проведення освітнього процесу повинна становити не менше 2000 кв. метрів для закладу освіти.
У разі розширення провадження освітньої діяльності враховуються ліцензовані обсяги дійсних ліцензій.
Проте не всі заклади освіти наразі спроможні забезпечити виконання цієї умови. Особливо це стосується закладів післядипломної освіти - під час ліцензування післядипломної освіти для осіб з вищою освітою, та наукових установ - під час ліцензування освітньої діяльності на третьому рівні вищої освіти. Крім того, вимога наявності не менше 2000 кв. метрів для відокремленого структурного підрозділу (філії) у Ліцензійних умовах у деяких випадках також є проблемною.
В той же час частиною 3 статті 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачено, що у разі внесення змін до чинних ліцензійних умов, які потребуватимуть проведення суб'єктами господарювання підготовчої роботи, такі ліцензійні умови або їх окремі положення мають набирати чинності через певний строк з дня їх опублікування, достатній для проведення таких підготовчих робіт.
Таким чином, МОН не буде застосовувати ці технологічні вимоги під час ліцензування освітньої діяльності для закладів післядипломної освіти у сфері післядипломної освіти для осіб з вищою освітою та відокремлених структурних підрозділів (філій), а для наукових установ - під час Ліцензування освітньої діяльності на третьому рівні вищої освіти до 01 липня 2019 року.
Ліцензування y сфері фахової передвищої освіти здійснюється зa переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», до прийняття Закону України «Про фахову передвищу освіту».
Перший заступник міністра B. B. Ковтунець
Освіта.ua
02.07.2018
Facebook |
Twitter |