Контрактні заяви зарахованих на бюджет будуть анульовані

Заяви зарахованих на бюджет будуть виключені з конкурсів на інші контрактні місця

Контрактні заяви зарахованих на бюджет будуть анульовані

Заяви вступників, зарахованих на бюджет на основі повної середньої освіти, будуть виключені з конкурсів на інші місця за кошти фізичних або юридичних осіб, крім випадків подання вступником окремої заяви під час виконання вимог для зарахування на бюджет.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки.

Зокрема, якщо вступники, які отримали рекомендацію на бюджет і планують виконати вимоги до зарахування (надали оригінали документів), хочуть продовжити брати участь у конкурсі на інші місця на контракт, то вони мають зробити відповідне підтвердження у власному електронному кабінеті.

Водночас заяви вступників, які не отримали рекомендацію на бюджет або не виконали вимоги до зарахування, скасовуватись не будуть. Таким вступникам не потрібно здійснювати відповідні підтвердження в електронних кабінетах.

Освіта.ua
29.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Доброго дня. Мене не зарахували на бюджет. На контракт я не пiшов, дорого, але мене зарахували на контракт по балам, менi зателефонували - я вiдповiв, що не буду навчатися. Пройшов час, в резулятатi мене зарахували на контракт, але я його не пiдписував, лише подав документи. Платити я не збираюся. Можуть подати в суд на мене, з за того що я вiдмовляюся платити?
Галина
Для Олег: Вас не могли зарахувати на контракт, якщо Ви не подавали документи.
Олег
Документи я подав, але контракт не пiдписував.
Роман
Для Олег: Якщо Ви не приступили до навчання протягом 10 днів від дня офіційного початку навчання, то Вас мали відрахувати із закладу освіти. Якщо Ви не подавали паперові оригінали документів до приймальної комісії і ніяким чином не надавали їх іншим способом, наприклад, електронною поштою тощо і не надавали ніяким способом свою згоду на зарахування, то Вас не повинні були включати до наказу про зарахування. Якщо ви не укладали (не підписували) із закладом освіти угоду (договір) і не відвідували заняття, то заклад освіти не має жодних підстав ніяким чином (ні усно, ні письмово, ні в суді) вимагати у Вас оплату. Якщо ж Ви подавали оригінали документів, то Вас цілком обґрунтовано включили до наказу. І якщо тепер Ви не бажаєте навчатися у тому закладі, то Вам терміново потрібно написати заяву на відрахування за власним бажанням. Якщо ж Ви ще й приступили до навчання (відвідували заняття), то також потрібно вирішити із закладом питання оплати за відповідний період навчання.
Коментувати
АННА
Що буде якщо місця на контракт вистачить не всім? І як взагалі формуеться рейтинг на контракт?
Олена
Доброго дня! Велике прохання ,будь ласка виділіть бюджетні місця в Херсонському державному університеті на середню освіту англійська мова та література. Дуже вдячна за розуміння.
Якось так
Для Олена: бюджетні місця вже багато років не виділяють ЗВО. От зовсім. Бюджетне місце виділяють адресно (персонально) - конкретному абітурієнту, який подолав прохідний бал на спеціальність за широким конкурсом. І вже на основі бажання абітурієнта, що висловлено шляхом проставляння пріоритетів його бюджетне місце за певних умов розміщують у відповідному ЗВО.
Коментувати
Марина
Сын не получил бюджетное место с приоритетом 1 и по баллам ,его место занял другой человек с приоритетом 4 и меньшим балом, его рекомендовали на бюджет по 1 приоритету )) как так получаеться ??
Якось так
Для Марина: з Вашими поясненнями та без посилання на конкретний список дуже важко щось сказати. Припущу, що вступник про якого Ви пишете, подав заяву на освітню пропозицію за Вашим списком з пріоритетом 4. І навпроти його прізвища написано: "рекомендовано за пріоритетом 1". Цей напис суто інформативний. І якщо так написано, то це означає, що цей абітурієнт не пройшов на бюджет за Вашим списком (його заява тут навіть не розглядалася). Але він вступив ймовірно на іншу спеціальність та ЗВО (за іншим списком), де його "менших балів" вистачило для проходження на бюджет. Якби Ваш син подав заяву з будь-яким пріоритетом туди ж, то і він був би рекомендований там на бюджет. Але краще скиньте посилання.
Коментувати
Татьяна
Доброго дня, якщо бюджетних місць 10, рекомендованих дітей до зарахування на бюджет - 4, а ми в рейтингу по балам 7, то можемо надіятись на бюджетне місце, чи ні?
Якось так
Для Татьяна: якщо Ви вступите на контракт і у Вас є пільги, то можна сподіватися. Деталі тут: https://osvita.ua/consultations/bachelor/68926/
Галина
Для Татьяна: Ви на який рівень вступаєте? Вочевидь на бакалавра, якщо пишете, що рекомендовано 4 при максимумі 10. то вже видно хто подав документи і чи є вакантні місця . Якщо Ви подали на контракт і маєте пільги, то можете бути переведені на вакантне місце. !0 місць тут взагалі не мають значення. значення має лише 4 отриманих закладом
Коментувати
Наталья
Мы поступаем в коледж. Экзамены сдали, по балам проходим. Что делать дальше? Заключать контракт с учебным заведение?
Галина
Для Наталья: Якщо проходите, то чому заключаєте контракт? Контракт укладають ті, хто по балам не пройшов на бюджет.
Коментувати
Наталiя
Зовсім не зрозуміло як взагалі надавали бюджетні місця, коли їх розприділяли з міністерства, коли на сайті вишу написано max 5, а надається тільки 1! Тепер мй син, який має атестат з відзнакою, срібну медаль, який з 5 класу був учасником багатьох олімпіад, записаний у 2 бібліотеки, навчався без репетиторов та дуже прагнув навчатися залишився без бюджетного місця! Навіщо так знущатися з дітей? Моя дитина принципово не хоче йти на контракт, тому що бачить і розуміє, що батько на пігулках та знеболюваних ще наврядче зможе попрацювати 5 років, а моє робоче місце з Нового року під загрозою звільнення. От і виходить, що ми з 190балами у розпачі, а хтось із кяотою і140 балами спить спокійно! Мені дуже прикро за свою дитину, адже він так наполегливо і старанно вчився! Зараз сидить вдома, майже не спілкується з своїми друзями. Одже, панове міністри, чи хто там розпреділяє ті бюджетні місця, враховуйте, будь ласка, свої дії, коли прймаєте такі рішення,!
Галина
Для Наталiя: ну чому ж не зрозуміло? Ви просто не захотіли вивчити яким чином ці місця розподілялись. Розподіляла їх комп’ютерна програма, яка обирала заяви з найвищими балами в межах загального обсягу державного замовлення. Так, на деякі спеціальності надто високий прохідний бал, оскільки дуже багато бажаючих і дуже малий обсяг замовлкння. А є спеціальності на які і з 140 балами на бюджет можна пройти. Якби ви зі своїм сином підійшли до вибору спеціальностей більш виважено, то змогли б отримати бюджетне місце. Ну а медалі ні про що не свідчать, хіба про вміння контактувати з учителями, не сперечатись та вчасно виконувати завдання так, як вони цього хочуть. Так само ні про що не свідчить в наш технологічний вік запис до бібліотек, і навіть репетитори, хіба про те, що чам він навчатись не міг, йому потрібен був додатковий вчитель. Жоден з моїх знайомих не вчився на контракті.
Тарас
Для Наталiя: max 5 означає, що максимально може бути 5 бюджетних місць, тобто може бути не більше ніж 5 бюджетних місць, або, якщо так зрозуміліше, то 5 бюджетних місць або менше (4, 3, 2, 1 і навіть 0). На відкритих конкурсних пропозиціях бюджетні місця розподіляються за широким конкурсом, тобто важливо не місце в рейтинговому списку якогось ЗВО, а місце серед всіх абітурієнтів, які вступають на цю спеціальність в усі ЗВО України. І якщо на цю спеціальність є більша кількість абітурієнтів з балом понад 190, ніж місць суперобсягу, то і з таким балом можна не вступити на бюджет (бо бюджетне місце отримають ті, в кого бали вищі). Квоти - це окрема історія. Їх кількість чітко визначена в кожному ЗВО і між ними йде свій конкурс. Але незалежно від них, кожен абітурієнт може отримати бюджет, якщо балів вистачить, щоб потрапити в суперобсяг державного замовлення за широким конкурсом, тобто якщо він буде серед найкращих абітурієнтів, які вступають на цю спеціальність в усій Україні.
ЗНО - хрінь
Для Галина: Цьогоріч багато абітурієнтів не змогли пройти на бюджет з балом 190+ -- і це не їх провина. Я вважаю, що треба впровадити схему "відсіку" бюджетних місць, тобто додавати бюджетні місця до найбільш конкурованих спец. за рахунок найменш конкурованих спеціальностей. Це not norm,що бюджетні місця розподіляються нерівномірно. Наприклад, 113 Прикладна математика в Каразіна - 24 місця, і прохідний 192 б., а в Києві - близько 100 місць...
Коментувати
Ірина
Добрий день.В мене запитання. Якщо в навчальному закладі 100 конкурсних пропозицій на контракт,на 2 курс,а моя дитина на 50 місці, це означає що вона вже поступила?
Галина
Для Ірина: 100 конкурсних пропозицій чи 100 - ліцензійний обсяг? Якщо обсяг, і Ви подали документи, то так, Вас візьмуть
Коментувати
Марина
В приемной комиссии сказали что тех ошибка не туда нажали.Засчиталась укр мова без литературы.Ну извините,уже ничего сделать нельзя.Ну почему нельзя.Можно лишиться работы или сесть ,если вина будет доказана
Ясно
Для Марина: пишите в МОН, а лучше запишитесь на прием - все еще можно поменять - делайте скриншоты, что бы было с чем идти в суд - все еще можно изменить. НЕ СДАВАЙТЕСЬ
Ясно
но первым делом - пишите письмо голове приемной комиссии с копией на ректора - "В рейтинговом списке есть ошибка - абу такому-то не правильно рассчитан конкурсный бал, правильный 174,5 (приведите расчет), прошу Вас незамедлительно исправить ошибку и зачислить аба такого-то на первый курс на бюджет" - такое письмо подать через канцелярию - на своем экземпляре получить отметку (с датой и временем) о получении ВУЗом этого письма.
Галина
Для Марина: як це в приймальній комісії не туди нажали? Це ж Ви під час подання заяви обирали предмет за яким вступаєте? Виходить це Ви нажали не туди, а не вони?
Коментувати
Марина
Здравствуйте.У нас тоже ситуация когда ребенок не прошел на бюджет по первому приоритету с балом 174,5 ,а перед ним 8 человек с балом 173 зачислены.Пишу в офис Зеленкого , если чья-то ошибка приложу все усилия для наказания.Дело принципа
Ясно
Для Марина: зачем Вам наказание ? Через суд Вы можете требовать компенсации Ваших потерь в виде оплаты по контракту. Ответчик ВУЗ - своему сотруднику, допустившему халатность, пускай выставляет регрессный иск. А так то да - клопов действительно надо давить.
Якось так
Для Марина: киньте будь ласка посилання на цей рейтинговий список. Можливо вступники з меншим балом (173) рекомендовані до зарахування на інші спеціальності.
Галина
Для Марина: такого бути не може. Вочевидь Ви не правильно щось зрозуміли. Дайте ссилку
Коментувати
Олександр
Доброго дня, рекомендований до бюджету, поскільки в данний момент за кордоном й немає можливості до 2.08 повернутися в Україну й здати документи особисто, відправив електронною почтою, належним чином підписавши кожний документи електронним підписом. Вже 2 - й день "ни ответа ни привет". Телефони гарячої лінії постійно зайняті,вияснити в телефонному режимі нереально. Хотілося б, отримати зворотній зв’язок, а не як обслуговуння в радянські часи.. Допоможіть прояснити ситуацію. Дякую
Галина
Для Олександр: ну а до чого тут гаряча лінія або освітній портял? Вам слід дзвонити жо приймальної комісії того вишу куди Ви вступаєте
Olga
Для Олександр: Жодног дня не проживши в радянському часі, ви намагаєтесь його обпаплюжити. Натомість хочете, щоб хтось виконав за вас роботу. Пролітає твій бюджет, бо треба здати оригінали документів. Сиди й далі за кордоном, там скоро яблука достигнуть.
Ясно
для Олександр: отправьте еще раз с копией на МОН и на суд (по месту Вашей регистрации или адресу ВУЗа), сделайте скриншоты. Не исключено, что Вам придется доказывать в суде, что Вы исполнили нормы подачи заявления, а ВУЗ провтыкал. И, конечно, с утра до вечера звоните на телефоны приемной комиссии.
Коментувати
Вікторія
Скажіть будь ласка, чому так мало бюджетних місць. З 15 заявлених лише 1 місце на факультет.
Галина
Для Вікторія: це залежить від того з якими балами подавали заяви. Є виші які на певні спеціальності взагалі не отримали місць. А є ті, де заповнений внсь максиальний обсяг. Місця дають не вишу, а абітурієнту
Вікторія
Виш замовляє кількість бюджетних місць в міністерстві , так у прошлому та позапрошлих роках на кожну спеціальність виділялося від 5 до 15 бюджетних місць .в цьому році на багатьох популярних спеціальностях бюджетних місць ли ще 1 або 2 місця , наприклад фінанси отримали лише 2 місця в в прошлому році це було 12 бюджетних місць . Тому питання стає таким чином Чому в цьому році настільки знизили кількість бюджетних місць на факультети ?
Галина
Для Вікторія: вишу доводять лише максимум бюджетних місць, які можуть зайняти абітурієнти. Якби у виш з максимумом 15 подали заяви абітурієнти, які подолали прохідний бал всеукраїнського конкурсу, то всі 15 місць були б зайняті. Ви не намагались зррзуміти принцип за яким місце йде за абітурієнтом. Сюди подали заяви або ті, хто має високий бал але низький пріоритет і вони пройшли на бюджет за вищим пріоритетом, або ті, хто має низький конкурсний бал. Аби отримати бюджетне місце треба просто маги конкурсний бал вище прохідного.
Коментувати
Наталія
Добрий день, якщо дитина відмовляється від бюджетного місця у ВНЗ, в неї є можливість вступити до коледжу на бюджет? ДЯКУЮ
Irina Oginska
Для Наталія: Є. В минулому році у нас так було. В універ не занесли оригіналів документів і подали, а згодом і поступили в коледж
Наталія
Для Irina Oginska: Для Наталія: Шановна панство. Для чого вам коледж. Ви просто втрачаєте кілька років навчання. Коледж зараз не цінується так як університет. Щоб потім поступити в університет ще раз будете здавати ЗНО.
Коментувати
Анна
Добрый день . Подскажите пожалуйста ,если позвонили с университета ( по первому приоритету ) пригласили на контракт , подписали договор и контракт , сдали оригиналы документов и оплатили обучение , можно уже считать что ребёнок поступил ? В электронном кабинете пока статус - допущено ( но как понимаю у контрактников статус измениться ближе к 10 ) .
Галина
Для Анна: звісно можна. Навіть якщо передумаєте, Вам важко буде забрати назад гроші.
Анна
Спасибо за ответ )
Коментувати
Ясно
почему система не убирает абитуриента с остальных списков если абитуриент уже подал документы на бюджет ? если поданы документы все остальные заявления должны аннулироваться.
Елена
Для Ясно: Абитуриент имеет право параллельно учиться на платной основе в других университетах ( на других специальностях).
Коментувати
Вася
Люди, которые подают заявление на бюджет, проходят, отменяют все и идут на контракт - о чем вы думаете? Просто отнимаете возможность пройти на бюджет у тех, кто действительно хочет учиться именно в том месте. Если вы не хотите учиться там, куда подавали заявление и идете на контракт, зачем вы вообще туда это заявление подавали?
Ольга
Здравствуйте. Сын поступил на бюджет, но начали звонить из других ВУЗов, в которые подавали заявление на контракт, и они, по нашему мнению, поинтереснее бюджетного. Подскажите, плз, кто в этом разбирается - как правильно поступить? можно ли подать документы в "бюджетный" ВУЗ, а потом забрать? Где у меня гарантия, что я сейчас не подам документы на бюджет, а нас потом не "прокатят" с контрактом? Скажут, например, что у них уже перелимит желающих? ВУЗ ведь не резиновый
Галина
Для Ольга: якщо вони звонять, то в них недобір. Подивіться заради інтересу результати вступу минулого року. Ті виші в яких є реальний конкурс не дзвонять, вони ріано сижять на попі і чекають, хто принесе документи
smb
Где вы слышали, чтоб прокатили с контрактом? На контракт берут всех желающих, даже самые топовые ВУЗы
Якось так
Для smb: наприклад тут: https://vstup2020.edbo.gov.ua/offer/663809/ чи тут: https://vstup2020.edbo.gov.ua/offer/663814/ чи тут: https://vstup2020.edbo.gov.ua/offer/743006/
Коментувати
Oksana
Дрбрий день. Я мама абітурієнтки, яка не рекомендована на бюджет. Але університет не защначає, чи може вона претендентувати на контракт. Ні дзівнків, ні позначень в списку. Порадьте, що нам робити.
Галина
Для Oksana: подавайте документи. Доки Ви цього не зробите, не знатимете. Бували випадки, коли на контракт подавали документи лише 2 осіб, і виш відміняв набір, бо невигідно навчати 2 студентів.
Коментувати
Світлана
Добрий вечір! Чому деякі абітурієнти з нижчим похідним балами пройшли на бюджет і пріорітет не перший. А ті хто поставив пріорітет 1 і мають прохідний бал, не має бюджетного місця? І чому тим кому надали бюджетне місце за 2,3,4 і 5 пріорітетом вони ж відмовляються і місце анулювується?
Галина
Для Світлана: Ви ставите не зрозуміло питання. Якщо хочете, можу подивитись чи дійсно є ті, хто пройшов на бюджет з нижчими балами, ніж ті, хто не пройшов. Але для цього байте ссилку, або хоча б скажіть виш, спеціальність
Оксана
Так можливо це за квотами пройшли.
Коментувати
Світлана
Доброго дня! Чому вступники з середніми з однаковими середніми балами по 5 приорітету рекомендований на бюджет, а по 1 - не рекомендований?
Якось так
Для Світлана: перечитайте ваше "запитання". Ви самі зрозуміли, що написали?
Галина
Для Світлана: Ви певні в тому що в нього написано саме "рекомендовано (бюджет)", а не "допущено (рекомендовано за пріоритетом 5)"? Якщо 2-й варіант, то рекомендовано його не туд куди Ви дивитесь, а за його іншою заявою, швидше на іншу спеціальність, де нижчий прохідний бал
Дмитро
Пані Світлано, ви невдало поставили запитання. Перечитайте, будь ласка
Коментувати