Вступники часто помиляються у пріоритетах заяв, – фахівець

Вступники на бюджетну форму навчання невірно визначають пріоритети поданих заяв

Вступники часто помиляються у пріоритетах заяв, – фахівець

Значною проблемою вступної кампанії є те, що вступники на бюджетну форму навчання невірно визначають пріоритети поданих до вишів заяв.

Про це в інтерв'ю «Радіо Київ – 98 FM» сказала в.о. директора департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти Наталія Вітранюк.

«Велика катастрофа в тому, що абітурієнти коли розставляють ці пріоритети, достатньо неуважно читають правила прийому, і розставляють їх неправильно», – наголосила фахівець Держслужби якості освіти.

Також вона повідомила, що іноді вступники, маючи конкурсний бал 130 балів подають заяву за першим пріоритетом на спеціальність «Міжнародні відносини» в КНУ ім. Шевченка, де прохідний бал є значно вищим.

За її словами, наслідком такого нерозуміння вступниками визначення пріоритетності заяв є втрата права здобувати вищу освіту за кошти державного бюджету щонайменше на рік.

«Не всі студенти і абітурієнти це розуміють, і більше того – це не розуміють їхні батьки, і тому звернень із запитаннями «чому нас не зарахували?» є багато», – зауважила фахівець Державної служби якості освіти.

Освіта.ua
05.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сенатор
Все просто. Смотрим порог прохождения за прошлый год. Если 50 на 50 (тот есть есть ВЫСОКАЯ вероятность - ставим в один из первых приоритетов. ТРИ первых приоритета. Два последних (4 и 5 ) - ставим специальности куда по баллами ТОЧНО проходом. Так жеиучитывацте родственность специальностей. Например - на иняз (англ/нем) всегда высокие баллы - от 175 и выше. Есть родственная специальность - 014 русский язык + англ язык. На неё проходной от 135 баллов ...Но! Этот одна кафедра! После получения бакалавра можно перепоступить на неё. Или даже неипоступать - она сама потсебе довольно не плохая. Учиться легко. Короче - три первых приоритета ставим высоко рисковые, а два последних - те, куда проходом даже с низкими баллами! Вот и секрет поступления на бюджет
Якось так
Для Сенатор: загалом підхід правильний, але... 1) прохідний бал (тобто мінімальний) за широким конкурсом на англійську філологію у 2021 році був 189.80 , а ось на вчителя англійської мови - 172.592. 2) спеціальності вчителя російської і англійської мови немає (ймовірно йдеться про освітню програму, а це дві великі різниці). Також варто мати на увазі, що на вчителя російської мови суперобсяг бюджетних місць складає лише 20 місць на всю країну (цього року прохідний бал був 151.623 і абітурієнти з цим і вищим балом "принесли" свої бюджетні місця у 7 ЗВО, в три з них по одному місцю).
Коментувати
Пётр
А зачем тогда указывать, что минимальный конкурсный балл при поступлении на бюджет - 125 баллов, если у абитуриента с такими баллами, почти нет шансов. Почему нельзя указать реальные цифры на каждую специальность?
Галина
Для Пётр: 125 - це не бал з яким можна вступити, а бал з яким взагалі приймуть до розгляду заяву. А взнати яким буде прохідний бал на яку спеціальність невідомо доки не подадуть абітурієнти заяви.
Вика
Для Пётр: и правда.ведь для медицины ввели 150 баллов,а для публичного управления 140.может тогда нужно и для других специальностей установить такие баллы,может даже больше
Сенатор
Со 125 легко на 014 физику, А ещё можно выбрать полиграфии или одну из специальностей со спец коэффициентом гос поддержки. Ищите по тегу " государственная поддержка специальностей" Это увеличивает ваши баллы. Поэтому можно пройти даже с низкими.
Коментувати
Карина
Такий статус заяви відхилено (бюджет) це означає що дитина відмовилась від бюджету?
Особиста думка
"Цього року вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв". Скажіть, чому так багато? І аж 4 спеціальності - а якщо де подав - там і прийняли і буде навчатись... і як бути? Як можна навчатись одразу у всіх закладах... може потрібно зробити вибір - ким ти хочеш стати.
Максим
Для Особиста думка: Будь ласка поставте коректне питання.Ви сами зрозуміли що написали?
Особиста думка
Для Максим: Поясніть, будь ласка, це речення - "Цього року вступники на бакалавра чи наскрізного магістра можуть подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт можна подати будь-яку кількість заяв"
Галина
Для Особиста думка: Ви за який рік читаєте? В цьому році можна було подати лише 5 заяа без обмежень спеціальностей на бюджет. А Ви читаєте, здається, за позаминулий рік. А пояснювати що? Те, що в нас випускники подають заяви за принципом "аби десь прийняли"? Тому хто чітко визначився достатньо і 1 заяви
Коментувати
Апраксін
Шан. Наталя!! Друзі!! Соросята нав’язали хибну думку, що у нас багато студентів... А їх по питомим показникам майже втричі менше , ніж в США !! Набагато менше, ніж в Франції , вдвічі- в Росії. Це шпях в прірву. А нам підкидають жуйку- не потрібні економісти чи психологи , юристи, менеджери, зрізають з року в рік на них бюджет, а дають місця на спеціальності, куди ніхто не йде!! Потім, здрайці, розводять руками- не хочуть діти вчитися.... Ось і виходить, що Конституція в нас не діє!!! Рівного доступу до освіти немає!!! От Вам і безневинні Соросята , от і Зе- реформи.
xyz
Для Апраксін: Путоноїдам, привіт!!! Ось прийде Медведчук до влади все буде по іншому!
Нещерет
Як тільки пишуть правду- переписують все на палку... Херня ваші аргументи! Бабаки- Шарови- Стадні - нищать краіну
Коментувати
Valentin
Може потрібно все міняти... Для чого такі складнощі зі вступом у "виші". А не простіше зробити школу до 9 класу. А далі за принципом училища - там і середню освіту отримують і професію. А у ВНЗ теж ввести закінчення школи і вчитися далі на обрану професію. Про дитячі садки... у дитячих садочках - вчити дітей жити в соціумі, а не вчити звуки, математику і тому подібне, що ж тоді в школі в 1 класі дітям робити? Школа на те є і школа, щоб йти туди навчатися, а не адаптуватися до навчання. І ще... Починаючи з дитячого садка, аж до обрання професії, потрібно не тільки дітей тестувати у психологів, а батькам бажано консультироватися Обов’язково, щоб вони насправді бачили реалії життя по відношенню до своїх дітей.
Нерогуль
Для Valentin: Бери глубже! Зачем 9 классов? Начальной школы достаточно, чтобы научить собирать яблоки, клубнику и т. п. неквалифицированной работе и низко кланяться польским панам. А также базовым польским фразам вида: "Панэ, я всэ вчасно зробыв, нэ быйтэ мэнэ, дайтэ тарілку борщу".
Valentin
вчились-вчились діти у ВНЗ, а вимушені їхати на заробітки - ось правда життя
Нерогуль
Для Valentin: Ну так за это же и "стоял Майдан"
Коментувати
Наталія
Ми все зробили правильно (за пріоритети) і бали у дитини не низькі, але бюджетних місць на факультет економіка і менеджмент у цьому році - зась!!! Це Харків. Прикро.
Галина
Для Наталія: до чого тут місця на факультеті, якщо місцн отримує абітурієнт за широким конкурсом? Якщо у Вас бал нижче порохідного на спеціальність, то і місце Ви не отримали.
Коментувати
Ясно
Я бы наоборот ужесточил правила - отказался от предложенного бюджетного места - потерял право и на контракт, то есть только следующий год. И надо как-то "окультурить" конкурс на контракт тоже - можно той же системой приоритетов. Вот наблюдаю ситуацию в могилянке, на одной специальности https://konkurs.ukma.edu.ua/#2021/spec/835480 шесть дебилов (видны даже фамилии) вставили на очень круглую сумму шесть нормальных людей (55000 каждого) и не понесли (и не понесут) за это никакой ответственности.
Евеліна
Чому потрібно все робити складнішим. Визначати пріоритети(які дійсно здрава людина визначити не може). Чому не можна, як 10 років назад подати документи до 5 Вишів на 3 факультети і спостерігати прозоро!!! списки абітурієнтів до кожного навчального закладу. Все було зрозуміло:перша, друга та третя хвиля зарахування. А зараз навіть після 18 години в особистих кабінетах не було ніяких відомостей про зарахування.
Ясно
Для Евеліна: Как это не может определить приоритеты ? В конце то концов же относит куда-то документы ? А если относит наугад - то такому человеку вообще переживать не о чем. Вот для удобства окружающих свои приоритеты надо определить до 23 июля - и всем будет хорошо.
Коментувати
Clu
Знову шукають винних, цього разу - у недосконалій системі вступу((( Чомусь не пишуть, що вилучили фіксовані пропозиції (конкурс у межах навчального закладу) в багатьох областях,крім Донецької та Луганської; відкрита пропозиція(широкий конкурс по всій країні) лишає місць держзамовлення чимало ВНЗ, вони просто "згорають"; корисних пояснень- мінімум, а якщо батьки не переймуться суттю всіх дрібних нюансів і не допоможе своїй дитині- про бюджет можна не мріяти. Можна ще продовжити.... Чому винні абітурієнти,які нібито неправильно виставили пріорітети, а не ті, хто розробив і впровадив цю недолугу стстему, витративши держкошти???
Ясно
Для Clu: система не плохая (правда нюансы широкого конкурса я не изучал) - недостаток только в отсутствии организованного конкурса на контракт
Коментувати
Olena
Некому рассказать абитуриентам, что баллы ЗНО - это их капитал, которым надо грамотно распорядиться. Можно и с небольшими баллами попасть в крутой вуз, пусть не на самую престижную, но хорошую специальность. А можно и со 195 пойти на контракт, который в крутых вузах 50-60 тыс. грн, а ещё надо где-то жить и чем-то питаться. Как минимум, не хранить все яйца в одной корзине. То есть не подавать на одну и ту же специальность в разные вузы. Или на специальности с одинаковым проходным баллом. В 2021 это балл 186.15 - минимальный для 7 или 8 специальностей типа психологии, менеджмента, маркетинга. Вообще, даже при выборе приоритетов важно критическое мышление, умение искать и анализировать информацию, работать с таблицами. Все то, что должны уметь делать ребята, закончившие школу. А ещё можно подавать заявку в последние 2 дня, когда большинство уже сдали и видно их баллы и свои шансы. Мы так рассчитали даже проходной балл, ошиблись всего на полбалла.
Маляр
Для Olena: Резиновые "баллы" - это туфта для дуралеев вроде денег из "Монополии". Толковый человек справится с любой ситуацией, а если человек ничего из себя особо не представляет, то не имеет значения, где оно будет неудачником, потому что играет по чужим правилам. А такими темпами скоро будет как в Китае и других странах, где выпускники набравшие меньше проходного "балла" массово совершают альтруистический суицид. Хотя это не самый лучший выход, можно забрать с собой кого-то из уродов.
Сергій
Наприклад того в кого, ще менше балів
Коментувати
Olga
Діти та батьки звикли, що вчитель усе розкаже та в рота покладе. А вони слухають у піввуха. Коли ж потрібно самостійно в чомусь розібратися - не можуть. Потім з середніми балами обирають круті спеціальності в крутих вузах і плачуться, що пролетіли мимо.
за державу
Для Olga: Їм потрібно обрати безпомилково свій шлях. До чого тут вчитель, якому по цимбалам. Тому й помиляються, бо самі не вирішили, чого хочуть.
Коментувати
Olena
Не проще ли изначально не принимать такие заявки, которые заведомо не проходят, и не забирать у абитуриента приоритетное место? Например, не формировать заявку в медицинские вузы с биологией ниже 150, на международные отношения с баллом ниже 160. Все это прописано в графах с расчетом баллов, но заявка, тем не менее, уходит. И вообще, пропишите алгоритм выбора приоритетов прямо в личном кабинете. Вроде таког: 1.выбери специальность и вуз. 2. Посмотри минимальный проходной балл на нее в ЄДБО за предыдущие несколько лет. 3. Посоветуйся с родителями. 4. Выбери только те специальности, на которых действительно хочешь учиться, в порядке убывания. И т.д. в этом роде.
Тот самый
Для Olena: детям которые закончили школу 16-17 лет, в таком возрасте они уже сами способны нести ответственность за свой выбор, в жизни им никто жевать и класть в рот не будет
Коментувати