Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України

Лист МОН № 1/9-477 від 24.07.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-477 від 24 липня 2019 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державної
адміністрацій

Про типову документацію працівників
психологічної служби у системі
освіти України

На виконання Закону України «Про освіту», Положення про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року № 509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за № 885/32337), відповідно до пункту 2.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2017 року № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року» МОН надсилає для використання у роботі типову документацію практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти.

Просимо проінформувати обласні інститути післядипломної педагогічної освіти про можливість використання зазначеної документації.

Електронна версія матеріалів розміщена за посиланням:
https://imzo.gov.ua./psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichna-robota/normatyvno-pravova-baza/

Додатки: типова документація практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти.

Перший заступник Міністра                            Павло Хобзей

Освіта.ua
24.07.2019

Популярні новини
У Києві діти навчатимуться у світловий проміжок дня Такий режим навчання вводиться, щоб максимально зменшити залежність шкіл від відключень електроенергії
У київських школах перенесено час початку уроків Навчальні заняття у столичних школах відтепер розпочинатимуться о 9.00
В Україні розробляють Концепцію безпечної школи Метою концепції є створення безпечних умов для ефективного очного навчання
До яких іспитів готуватися вступникам 2023 року Перелік предметів зовнішнього оцінювання буде визначено в Порядку прийому до закладів вищої освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Шановний, а Ви посадову інструкцію класного керівника взагалі бачили? А коли познайомитесь ще раз, спробуйте відокремити загальні фрази від завдань по суті. До того ж, додайте ще вимоги дирекції на місцях, як то: контроль за харчуванням (кошти батьків), довідки для фізкультури та подібне. Класний керівник спостерігає, але не тестує, не проводить повноцінної первинної корекції, бо йому просто не вистачає на це часу та місця.
абсолютно прав Борис Д
в том, что каждый учитель является психологом. Если он таковым НЕ является, университет, выдавший ему диплом, подлежит закрытию. В программах педагогических университетов, был курс "Психология" и курс "Педагогика". ТО есть - людей готовили быть учителями, и готовили как психологов. На это разговор следует прекратить. Успокоиться по поводу штатных психологов (трутней на теле школы) в школах и платить классным руководителям отдельную ставку, чтобы им было время обращать внимание на своих учеников с точки зрения психолога. А учитель, в сою очередь, наблюдает каждого своего ученика, если он умный. А если не умный, с купленным дыпломом, или просто з выучившим всю теорию, но ничерта не понимающем в практике, то тут никуда не денешься. Психологов неумных тоже пруд пруди.
З Вашої точки зору
Для абсолютно прав Борис Д: Якщо я вивчала в університеті економіку, то можу вважати себе економістом?
абсолютно прав Борис Д
Для З Вашої точки зору: Практика показала, что ДА, можете. Мало того, можете быть таким экономистом, что Вас и только Вас станут искать по крупным городам страны, чтобы пригласить на высокооплачиваемую работу. Мало того, можете быть таким экономистом, что теория о шести рукопожатиях сожмётся на трёх. А можете буть главным экономистом ювелирного магазинчика где-то на Крещатике. Всё зависит от Вашего стремления. ТО бишь - кому что необходимо в жизни. Хотя по диплому можете быть обычным инженером. Если учитель не является психологом - не место ему в школе. Если чиновники, которые ни черта не смыслят в работе с детьми, но раззувают глаза за кордоном6"Ой, у них...", решают это "ой" внедрить у нас, это не означает их великого разума. Люди хорошо умеют копировать. Этим они и занимаются. Если Вы не пошли по стезе экономики, значит это НЕ Ваше.
Коментувати
Борис Д
В Англии все учителя являются психологами, их- УЧИТЕЛЕЙ, обязали отслеживать психически не здоровых учеников на уроках и отправлять на лечение - с этого года (новый премьер-министр сегодня). А мы раздуваем штаты в школах, зачем? Деньги тратим впустую, раньше такой единицы штатной - психолога, в школах не было, а психически больных детей было меньше.
неля
Для Борис Д: Не путайте психолога з психіатром, раніше й інтернету не було, а ще раніше і туалетного паперу, то що залишатись на місці. А діти хворі, бо медицина теж розвивається, і виходжує пятимісячних і шестимісячних, а якщо природа не додала, людина не додасть, ось вам і кількість хворих, а штатна одининя тут ні до чого.
Коментувати
Ніна
Добре було б ще типову посадову інструкцію відповідно до нового Положення про психологічну службу мати.