Вартість навчання у закладах вищої освіти на контракті у 2026 році продовжить зростати.
На цьому наголосив заступник міністра освіти Микола Трофименко під час брифінгу, присвяченого цьогорічній вступній кампанії.
За його словами, тенденція підвищення цін повʼязана з тим, що вишам необхідно формувати свої спеціальні фонди.
«Працівникам університетів з 1 січня 2026 року підвищили заробітну плату на 30%, а з 1 вересня підвищать ще на 20%. Відповідно, ми не маємо демпінгувати – ми маємо забезпечувати адекватну ціну за вищу освіту у наших закладах вищої освіти», – зазначив Трофименко.
Посадовець висловив переконання, що наразі вартість навчання в українських університетах адекватна.
Своєю чергою, директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров наголосив на тому, що дешева вища освіта не буває якісною.
«За вищу освіту потрібно платити дорого: за бюджетників платить держава, а за контрактників – батьки, родина», – резюмував чиновник.
Також він зауважив, що наразі українська вища освіта залишається в рази дешевшою, ніж у багатьох країнах Європи.
«Зовсім копійчаної освіти ми собі дозволити не можемо, інакше наші науково-педагогічні працівники просто їхатимуть за кордон, і нікому буде вчити наших студентів», – запевнив Шаров.
Для отримання оперативної інформації про проведення НМТ та вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.




