Щодо організації навчання у загальноосвітніх навчальних закладах осіб, що проживають на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях

Лист МОН №1/9-535 від 14.10.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Департаменти (управління) освіти
і науки обласних, Київської міської
державник адміністрацій

№1/9-535 від 14 жовтня 2014 року

Щодо організації навчання у загальноосвітніх
навчальних закладах осіб, що проживають на
тимчасово окупованій території в Автономній
Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях
проведення антитерористичної операції в
Донецькій і Луганській областях

Міністерство освіти і науки України, беручи до уваги надзвичайні події, що відбуваються на тимчасово окупованій території в Автономний Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, надає роз'яснення щодо подальшого навчання учнів та отримання випускниками документів державного зразка про відповідний рівень освіти.

Наголошуємо на тому, що будь-які заяви і дії терористичних організацій, спрямовані на імітацію "навчального процесу" є юридично нікчемними й не визнаються. Так само не мають і не матимуть у майбутньому жодної юридичної сили будь-які "документи про освіту", видані окупаційними структурами Російської Федерації та самопроголошеною "владою" на півострови й відповідно терористами на тимчасово контрольованій ними частині території Донецької та Луганської областей. Жодного "визнання", "нострифікації", "обміну" таких "документів" тощо з боку Міністерства освіти і науки, інших органів державної влади України та зарубіжних країн не буде.

Слід рекомендувати батькам учнів, першою чергою учням 11-х класів, що проживають на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, здійснити кроки, що дозволять їх дітям навесні 2015 р. пройти необхідні процедури, отримати офіційні документи державного зразка про освіту й мати можливість вступати до професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.

Так, відповідно до чинного законодавства України, учні, які проживають на зазначених вище територіях, та бажають отримати документ державного зразка про певний освітній рівень, можуть продовжити навчання на території України за всіма передбаченими формами (денна, вечірня, дистанційна, екстернатна, індивідуальна, групова). Нормативними документами визначено порядок зарахування до загальноосвітніх навчальних закладів.

Зважаючи на ситуацію, яка несе загрозу життю і здоров'ю дітей, доручаємо місцевим органам управління освітою та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів сприяти у вирішенні питань зарахування до цих закладів та проходженню у 2015 р. державної підсумкової атестації, заздалегідь створити необхідні умови, а також із розумінням поставитись до дітей, які потрапили у складні життєві обставини. Привертаємо увагу до того, що Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 19.05.2008 № 431 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 3 червня 2008 року за № 498/15189, визначено, що можливість пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової і повної загальної середньої освіти мають, зокрема, особи, які з будь-яких поважних причин не мають змоги відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі (пункт 1.3).

Для проходження річного оцінювання та атестації, окрім заяви на ім'я керівника навчального закладу, екстерни подають документ про наявний рівень освіти. У разі проходження екстерном річного оцінювання за предмет, курс навчання в іншому навчальному закладі - довідку, завірену підписом керівника та печаткою відповідного навчального закладу, у якому навчається або навчався екстерн. У разі відсутності документа про наявний рівень освіти навчальний заклад, де організовано екстернат, самостійно визначає освітній рівень екстерна. 3 цією метою наказом керівника навчального закладу створюється комісія, до складу якої входять: голова комісії (керівник навчального закладу або його заступник), учителі, які викладають предмети, з яких визначається рівень освіти екстерна. Голова комісії складає графік проведення оцінювання знань екстерна з відповідних навчальних предметів. Члени комісії готують перелік вправ, завдань та питань з кожного предмета. Результати оцінювання й визначений рівень освіти екстерна оформлюються протоколом, який підписують усі члени комісії (пункт 2.2).

Прийом заяв від екстернів починається з жовтня і закінчуються, як правило, не пізніше 1 березня поточного навчального року (пункт 2.4).

Ураховуючи ситуацію, останнє надає право керівникам відповідних закладів, за необхідності та як виняток, приймати рішення про зарахування екстернів до завершення навчального року.

Відповідальність за замовлення та видачу документів про загальну середню освіту особам, які проживають на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, покладається на керівників місцевих органів управління освітою та навчальних закладів, до яких зараховуватимуться екстерни. Своєю чергою державне підприємство "Інфоресурс" створить режим найбільшого сприяння у проведенні цієї роботи.

Доручаємо довести зазначену інформацію до всіх керівників підвідомчих органів управління освітою та навчальних закладів.

Заступник Міністра      Павло Полянський

Освіта.ua
14.10.2014

Популярні новини
Уряд встановив дату початку навчального року Новий навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня і завершиться 30 червня
Учителів і учнів зруйнованих шкіл переведуть до інших Усі вчителі та учні шкіл, які зазнали пошкоджень, будуть переведені до сусідніх шкіл
Вимоги оплати документів про освіту є незаконними, – МОН Свідоцтва про базову та повну середню освіту й додатки до них видаються безоплатно
У МОН не бачать загроз масового скорочення вчителів Майже 700 тисяч учнів перебуває за кордоном, 70 тисяч змінили місце перебування
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Для учнів Донецької та Луганської області надається безкоштовний доступ до онлайн курсів "Підготовка до ЗНО". Більше інформації на сайті школи Знання Онлайн http://znonline.org/ua/news/333-2014-09-01-21-16-28.html
Никита Никитов
Я живу в Донечкой области, г. Селидово, находящимся под контролем Украины. Директор ГОРОНО отказывается переводить моего сына на экстернат, для него не являются уважительными причинами отсутствие питьевой воды в школе, питания в школе, звуки выстрелов, вооруженные люди в городе. Неужели частные отъезды родителей вместе с детьми, просто желание перейти на экстернат не являются уважительной причиной? Кому пожаловаться?
Оля
Екстернат не крайняя точка. Есть ещё дистанционное обучение, свободное посещение, надомничество. Ваша проблема надумана. Просто заберите документы из селидовской школы и переводитесь в другую в другом городе. А там уже договаривайтесь непосредственно с директором. Издеваетесь только над ребёнком!
Коментувати