Підтвердження вибору місця навчання: алгоритм дій

Покрокова інструкція, що мають зробити рекомендовані до зарахування на бюджет абітурієнти

Підтвердження вибору місця навчання: алгоритм дій

Після того як вступники отримають рекомендацію до зарахування в заклад вищої освіти, кожному абітурієнту для того щоб стати студентом, необхідно підтвердити місце навчання.

Міністерство освіти і науки спільно з державним підприємством «Інфоресурс» розробили інструкцію, що мають зробити рекомендовані до зарахування на бюджет абітурієнти.

Виконання вимог до зарахування

У закладі освіти під час виконання вимог до зарахування вступник має підписати заяву онлайн за допомогою КЕП або Дія. Підпис (знаходиться у процесі впровадження).

Також вступник може власноруч підписати роздруковану заяву і завантажити її сканкопію в електронний кабінет.

В електронному кабінеті усі вступники мають підписати заяву за допомогою КЕП або Дія.Підпис.

Вступники, які перебувають на території, деокупованій після 1 вересня 2022 року, або за кордоном, і не можуть отримати КЕП на ID-картку, можуть завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви.

Накладання КЕП

У модулі «Подані заяви на вступ» вступник має виділити позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)» та натиснути «Підтвердити вибір місця здобуття освіти».

Водночас вступник має підтвердити, що він попереджений про обов'язковість подання військовозобов'язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі).

Потім вступник має обрати пункт «Накласти кваліфікований електронний підпис» та натиснути кнопку «Накласти КЕП».

Для безпосереднього накладання КЕП вступник має обрати центр сертифікації, який видав йому ключ, завантажити файл ключа, зазначити пароль до нього та натиснути кнопку «Підписати».

Після цього необхідно оновити сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з'явитися дата і час підписання.

Важливо: накласти КЕП в електронному кабінеті можуть ті вступники, у даних яких зазначено РНОКПП. Для вступників, які реєструвалися на НМТ 2023 року, ці дані будуть внесені автоматично. Іншим вступникам треба звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти для внесення інформації до бази.

Завантаження сканкопії заяви

Для того щоб завантажити сканкопію заяви, у модулі «Подані заяви на вступ» вступник має виділити позначкою потрібну заяву зі статусом «Рекомендовано (бюджет)» або «Рекомендовано (контракт)», натиснути «Друк електронної заяви», заповнити додаткові дані й натиснути «Так».

Роздрукувавши заяву, вступник має власноруч підписати її. Якщо немає можливості роздрукувати, вступник може написати таку ж заяву власноруч і підписати її.

Після цього треба повторно виділити позначкою потрібну заяву і натиснути «Підтвердити вибір місця здобуття освіти».

Також вступник має підтвердити, що він попереджений про обов'язковість подання військовозобов'язаними громадянами України військово-облікового документа (позначка встановлюється усіма вступниками, незалежно від статі).

Потім вступник має обрати пункт «Завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви» та завантажити файл у форматі jpg, jpeg чи pdf розміром не більш як 2 МБ.

Після цього необхідно оновити сторінку, щоб переконатися, що заява успішно підписана. Навпроти неї мають з'явитися дата і час підписання.

Скасування підтвердження вибору

Для скасування підтвердження вибору треба виділити позначкою потрібну заяву та натиснути «Скасувати підтвердження вибору місця здобуття освіти (анулювати КЕП/видалити файл)».

Після цього вступник має ознайомитись з текстом попередження та натиснути «Підтвердити».

Важливо: скасувати вибір місця навчання вступник може тільки до моменту підтвердження закладом освіти виконання вимог до зарахування.

Дедлайни підтвердження місця навчання на бюджет

Кожна категорія вступників має свій дедлайн підтвердження місця навчання.

  • 29 липня (12:00) – фаховий молодший бакалавр на базі 9-ти класів;
  • 18 серпня (12:00) – фаховий молодший бакалавр на базі 11-ти класів та диплома кваліфікованого робітника;
  • 8 серпня (18:00) – молодший бакалавр, бакалавр, магістр медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування;
  • 29 серпня (18:00) – магістр на основі бакалавра (спеціаліста, магістра).

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕОІНСТРУКЦІЮ

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
04.08.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Якщо подала документи у декілька ВНЗ, хочу навчатись одночасно на двох контрактах. В першому підписала контракт і вже отримала статус рекомендовано до зарахування, підписала КЕП. В іншому підписала контракт, але кажуть, що рекомендація буде тільки 8 вересня, чи зможу я підтвердити КЕПом друге місце навчання на контракті? І чи може другий ВНЗ рекомендувати мене, якщо я вже підтвердила інше місце навчання?
Ганна
Для Марина: Так, оскільки можна навчатися на кількох контрактах одночасно.
Коментувати
Анна
Підкажіть, якщо вступала на контракт в декілька ВУЗів, підтвердила в один, інші зі статусом "рекомендовано до зарахування" не підтверджувала, але й скасувати зараз не можу. Щось треба робити чи з ними нічого не робити?
Ганна
Для Анна: Якщо впевнені, що до інших університетів не підете навчатися, треба повідомити про це приймальні комісії (щоб вони могли рекомендувати інших вступників).
Анна
Дякую.
Коментувати
Карина
Добрий вечір, А який дедлайн підтверження місця навчання для контракту на магістратуру?
Ганна
Для Карина: Добрий день. Зарахування на контракт - до 30 вересня. Але в різних університетів можуть бути різні терміни зарахування.
Ганна
Для Карина: Ідеться про те, що можуть бути хвилі зарахування. Якщо ж конкурсу на контракт немає, то підтвердити вибір місця навчання й виконати вимоги до зарахування можна й наприкінці вересня.
Коментувати
Володимир
чи можна якось пришвидшити отримання виписку з Реєстру(з підтвердженням накладеним КЕП) на сайті https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/ ?, так як там до 3-ьох робич днів потрібно чекати
Ганна
Для Володимир: Може бути достатньо вказати номер диплома, адже приймальна комісія сама зможе знайти його в базі.
Володимир
на жаль таке не підходить, потрібно саме щоб він був з QR кодом
Коментувати
Володимир
Навчальний заклад в який я хочу подати документи на магістратуру приймає їх онлайн, та я хочу дізнатись чи можна використовувати електрону копію диплому з сайту https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/ при поступлені.
Ганна
Для Володимир: Так, можна.
Коментувати
Дмитро
Втупаю на другу вищу освіту. Подавав лише одну заявку. Не підтверджував місце здобуття освіти, але отримав статус «до наказу (контракт)». Де-факто я вже вважаюсь студентом цього університету чи ні?
Ганна
Для Дмитро: Вас зараховано на навчання на контракт.
Коментувати
Володимир
... ... Доброго... дня Чи можна подати документи на Магістратуру онлайн?
Ганна
Для Володимир: Добрий день. Треба узгодити це з приймальною комісією.
Володимир
Зрозумів,дякую, та ще хотів зпитатись чиможна використовувати електрону копію диплому з сайту https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/ при поступлені
Ганна
Для Володимир: Так, можна.
Коментувати
Христина
Що робити якщо під час підтвердження заяви на заочну форму навчаннч пише: Заборонено встановлювати позначку "Чи підтверджено бажання бути зарахованим за цією заявою на контракт, навіть в разі зарахування за будь-якою іншою на бюджет" для заяв, які не можуть бути деактивовані у зв`язку із зарахуванням на бюджет за іншою заявою, та в разі якщо за жодною із заяв вступник не рекомендований на бюджет
Ганна
Для Христина: Згідно з повідомленням, не потрібно активувати заяву, оскільки її не деактивовано.
Коментувати
Інна
Добрий вечір, я підписала і оплатила контракт, але мені ще досі не прийшло від вузу в електронному кабінеті "Рекомендовано", хоча сьогодні зранку телефонувала в приймальну комісію і там мені сказали що: сьогодні все буде і підтвердити можна до 18 серпня. Але чомусь ще нічого не має
Ганна
Для Інна: Добрий день. Треба дізнатися в приймальної комісії, чому вона ще не дала рекомендацію до зарахування.
Олег
Тому що рекомендації мають бути не пізніше 30 серпня. А це приймальні комісії займаю’ться якоюсь дурнею й вигадують власні терміни. + все можна робити через систему
Коментувати
деніс
Якщо включено до наказу (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб), чи можна відмінити заяву і прийняти в іншому закладі освіти? Документи ще нікуди не ніс.
Ганна
Для деніс: Так, можна. Потрібно відрахуватися з закладу освіти (це можна зробити й після зарахування до іншого закладу, оскільки на навчання за контрактом можна бути зарахованим до кількох закладів одночасно).
Ганна
Для деніс: І оригінали документів залишати в університеті не потрібно. Оригінали мають зберігатися у вступника.
деніс
Дякую
Коментувати
Інна
Доброго вечора, якщо подали локументи на контракт до університету, підписали контракт, сплатили за навчання за 1 семестр, завантажили заяву до кабінету вступника, чи можна підтвердити вибір місця навчання в іншому університеті, коли прийде рекомендація до зарахування на контракт? І як скасувати в кабінеті вступника підтвердження місця навчання в першрому університеті і повернути кошти? Чи треба подавати заяву на відрахування ?
Ганна
Для Інна: Добрий день. Так, можна. Щоб відмовитися від навчання в першому університеті й повернути кошти, треба звернутися до приймальної комісії.
Коментувати
Ангеліна
Доброго вечора, підскажіть,якщо з одного вузу вже є рекомендація на контракт,і її треба підтвердити до 14 серпня, а з іншого я ще чекаю. Якщо я її підтверджу,я не втрачу шанс підтвердити в іншому вузі.
Ганна
Для Ангеліна: Добрий вечір. Ні, не втратите. Можна підтвердити вибір кількох контрактних місць навчання одночасно.
Anna
А як підтвердити місце навчання у двох університетах? В кабінеті не можу це зробити.
Коментувати
Ірина
Роздрукували, підписали заяву, але тепер не можемо завантажити її відскановану з підписом. Неактивна строчка "завантажити сканкопію власноруч підписаної заяви". Шо робимо не правильно? Чи якшо підписували за допомогою кеп, то прикріплювати підписану заяву не потрібно? Дякую.
Надія
Скажіть, будь ласка, якщо заява на вступ отримала рекомендацію (контракт) і я підтвердила місце навчання у ВНЗ та уклала договір, який шанс того, що я отримаю статус "До наказу"?
Ганна
Для Надія: Імовірність цього близька до 100%.
Коментувати
Арсен
Доброго дня! Бачу дедлайн підтвердження на бюджет для бакалавра до 8 серпня (18:00). А який дедлайн для бакалавра на контракт?
Ганна
Для Арсен: Добрий день. Університет може встановити свій термін, тому потрібно проконсультуватися з приймальною комісією.
Арсен
Тоді якщо я зроблю підтвердження через електронний кабінет, але через деякий час передумаю вступати на дану спеціальність - то я просто не заношу оригінали, не оплачую навчання і тд? Чи потрібно щось додатково робити?
Ганна
Так. І оригінали документів уже не потрібно залишати в університетах.
Коментувати
Ольга
Я наклала КЕП в одному ЗВО, а зараз прийшла ще одна рекомендація, більш бажана. Чи можу я , не скасовуючи попередній підпис , підтвердити і цю рекомендацію?
Ганна
Для Ольга: Так, можете.
Коментувати
Богдан
Доброго дня! Я подавав документи на бюджет і на контракт в різні заклади, підтвердив дві заяви, хочу відмовитись від бюджету, як це зробити? В особистому кабінеті не можу скачувати заяву
Ганна
Для Богдан: Добрий день. Треба подати заяву на відрахування до університету.
Коментувати
катерина
якщо я підтвердила кеп в одному університеті, та підписала контракт і заявка «включно до наказу» чи можу я відмовитися від цього університету, та подати документи і навчатися в іншому?
Ганна
Для катерина: Так, можете. Можна до цього підписати договір в іншому університеті (оскільки можна бути зарахованим на навчання на кілька контрактних місць одночасно).
катерина
а якщо заклад освіти вже підтвердив заяву і я зарахована?
катерина
та я хочу навчатися тільки в одному закладі
Коментувати
Тетяна
Добрий день Чи можна контракт укласти онлайн , чи обов’язково потрібно бути присутнім особисто ?
Ганна
Для Тетяна: Добрий день. Це потрібно узгодити з приймальною комісією.
Коментувати
Андрій
Добрий вечір. Якщо у мене в кабінеті появилась рекомендація на контракт але я хочу почекати відповіді з інших вузів. Але якщо я в них не пройду, чи зможу я підтвердити місце навчання в тому вузі де мене рекомендують, чи тоді вже буде пізно та рекомендація пропаде?
Ганна
Для Андрій: Добрий вечір. Це залежить від конкурсу на спеціальність в університеті. Якщо залишаться вільні місця, то можна буде виконати вимоги до зарахування й наприкінці серпня. Але можна підтвердити вибір кількох місць навчання одночасно (оскільки вступник може навчатися на контракті на кількох місцях одночасно).
Ганна
Для Андрій: Доцільно підтверджувати вибір кількох місць навчання, оскільки університети відхиляють заяви після завершення встановленого періоду для підтвердження вибору місця навчання. Потрібно дізнаватися в приймальних комісій, скільки часу є на підтвердження.
Коментувати