Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Доброго вечора . Хочу уточнити :Щоб вступити на зубного техніка після 11 кл потрібно ЗНО з Укр. Мови або мови і літератури і творчий конкурс ? І все?Чи в деяких вузах потрібно буде кім цих ще інші ЗНО (біологія, хімія)
Галина
Для Наталія: спеціальність "зубний технік" дають коледжі а не виші. Тут приведен перелі предметів для вишів. Дивіться умови вступу у коледжі куди збираєтесь вступати
Коментувати
Петро Ф
Добрий день , якщо не набрав прохідний бал з математики 2022, то є можливість поступити на право ?
Якось так
Для Петро Ф: для вступу на спеціальності права можна замість сертифіката ЗНО з математики подати сертифікат з іноземної мови.
Коментувати
Марія
Доброго дня в 2022 році хочу вступати на спеціальність Початкова освіта скільки предметів ЗНО мені потрібно 3 чи 4?
Якось так
Для Марія: а, що написано в другому абзаці статті під якою Ви пишите запитання? Щоб Ви не перетрудилися читаючи весь абзац, відповідь на запитання виділено жирним шрифтом.
Коля
Для Марія: посмотрите предыдущие вопросы и ответы. Там уже не один раз отвечали на аналогичные вопросы.
Олег
Для Якось так: навчіться правильно та коректно розмовляти з людьми, або взагалі не відповідайте на запитання. Розберіться, бо потім може бути запізно
Коментувати
Катерина
добрий день, підскажіть для вступу на міжнародне право , математика є обов‘язковою у 2022 році?
Якось так
Для Катерина: а Ви, що читати не вмієте? Ну чорним по білому ж все написано в останньому рядку таблиці. Там, на відміну від того, що час від часу зустрічається в нормах міжнародного права, ніяких різночитань, прогалин чи колізій, що потребують тлумачення.
Коментувати
Алла
Добрий день. Чи можливе зменшення прохідного балу на третій предмет, говорю про спеціальність " Медицина" і про предмети фізика-хімія, бо це предмети не з легких, а зміни внесли запізно?Діти та батьки не розуміють позицію Міністерства, чим саме схожі математика і біологія, що їх поставили на вибір.
Якось так
Для Алла: так, така можливість є. Потрібно "перебити" низькі бали за третій предмет високими балами за перший та другий + обрати університети з гарними коєфіцієнтами. Щоб конкурсний (не плутайте з середнім) бал був вище 175. "Мінімальні значення кількості балів зі вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» не можуть бути менше ніж 150 балів з другого та третього конкурсних предметів, ЗА ВИНЯТКОМ випадків, коли загальний конкурсний бал вступника більше ніж 175".
Якось так
"Можливість є" не в сенсі, що МОН додатково зменшить бал з 150, а в сенсі, що Ви гарними знаннями з інших конкурсних предметів та правильним встановленням пріоритетів своїх заяв, зможете легально обійти цю вимогу.
Коментувати
Ірина
Скажіть будь ласка чи можна здавати лише 3 ЗНО чи обов’язково потрібен ще 4? І чи можна не здавати ЗНО з математики? Дякую
Якось так
Для Ірина: обов’язковий для чого? Наразі для випуску зі школи необхідно здати 4 ДПА (у формі ЗНО), в т.ч. і математику. А ось для вступу до університету потрібно 3 ( в окремих випадках 2) "класичних" ЗНО. Але не на всі спеціальності потрібна обов’язкова чи "вибіркова" математика. Шкільне ДПА і вступне ЗНО це далеко не завжди одне й те ж. Особливо з математики. Розберіться у відмінностях, бо може бути потім запізно.
Галина
Для Ірина: Все залежить від того чи Ви випускник цього року чи попередніх років. для вступу достатньо лише 3 (на деякі спеціальності 2). А ось для випуску зі школи - 4. Ви визначіться для чого Ви здаєте.
Коментувати
Зоряна
Добрий день! Поясніть мені хтось будь ласка, якщо я буду вступати на ін. мови (переклад, англійська), то мені потрібно здати математику у формі ДПА лише для школи, так?
Галина
Для Зоряна: якщо Ви випускник 2022 року, то так.
Коментувати
Yana
Чи потрібно подавати сертифікат результату ЗНО з математики, якщо, математики не потрібно для вступу. Але в ЗНО вона обов’язкова?
Якось так
Для Yana: 1) Подавати сертифікат куди? Ви при поданні електронних заяв в систему ВЛАСНОРУЧ обираєте, який із своїх сертифікатів ЗНО прикріпити до заяви. Звичайно ці сертифікати мають відповідати тим, що визначені Умовами вступу для конкретної спеціальності. 2) де обов’язкова? Може все ж таки для шкільного ДПА? А шкільне ДПА і вступне ЗНО це далеко не завжди одне й те ж. Розберіться у відмінностях, бо може бути потім запізно.
Yana
Хочу поступати на факультет сценічне мистецтво. Потрібно для здачі мова, література, історія, творчий конкурс. Але, щоб отримати атестат потрібно здати математику. Але впринципі для вступу вона не потрібна мені. Чи потрібно її подавати в університет, чи буде вона якось мені впливати на вступ?
Якось так
Для Yana: широкий конкурс (вступ) відбувається не на факультет а на спеціальність. Не мова, (кома) література, а мова та література, бо це у Вашому випадку один предмет ЗНО. Оскільки ДПА з математики, як і з решти предметів не мають жодного стосунку до вступу, то його нікуди подавати не потрібно. Якщо від складання ДПА цього року раптом не звільнять всіх випускників, то Ваша оцінка з чотирьох предметів ДПА (включно з математикою) мізерно вплине на середній бал Свідоцтва про закінчення школи, який в свою чергу, якщо братиметься до уваги ЗВО при вступі, дуже несуттєво вплине (https://forum.osvita.ua/t/topic/11306/4) на Ваш конкурсний (не плутати з середнім) бал. Якщо Ви не орієнтуєтеся на бюджет, то взагалі немає за, що переживати. Навіть 1 за ДПА з математики Вам не завадить вступити на бажану Вами спеціальність.
Коментувати
Олена
Це вже оновлена таблиця предметів для вступу 2022? Чи може ще змінюватись? На іншому сайті геть інший перелік предметів.
Ростислав
Добрий вечір! Ця інформація вже затверджена ? Якщо я поступаю на стоматологіний факультет , то мені не потрібно обов’ясково здава математику ?
Якось так
Для Ростислав: якщо ви вступаєте на СПЕЦІАЛЬНІСТЬ стоматологія, то так. Можете замість сертифіката ЗНО з математики подати сертифікат з біології.
Коментувати
Ірина
чи можуть університети змінювати предмети, що будуть потрібні для вступу. Наприклад, замість математики поставити історію, а саму математику віднести до третього предмету, де буде вибір?
Влад
Для Ірина: ні, не можуть. Це порушення умов вступу
Коментувати
Андрій
Хто-небудь, поясніть мені роль математики в графічному дизайні? Це тобто коли я подаватиму документи у ВНЗ, щоб там переконалися, що я вмію відрізнити прямокутник від трикутника чи що?
Svetlana
Для Андрій: Почти такой-же вопрос, но только к журналистике. Я конечно не гуманитарий, но мне тоже интересно.
Критик
А вы ж не на графический дизайн поступать будете :) вы им в будущем хотите заниматься. А поступать будете на какую-то из 12... специальностей. И вот там сначала года 3 высшей математике придётся посвятить. Иначе никак. Разве что не идти в вуз, а закончить курсы по графическому дизайну.
Критик
Для Светлана: журналисты пишут на разные темы, в том числе экономические, социальные. Они же должны правильно посчитать рост ВВП и прирост ВВП. И не путать эти термины :)
Коментувати
Відповідь
№22/124690-еп Відміна нових правил що до складання у 2022 році обов’язкового ЗНО з математики профільного рівня для деяких гуманітарних професій, а саме : журналістики, реклама і зв’язки з громадськістю, міжнародні відносини.
Влад
Для Відповідь: Не існує такої спеціальності, як реклама і зв’язки з громадськістю. Це освітня програма на спеціальності Журналістика. ЗНО немає рівнів, воно для всіх однакове. Рівні має ДПА. В чому суть петиції тоді, здавати рівня стандарту? ЗНО? Такого не існує.
Коментувати
Тетяна
А можна в 2022 році здавати ЗНО з одного тільки предмета , а для вступу використвоувати сертифікат 2021 року з двох предметів , а з одного 2022 року? Чи потрібно при реєстрації на ЗНО вказувати 3 предмети, а піти тільки на цей один необхідний ?
Галина
Для Тетяна: можна здавати лише 1 предмет
Коментувати
Сніжана
Підскажіть будь ласка щоб поступити на Графічного дизайнера обовязково здавати ЗНО з Математики чи можна всетаки його замінити !?!
Влад
Для Сніжана: звісно ні. Це офіційні правила прийому, замінити нічого не можна.
Коментувати
Діана
Чи буде дійсне ЗНО 2018 року у 2022? Тому що я не можу знайти інформацію. Чи ця інформація ще не доступна?
Катя
Для Діана: ЗНО діє тільки три роки
Ніна
Для Діани: ні, Ви нажаль запізнилися, в 2021 можна було вступати з сертифікатом 2018 року, а для вступу у 2022 вже треба знову складати тести
Коментувати
Олена
Доброго дня. Чи залишиться можливість у 2022р. використовувати сертифікат ЗНО з укр. мови та літератури для вступу на спеціальності, де потрібно тільки мову?
Галина
Для Олена: умови вступу на 2022 рік затвердять у жовтні
Коментувати
Илья
А якщо я здав 2 предмети мова та фізика а кругом тільки треба математика, то можна за середнім балом..?
Andry13
Добрий день Чи можна при вступі на технічну спеціальність використовувати зно 2021 з укр мов і літератури замість ЗНО 2021 укр мови Дякую
Якось так
Для Andry13: деякі абітурієнти писали, що в них вийшло так зробити. Спробуйте і Ви. Для перестраховки (від можливого скасування заяви ЗВО з втратою пріоритету) і перевірки можете спробувати подати таку заяву на будь-яку не потрібну для Вас спеціальність, але на контракт. І якщо у Вас вийде, то відпишідся ,будь ласка ,тут.
Тарас
Я так і не зрозумів, чому б це не повинно бути проблемою. В додатку 4 до Умов прийому в 2021 році вказано: "3. Замість результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови можуть використовуватися результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури". Звичайно треба читати правила прийому до конкретного ЗВО, але в багатьох цей пункт теж прописаний. Тому в загальному випадку я не бачу підстав відхиляти тих, хто подає українську мову і літературу замість української мови. Тим більше, що всі, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО 2018-2020 рр. можуть подати лише сертифікат з української мови і літератури, бо окрему оцінку за українську мову їм не ставили.
Тарас
Описка в попередньому повідомленні. Я мав на увазі "чому б це повинно бути проблемою"
Коментувати
Ольга
В 2022 році ЗНО буде просто з математики чи буде проста матиматика і поглибленна матиматика. Дякую.
Якось так
Для Ольга: у ЗНО для вступу НЕМАЄ РІВНІВ. Потрібно відповідати на ВСІ питання зошиту. Рівні є у ДПА.
Andriana
Доброго дня . Хочу поступити на хореографію, який прохідний бал з історії і біології?
Коментувати