Щодо здобуття загальної середньої освіти

Лист МОН № 1/9-453 від 01.09.16 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-453 від 01 вересня 2016 року

Органи управління освітою обласних,
міських, районних (районних у містах)
державних адміністрацій та місцевого
самоврядування

Загальноосвітні навчальні заклади

Щодо здобуття загальної середньої освіти

На звернення осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції та тимчасово окупована території України, стосовно можливості продовження здобуття загальної середньої освіти Міністерство на додаток до листів Міністерства від 14.10.2014 № 1/9-535 та від 14.09.2015 № 1/9-436 повідомляє, що учні, які проживають на відповідних територіях, можуть продовжити здобуття загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах на підконтрольній українській владі території за всіма існуючими формами навчання.

Зважаючи на ситуацію, що несе загрозу життю і здоров'ю дітей, доцільним є їх зарахування саме на екстернатну або дистанційну форму навчання.

Відповідно до пунктів 2.4 і 2.5 Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 травня 2008 року № 431, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 червня 2008 року за № 498/15189, керівники відповідних навчальних закладів за необхідності можуть приймати рішення про зарахування екстернів на навчання у відповідному навчальному році без обмеження терміну подачі заяв. Крім цього, пунктами 2.1, 4.1 - 4.7 Положення про дистанційну форму навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 р. № 466, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за № 703/23235, визначено можливість організації навчально-виховного процесу з використанням технологій дистанційного навчання у будь-яких формах навчання, в тому числі екстернатній.

Згідно із пунктом 60 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778, умовою зарахування учня до старшої школи загальноосвітнього навчального закладу є надання документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка.

У разі відсутності вказаного документа про освіту учні з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей зараховуються до основної школи. Такі учні у найкоротший термін повинні пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 9 клас, державну підсумкову атестацію за курс базової загальної середньої освіти, отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання у 10 класі за обраною формою навчання у тому ж навчальному році.

Для зарахування учнів до 11 класу крім отримання документа про базову загальну середню необхідно пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 10 клас.

Доручаємо вжити заходів для забезпечення права дітей, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції або тимчасово окупована території України, на здобуття загальної середньої освіти та максимально сприяти їм у проведенні річного оцінювання і державної підсумкової атестації.

Заступник міністра       Павло Хобзей

Освіта.ua
01.09.2016

Популярні новини
МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання Міністерство освіти рекомендувало запровадити дистанційне навчання у закладах середньої, передвищої, вищої освіти
Практичні завдання для 1–4 класів Нової української школи «Розвиток дитини» пропонує додаткові навчальні матеріали та завдання за програмою НУШ
В Україні розпочався новий спалах СOVID-19 Найбільш ускладнена епідситуація спостерігається в Івано-Франківській області
Україну охопила хвиля повідомлень про замінування шкіл Останніми днями Україну охопила хвиля повідомлень про замінування закладів освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів