Абітурієнтів закликають вступати до вишів самостійно

Родичі деяких вступників реєструють кабінети та подають заяви на власний розсуд

Абітурієнтів закликають вступати до вишів самостійно

Родичі деяких вступників реєструють замість них електронні кабінети та подають заяви до закладів освіти на власний розсуд.

Окрім того, деякі приймальні комісії реєструють електронні кабінети та самостійно подають заяви замість вступників саме до свого закладу освіти.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки, посилаючись на інформацію Державного підприємства «Інфоресурс», що забезпечує роботу системи електронних кабінетів вступників.

У МОН зазначають, що такі дії сторонніх осіб можуть позбавити вступника права самостійного вибору.

З огляду на це, у Міністерстві освіти і науки закликали вступників реєструвати електронний кабінет на власну електронну скриньку й нікому не надавати свої дані, які потрібні для створення та подальшого входу в кабінет.  Це, зокрема, логін та пароль від кабінету, номер та PIN-код сертифіката НМТ (ЗНО), серію та номер документа про освіту. 

«ДП «Інфоресурс» постійно отримує скарги від вступників, що їхні родичі зареєстрували замість них електронний кабінет та подають заяви до закладів освіти на власний розсуд, а самі вступники навіть не мають доступу до кабінету. Також деякі приймальні комісії реєструють електронні кабінети та самостійно подають заяви замість вступників саме до свого закладу освіти, позбавляючи вступника права самостійного вибору», – наголошують у МОН.

Інколи це з'ясовується, коли всі можливі заяви на бюджет уже подані та зареєстровані в закладах освіти, тож змінити нічого не можна. У разі скасування таких заяв вступник втрачає право на їхнє повторне подання. 

«Тому  не давайте нікому доступ до особистого електронного кабінету. Від цього залежить ваш вступ до омріяного закладу освіти та ваше майбутнє. Ваші рідні, друзі, працівники приймальних комісій можуть допомогти вам у створенні та роботі з кабінетом, але вони не повинні робити це замість вас», – наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.

Освіта.ua
04.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Муадзин
Це ж хворі на голову грантожери придумали ідіотську систему вступу до вишу. Дивує, що міністр - практик не реформував цю придурену систему. ПОТРІБНО : склав зно і неси сертифікат куди хочеш. Крапка.
Зареслав
Для Муадзин: якщо все робити правильно, то система зручна. Я вступав у 2019, тоді можна було на бюджет подати до 7 заяв по пріоритетності. Я пройшов аж по 6-му пріоритету на бюджет в рідному місті, звісно ж пробував податися на омріяний Київ першими пріоритетами. Якби було, як кажете, *неси сертифікат куди хочеш*, то я поїхав би з ним до Києва і повернувся назад ні з чим, або ж на контракті би вчився. А так через Е-кабінет є реальна змога потрапити на бюджет.
Іринка
Підтримую таку систему, головне вивчити рейтинг і спробувати правильно обрати пріоритети. Єдина система зручно показує варіанти ,тому вірю, що це прозоро і без корупції . В бажаю успіху всім абітурієнтам ! Головне знати, що хочеш.
Коментувати