Як подати мотиваційний лист: поради вступникам

Під час реєстрації е-кабінетів та подання заяв в електронній формі мотиваційний лист додають до кожної заяви

Як подати мотиваційний лист: поради вступникам

У 2022 році вступникам під час подання заяв треба обов'язково додавати мотиваційні листи. Відповіді на основні запитання про них підготувало Державне підприємство «Інфоресурс».

Мотиваційні листи потрібно відвозити чи надсилати безпосередньо до закладу освіти?

Під час реєстрації електронних кабінетів та подання заяв в електронній формі мотиваційний лист додають до кожної заяви лише через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі «Подання заяв».

Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі, що передбачено для невеликої категорії вступників.

Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують надану інформацію, то їх потрібно надсилати на електронні скриньки приймальних комісій закладів освіти.

В електронному кабінеті не передбачено завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них. Додається лише текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти видруковує Приймальна комісія.

Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет? Не бачу такої опції.

Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже, заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв. Подача мотиваційних листів для випускників 9 класів стартувала 30 червня.

Для вступників до закладів вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра подання заяв буде доступне з 29 липня, до коледжів – з 14 липня. Тоді ж в кабінеті з'явиться можливість додавати мотиваційні листи. Вступники можуть заздалегідь підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.

В електронному кабінеті блок: «Подання заяв» – «Результати випробувань» – «Внести текст мотиваційного листа».

Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?

Найімовірніше, такий вступник створював текст листа понад 120 хвилин, що передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом. Щоб уникнути таких прикрих випадків, необхідно писати текст листа в іншій програмі, наприклад «Word» або «Google-документи», а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.

Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?

Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО») текст листа редагувати неможливо.

Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?

Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти у своїх Правилах приймання документів. З ними необхідно обов'язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.

Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?

Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 тисяч символів. Водночас вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти.

Наприклад, вимога закладу освіти: «Обсяг листа – не менше як 200 і не більше як 600 слів».

Необхідно дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядає приймальна комісія та враховує під час формування рейтингового списку вступників.

За матеріалами державного підприємства «Інфоресурс».

Освіта.ua
06.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Aty
Вступ на актуальні медичні спеціальності до коледжу: https://fb.watch/eQKt-0qKJl/