На бюджет зможуть вступити 90 тисяч абітурієнтів

У Міністерстві освіти повідомили обсяги держзамовлення на підготовку бакалаврів і магістрів

На бюджет зможуть вступити 90 тисяч абітурієнтів

Державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» в 2020 році складає 84 600 місць. Окрім того, обсяг держзамовлення за освітнім рівнем «Магістр» (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти складає 6 040 місць.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

За інформацією відомства, цього року державне замовлення на підготовку бакалаврів збільшено на 5,9%.

«У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», - повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров.

Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного та освітнього профілю, як:

 • інформаційні технології – на 39,9%;
 • механічна інженерія – на 13,3%;
 • електрична інженерія – на 11,6%;
 • виробництво та технології – на 11,1%;
 • гуманітарні науки – на 10,8%;
 • хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
 • електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
 • аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
 • математика та статистика – на 8,8%.

Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу. Зокрема:

 • сфера обслуговування – на 47,4%;
 • журналістика – на 30,3%;
 • управління та адміністрування – на 24,0%;
 • право – на 17,6%;
 • соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
 • міжнародні відносини – на 6,3%.

Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі освітнього рівня бакалавра становить у 2020 році 45 тисяч місць.

«Держзамовлення на магістрів на основі освітнього рівня бакалавра цього року менше від минулого, що пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів, але потрібно віддати належне керівництву МОН, яке змогло відстояти збільшення таких місць у порівнянні з проектними цифрами постанови», - зазначив Олег Шаров.

Цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 4 288 та 431 місць відповідно.

Загалом же держава виділила кошти на підготовку 176 тисяч фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у закладах вищої освіти та наукових установах.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
31.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Val
Зачем вообще оставлять бюджетные места на "ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу"? Большинство из них не сможет работать по специальности и пополнят ряды безработных. Но при этом их обучение скушает массу бюджетных денег и лишит армию части призывников. Для страны это чудовищные затраты.
Виктория
Для Val: просто интересно Вы учитесь или уже отучились? Работаете по специальности?
Коментувати
Юрій
У когось є посилання на розподіл державних місць по університетах для "Магістрів"?
Фан
Вступ на основі ЗНО чи внутрішніх іспитів, з можливістю безкоштовного навчання. https://www.facebook.com/pbmk.poltava/
А чи є сенс
такого великого збільшення державного замовлення на інформаційні технології, якщо вже й тепер майже половина студентів цього напряму вчаться із заборгованостями? То на них ще й витрачати державні кошти?
Лєна
Для А чи є сенс: тому що інформаційні технології - це сфера , яка має великий потенціал , а багато інших професій скоро почнуть зникати
Для Лєна:
Згадався анекдот кількарічної давності. Мама випускника хвалиться своїй подружці: "Мій син, напевно, на інформаційні технології буде поступати." - "А що, він так добре знає інформатику?" - "Та ні, але цілими днями як не В контактах сидить, то у компютерні ігри бавиться."
Елена
Для А чи є сенс: Ну вот не трынди. На IT очень приличный конкурс и далеко не всем по зубам. Туда идут лучшие, с КБ не ниже 183. А вот на такие специальности как прикладная механика берут всё тупьё с КБ 110 и задолжников там горы.
Коментувати
Черкаси
Дивують коменти про скорочення безкоштовноі освіти, відміни держзамовлення.... Що це за папуаси? Що це за нелюди? Де вони виховувалися?? Ми ніби ж йдемо в Європу. Так там для членів євросоюзу вся освіта безкоштовна. Ще й наших беруть... Отже , хто закликає до знищення безкоштовноі освіти? Ті , хто не хоче добра націі, всякі шарови, стадні і всякі гриневічі...
для Черкаси
Для Черкаси: Це у них називається реформа. Чим гірше для української молоді тим більше рабів для Європи.
Коментувати
Lyuda
Для Ollesia: А Ви, перепрошую, хто пільговик, чорнобилець чи можможл особа з обмеженими фізичними можливостями (інвалід, якщо Вам невідомо , це вже неполіткоректне слово).Уявляю які підьговики та"чорнобильці" підуть на бюджет.
Ollesia
А чому стільки багато державного замовлення. Скоротити в три-чотири рази (залишити 15-18 тисяч не більше). І то, ці місця треба розподілити ще між пільговиками, чорнобильцями, медалістами, інвалідами, тим, хто складає вступні іспити. А інші мають навчатися за контрактною основою.
Илья
Для Ollesia: что за хуню ты несёшь? Господи, родили же такого утырка...
Olis
То був сарказм)))
Андрій
Невлучний сакразм
Коментувати
кактотак
Проходной на этот год балл по ЗНО-2020 на бюджетное обучение и пороговые баллы на контрактную форму http://education.od.ua/prohodnoy-ball-zno.html
Всратослав
А можна перелік "вишів, що належать до сфери управління МОН" ... ... ...
Ололош
Медицину тоже урезали.... скоты.