Вступ–2022 відбудеться на основі мультитесту

Для проведення вступної кампанії у 2022 році буде застосований мультипредметний тест

Вступ–2022 відбудеться на основі мультитесту

Задля створення безпечних умов для цьогорічних вступників та стимуляції до навчання в Україні у 2022 році для вступу буде застосований Національний мультипредметний тест (НМТ).

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет у ході брифінгу, присвяченого вступній кампанії в умовах війни з рф.

За його словами, зараз важливо зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України

«Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель: цьогоріч буде проведено для здобуття вищої освіти Національний мультипредметний тест (НМТ)», –  зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр розповів, що мультипредметний тест відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок.

Як і повідомлялось раніше, для вступу на бакалаврат будуть потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

Для вступу в коледж і заклади вищої освіти для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ – магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які будуть проводитись подібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

Також міністр пообіцяв, що в інших важливих питаннях буде максимально збережено усталені правила та схеми організації роботи. Це стосується адресного розміщення бюджетних місць, широкого конкурсу, відкритих та фіксованих конкурсних пропозицій, вступу для здобуття другої освіти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв у загальному обсязі тощо.

Більш докладно це буде описано в нових нормативних документах разом зі строками проведення вступної кампанії. Строки вступної кампанії можуть змінюватись у разі несприятливої безпекової ситуації.

Освіта.ua
04.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абвгдейка
Цікаво взнати, чи слід складати іспит, якщо хочеш вступити на заочну платну форму цьогоріч?
Наталія
Підкажіть, чи потрібно здавати тест на контрак, після 11 укласу( на бакалаврат) спеціальність 053 психологія
Євгеній Анатолійович
Підкажіть будь-ласка , для складання даних тестів на магістратуру , чи потрібно реєструватись заздалегідь? І яким чином і де це зробити якщо так . дякую.
яна
підскажіть будь ласка, якщо хочу вступити на бюджет на творчу спеціальність, то потрібно здавати і тест і творчий клнкурс?
Галина
Доброго дня! з атестатом 1998р можна скласти іспити до вступу в університет? і як правильно це зробити.
Аня
Чи потрібно писати мотиваційний лист якщо плануєш поступати на державне заочно?
Тетяна Вікторівна
Запрошую випускників вступити на навчання за Освітньою програмою "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", де оплата за рік навчання на контракті 19.500 грн. Бюджетні місця чекаємо від Міністерства. Університет державний. Зі всіма питання -- 066 4478339.
маруся
Добрий день!! Чи потрібен тест, якщо є результат минулого року ЗНО???? Як вступати до вузу використовуючи зно 2021
Наталка
Чи потрібно здавати тест, якщо хочу вступити на заочне ? Дайте будь ласка відповідь.
Каріна
Для Наталка: Звісно…
Коментувати
Анжеліка
Скажіть, будь ласка , якщо після коледжу я хочу вступити в університет , тоді мене переведуть одразу на 3 курс, чи мені потріьно буде починати з 1 курсу ?
Галина
Для Анжеліка: ніхто нікого нікуди не переводить. Ви вступаєте або на 2-й, або на 3-й курс, або на 1-й курс за скороченою програмою. Дивіться у правилах вступу. Все залежить ще й від того чи Ви вступаєте за тією спеціальністю за якою навчались чи за іншою
Маша
якщо я хочу після 9 на юредичний право то що мені потрібно ,ч щось не дуже розумію
Коментувати
Світлана
Чи потрібно складати мультитест випускникам 11 класу для вступу у коледж? Чи потрібно складати мультитест випускникам 11 класу для вступу у ліцей? Чи потрібно складати мультитест випускникам 11 класу для вступу у виш на контракт? Дякую!
Юлія
Які умови вступу на базі молодшого спеціаліста? Зно потрібно ? Мильтитест потрібно? Дякую
Вікторія
Буде ще спроба ,подати документи ,на мультитест у цьому році ? Що взагалі робити якщо не встиг подати заявку , чекати наступного пока ????
Сніжана
Чи будуть проводитись творчі конкурси для вступу на факультет архітектури? Часу осталось мало, до сих пір ніхто не може дати нормальні відповіді
Nikrizanov@gmail.com
За якою програмою формуватимуть питання з історії України (програмою ЗНО, чи можливо новітньої історії України) ?
Мама
А як бути учням які готувалися до медичних вузів?Зараз діти в постійному стресі.Це знущання!!!
Іра
Підписуйте петицію, щоб дозволили вибирати англійську чи історію, і передавайте в соц.мережі, репост https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Оксана
Чи є справедливим, що діти які готовились здавати історію тепер в плюсі, а діти які були націлені на англійську тепер в мінусі . Чи не порушення прав дитини це. Або прибирайте історію, або додайте англійську. Встановіть справедливі умови для всіх дітей!
Наталія
Підкажіть будь ласка, які теми з історії виносять на НМТ? Це буде історія Украина 5- 11 класи, чи якийсь конкретний період? Дякую
Natalia1805
Добрий день. Чи потрібно писати мультитест випускникам медичного коледжу для вступу в медичний університет?
Олена
Теж цікавить. Готували хімію для здачі ЗНО, а тут історія. Хвайний "сюрприз" під час війни.
Коментувати