Дистанційна освіта в університеті «КРОК» під час карантину
PR

Університет входить до закладів вищої освіти, які пропонують денну, заочну і дистанційну форми навчання

Дистанційна освіта в університеті «КРОК» під час карантину

Цьогоріч людство зіткнулося з наймасштабнішим викликом сьогодення, турбулентність впливу якого немає аналогів в історії, адже наслідки, спричинені всесвітньою епідемію коронавірусу, за своєю безпрецедентністю варто порівнювати із надзвичайними природніми катаклізмами чи геополітичними війнами.

Дійсно, і зараз коронавірус продовжує змінювати усталені механізми життя людства, адже досить гостро та безапеляційно поставлено запитання: чи зможуть функціонувати ключові сфери, інституції суспільного життя під час вимушеної самоізоляції, карантину та необхідності залишатись вдома?

Для складання цього іспиту людству не надано було багато часу. Вочевидь, стрімкий злет інтеграції інформаційно-комунікаційних технологій, онлайн-інструментів у життя суспільства останніми десятиріччями був підготовкою для складання вищеозначеного іспиту.

В Університеті «КРОК» з 2012 року існує дистанційна форма навчання. Його основою стала система Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment, вимовляється «Мудл»), яка, за визначенням її розробників, є «….модульним об'єктно-орієнтованим динамічним навчальним середовищем, його називають також системою управління навчанням (LMS), системою управління курсами (CMS), віртуальним навчальним середовищем (VLE) або просто платформою для навчання, яка надає викладачам, учням та адміністраторам дуже розвинутий набір інструментів для комп'ютеризованого навчання, у тому числі дистанційного».

Університет давно вже входить до списку тих закладів вищої освіти, які пропонують не лише звичні денну та заочну форми навчання, а також дистанційну. Тож за час карантинних обмежень відбулась ще більша інтеграція усіх платформ для дистанційного навчання та застосування їх не лише для навчання, а й для організації та управління навчальним процесом. Мається на увазі «e-KROK» – єдине корпоративне інформаційно-освітнє середовище Університету, яке об’єднує можливості Office 365, платформи дистанційного навчання Moodle та інших інформаційних ресурсів Університету.

Під час карантину та вимушеної самоізоляції саме завдяки Office 365 перехід всіх студентів та викладачів на платформу Moodle відбувся швидко та якісно. Для продовження навчального процесу студентів усіх форм навчання залучили до онлайн-платформи Moodle, на якій викладачі розміщують усі необхідні навчальні матеріали (презентації та відео), а також тестові завдання. В електронних журналах викладачі виставляють оцінки і мають змогу залишати коментарі щодо кожної надісланої роботи. Під час дистанційного навчання комунікацію з викладачами студенти можуть підтримувати через використання корпоративних скриньок krok.edu.ua Office 365, а також активно застосовувати інші програмні продукти Office 365 (SharePoint та OneDrive).

Згідно останніх даних онлайн опитування «Дистанційне навчання очима студентів» (котре проводилось в університеті та коледжі), серед найчастіше використовуваних засобів комунікації з викладачами студенти назвали саме систему Moodle (dist.krok.edu.ua) та поштові скриньки і програми Office 365.

Крім того, для студентів проводились онлайн-лекції та консультації. Якщо говорити про технічну частину, то найзручнішим для більшості викладачів та студентів стало використання не лише такого популярного під час карантину Zoom, де можна проводити лекції інтерактивно, а також продукту Microsoft Teams. Саме він відповідав усім необхідним цільовим критеріям. Крім того, надзвичайно позитивним є філософія додатку – це створення команди. І функціонал додатку дає всі можливості командної роботи під час дистанційного навчання. На практиці освітні менеджери, представники деканату та Студентського офісу, самі викладачі могли швидко створити команди зі студентських груп за спеціальностями, оскільки всі вони вже є користувачами Microsoft 365. З налаштуванням і технічною підтримкою Microsoft Teams допоміг локальний офіс найбільшого глобального партнера Microsoft – SoftwareONE.

Варто звернути увагу на гарне технологічне рішення в питаннях безпеки та ідентифікації в Teams, адже на відміну від Zoom, тут доступ до системи отримують тільки користувачі Microsoft 365 корпоративної мережі Університету «КРОК».

Саме завдяки інтеграції всіх існуючих онлайн-платформ в одну систему перехід на дистанційне навчання для Університету «КРОК» став викликом, котрий увінчався успіхом. Ідея єдності простору e-KROK настільки захопила (у позитивному сенсі цього слова) усіх, що коли було вирішено святкувати 28-му річницю університету онлайн, це було абсолютно природнім та звичним.

Особливо цікавим досвідом використання систем Microsoft 365 та Microsoft Teams є проведення таких масштабних подій, як от e-voting лідерів студентського самоврядування в фаховому коледжі університету «КРОК». Маючи постійний супровід SoftwareONE Ukraine, університет впевнено використовував сервіси максимально активно.

За час дистанційного завершення навчального року, звісно, відбулась певна перевірка існуючих систем та можливостей е-КРОК, а часом і певне переосмислення. Сьогодні можна з впевненістю сказати, що здобуття освіти дистанційно у розумінні сучасної молоді є необхідним атрибутом розвитку особистості.

Освіта.ua
31.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів