Дорожня карта вступника 2020 року

Скористайтесь ретельно підготовленою покроковою інструкцією вступника з датами вступної кампанії

Дорожня карта вступника 2020 року

Ми живемо у доволі незвичний та непередбачуваний період. Це пов’язано з карантином, спричиненим коронавірусом SARS-CoV-2. Не є винятком і вступна кампанія до закладів освіти. Але всі пам’ятаємо прислів’я: «Обізнаний – значить озброєний!» Тому заздалегідь для належного планування участі у вступній кампанії до обраних закладів вищої (фахової передвищої) освіти пропонуємо ознайомитись та скористатися ретельно підготовленою покроковою інструкцією вступника з датами вступної кампанії. Отже, що робити, якщо Ви чи Ваша дитина — вступник 2020?

Наближається наймасовіший етап вступної кампанії 2020 року - реєстрація електронних кабінетів і подання заяв для абітурієнтів, які в основному вступають після 11 класів. Зазвичай це напружений період життя для вступників і їхніх батьків, тому пропонуємо розібрати наріжні етапи вступної кампанії 2020 року. Прочитавши статтю, Ви отримаєте корисну інформацію і практичні поради, більш конкретно і всеосяжно зрозумієте основні принципи електронного і паперового подання документів. Ми намагались звернути особливу увагу на типові помилки вступників минулих років, пояснити, як діяти під час зарахування, як за допомогою існуючих електронних сервісів в сфері освіти обрати заклад вищої освіти та ознайомитись з його Правилами прийому, не виходячи з дому.

Тож, що допоможе вам обрати заклад освіти? Для початку варто ознайомитись з Реєстром суб’єктів освітньої діяльності за посиланням, а саме переглянути інформацію щодо закладів вищої освіти. Тут можна дізнатися, яка форма власності закладу освіти; хто керує конкретним закладом освіти; контактні телефони та електронну адресу; фактичну та юридичну адреси, Правила прийому, ліцензовані спеціальності та акредитацію освітніх програм.

Крім цього, вказано ідентифікаційний код закладу освіти, за яким можна отримати більш детальну інформацію з інших джерел відкритих даних. Зокрема, можна дізнатися про можливі судові позови до закладу освіти. Ця інформація допоможе розібратися, чи варто відправляти дитину вчитися в той чи інший ЗВО, і, можливо, платити цьому закладу гроші за навчання.

Крім того, на сайті доступний окремий розділ «Відкриті дані», який дозволяє отримати у форматі Excel наступну інформацію: перелік закладів освіти за типом закладу і регіоном розташування; інформацію про заклад освіти, у тому числі перелік структурних підрозділів і факультетів, ліцензовані спеціальності, кількість здобувачів вищої освіти в розрізі освітніх ступенів, спеціальностей і форм навчання, вартість навчання.

Зрозумівши, який вам найбільше підходить, необхідно засвоїти базові вимоги до подання документів. А саме: у яких випадках подають електронні документи, а в яких паперові; з чого складається конкурсний бал; що таке першочергове зарахування. Для початку ми рекомендуємо вступникам і батькам ознайомитись з Умовами прийому, затвердженими МОН, а також Правилами прийому, які затвердив обраний вами виш.

Вступники на основі повної загальної середньої освіти, тобто після 11 класів, подають електронні заяви через сайт (більш детально ми зупинимось на цій процедурі трохи нижче).

Подача документів у паперовій формі

У паперовій формі подають документи вступники у таких випадках:

 • у разі вступу за співбесідою, іспитами з конкурсних предметів або квотами, передбаченими Умовами прийому, якщо відсутній сертифікат ЗНО;
 • якщо людина вступає на основі документів про повну загальну середню освіту, які видані до 2000 року;
 • якщо вступник бажає реалізувати право на першочергове зарахування;
 • у разі розбіжностей в даних вступника у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) з даними у документі про повну загальну середню освіту (ПЗСО, до 2019 року була назва «атестат», з 2019 року – «свідоцтво») і сертифікаті ЗНО (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, стать, громадянство тощо). У такому випадку неможливо створити електронний кабінет. Але якщо Ви будете дуже уважними і завчасно перевірите написання цих даних у документі про ПЗСО та сертифікаті, зможете подати електронні документи. Документи про ПЗСО можна перевірити он-лайн на сайті https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/. Якщо виявили розбіжності – одразу зверніться: якщо в документі про ПЗСО – до школи або до підтримки ЕК; якщо в сертифікаті ЗНО – зверніться до відповідного Регіонального центру оцінювання якості освіти.
 • у випадках, коли іноземці і особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, бажають вступити на навчання, а також у випадках подання іноземних документів про освіту;
 • якщо вступник подає документи на заочну форму навчання після закінчення строків реєстрації електронних кабінетів;
 • у разі, якщо вступник, з різних причин, не може зареєструвати електронний кабінет, що має бути підтверджено довідкою приймальної комісії закладу освіти.

Цього року вступник може подати: для вступу на бюджет на бакалавра і магістра на основі документа про ПЗСО – 5 заяв на різні спеціальності, на контракт заяви, як і минулого року, подаються без обмежень.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник особисто пред’являє оригінали: документа, що посвідчує особу; документа про освіту, на основі якого вступає, і додаток до нього; військово-облікового документа (для військовозобов`язаних); а також документа, що підтверджує спеціальні умови вступу.

У той же час, разом із заявою, вступник подає копії наступних документів:

 • що посвідчує особу та її громадянство;
 • про освіту, на основі якого вступає, та додатка до нього;
 • військово-облікового документа (для військовозобов`язаних);
 • сертифіката ЗНО;
 • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.

Так само зверніть увагу на те, що в Правилах прийому до конкретного закладу освіти можуть бути вказані додаткові документи, які необхідно подати. Зазвичай, це обумовлено специфікою конкретної спеціальності.

Усі категорії вступників, які мають право на спеціальні умови вступу (пільгові категорії) та для яких не передбачено подання паперових заяв, повинні звернутися до одного закладу вищої освіти з оригіналами документів, які дають право на пільгу та додати відповідну категорію пільги до Реєстру осіб зі спеціальними умовами вступу. Відповідна категорія буде відображатися у всіх електронних заявах вступника в електронному кабінеті. Врахування права на пільгу підтверджує заклад освіти, до якого подано відповідну заяву.

Після подання документів формується рейтинговий список вступників на основі конкурсного балу. З чого він складається? Оцінки ЗНО або вступних іспитів, творчий конкурс, середній бал документа про ПЗСО, бали за успішне закінчення підготовчих курсів закладу освіти (діє для окремих спеціальностей). Усі ці показники будуть помножені на коефіцієнти, граничні показники яких визначені Умовами прийому, проте кожен окремий заклад освіти може самостійно встановлювати коефіцієнти у визначених законодавством межах.

Вступникам варто пам’ятати про першочергове зарахування, воно розповсюджується на осіб, які будуть навчатись у закладах медичної і педагогічної освіти та уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.

Електронне подання документів на вступ

Реєстрація електронних кабінетів стартує 1 серпня на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Електронні заяви можна буде подавати з 13 серпня. 16 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі співбесіди і вступних іспитів та творчих конкурсів (на бюджет). 22 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів (контракт).

Прохідний бал на кожну спеціальність визначається щороку за результатами конкурсу, тож оцінити власні шанси на вступ можна, проаналізувавши дані минулих вступних кампаній на одному з наступних сайтів: https://vstup.edbo.gov.ua/ або https://vstup.osvita.ua/. На цих сайтах можна спостерігати і за перебігом цьогорічної вступної кампанії.

У свою чергу, нагадуємо, що перший і останній дні реєстрації та подачі документів зазвичай є найбільш проблемними – система перевантажується через велику кількість одночасних звернень. Тож, будь ласка, не поспішайте все зробити в перший день та не відкладайте на останній. Часу подати заяву вистачить усім охочим!

При реєстрації електронного кабінету на основі ПЗСО вступник вказує:

 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО. Цього року абітурієнти мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, окрім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати;
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до документа про ПЗСО (для обчислення можна скористатися калькулятором на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/).

Перш за все, радимо уважно прочитати текстову (Інструкція) або подивитись відео інструкцію на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Це допоможе позбутись типових помилок, які робили вступники минулих років. Для більшого розуміння процесу подання документів ми більш детально розберемо ці помилки.

 • Вступники намагаються реєструвати електронний кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти. Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки. Використовуйте для реєстрації пошту, точно дозволену в Україні, наприклад: ukr.net, i.ua, gmail.com та ін.
 • Вступник кілька разів зазначає неправильний пароль під час входу в кабінет і система блокує його на 15 хвилин. У такому разі не потрібно вгадувати пароль, а скористатися сервісом «Забули пароль?» для його швидкого відновлення.
 • У документі про ПЗСО та сертифікаті ЗНО не співпадають дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо. Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо. Алгоритм дій під час такої ситуації ми розібрали вище.
 • Завантаження довідки про реєстрацію у сільській місцевості (для отримання сільського коефіцієнта), що не відповідає визначеному зразку. На сьогодні в ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування такої довідки. Тобто перед завантаженням довідки вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до Постанови КМУ від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f454477n307.doc). Також наголошуємо, що після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся в її коректності до подання першої заяви.
 • Встановлення неправильного пріоритету заяви. Потрібно заздалегідь спланувати, куди і з яким пріоритетом вступник хоче подати заяву. Адже, як було зазначено у попередньому пункті, після подання заяви з вказанням пріоритету, нічого змінити неможливо, якщо заяву вже зареєстровано у закладі освіти. Заява з першим пріоритетом – найголовніша, до закладу освіти, до якого найбільше хочете вступити. Пам’ятайте, що на бюджет можливо подати не більше як 5 заяв на будь-які спеціальності. Кількість заяв, які можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.
 • Неякісні фото. Вступники використовують не фото документів, а особисті фотографії («селфі»). У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники. Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені в форматах JPG (JPEG, PNG), а максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб. Зверніть увагу, що завантажене фото до електронного кабінету в подальшому буде використовуватися для замовлення студентського квитка!
 • Некоректний розрахунок середнього бала документа про ПЗСО. Вступник самостійно розраховує та вказує середній бал документа про ПЗСО. Проте Приймальні комісії, куди подається перша заява, перераховує правильність середнього бала та за потреби – змінює у разі помилкових даних. Для розрахунку середнього бала радимо скористатись спеціально розробленим калькулятором, який доступний за посиланням https://ez.osvitavsim.org.ua/files/CalcAverageBal.xlsx.
 • Вступник не звертає уваги на обов`язковість підтвердження, що особу ідентифіковано як переможця міжнародної олімпіади, члена збірної України тощо, для використання пільги при вступі. Це треба зробити до моменту подачі першої заяви. Тож будьте уважними!
 • Вступник хоче подати заяву на спеціальність, на яку в нього відсутній результат ЗНО з відповідного предмету. Необхідно ознайомитись з Додатком 4 до Умов прийому та переконатися, що такий предмет на спеціальність присутній в переліку.

Якщо у Вас все ж виникають проблеми з реєстрацією електронного кабінету вступника, радимо звернутись до сервісу підтримки, написавши листа на електронну адресу ez@inforesurs.gov.ua або зателефонувавши за будь-яким із наступних номерів:

+38 (044) 290–18–13;

+38 (093) 342–38–63;

+38 (095) 281–13–54;

+38 (067) 551–24–74.

Кожна подана електронна заява на вступ матиме відповідний статус, який буде змінюватися після обробки заяви Приймальними комісіями закладів освіти. Ці зміни будуть автоматично відображатись в електронному кабінеті вступника. У разі помилкового подання заяви вступник матиме можливість скасувати подану заяву без втрати пріоритету, якщо її ще не розглянуто закладом освіти (тобто до отримання заявою статусу «Зареєстровано у закладі вищої освіти» або «Потребує уточнення вступником»). «Втрата спроби» актуальна лише для заяв з пріоритетом. Якщо заяву вже оброблено закладом освіти і вступник прийняв рішення її скасувати, пріоритет втрачається.

Статус електронної заяви може набувати таких значень:

 • Зареєстровано в Єдиній базі - підтвердження факту подання електронної заяви до обраного закладу освіти;
 • Потребує уточнення вступником - заяву прийнято до розгляду вишем, але дані потребують уточнення (які саме – зазначаються вишем);
 • Скасовано вступником - заяву скасовано до присвоєння статусів «Зареєстровано у закладі освіти» і « Потребує уточнення вступником»;
 • Зареєстровано у закладі освіти - заяву прийнято до розгляду;
 • Допущено до конкурсу - заяву допущено до участі у конкурсі;
 • Допущено до конкурсу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);
 • Відмовлено закладом освіти - заяву не допущено до участі у конкурсі на підставі рішення приймальної комісії;
 • Скасовано закладом освіти - заяву скасовано закладом освіти за рішенням приймальної комісії (у разі виявлення технічних помилок, зроблених під час внесення даних до Єдиної бази);
 • Рекомендовано до зарахування - вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на бюджетне місце;
 • Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);
 • Включено до наказу - вступника зараховано на навчання до закладу вищої освіти;
 • Включено до наказу (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб);

Зверніть особливу увагу на мінімальний рівень балів у заяві: 125 балів — найменший конкурсний бал на бюджетні місця! Крім того,

 • на спеціальності: 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 228 «Педіатрія» можливо подавати заяву тільки у випадку, якщо з другого та третього конкурсного предметів (у тому числі у сертифікаті ЗНО) МІНІМАЛЬНЕ значення кількості балів із вступних випробувань – 150 балів;
 • на спеціальності: 081 «Право», 281 «Публічне управління та адміністрування», 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 292 «Міжнародні економічні відносини», 293 «Міжнародне право» конкурсний бал НЕ МОЖЕ БУТИ МЕНШЕ, НІЖ 140 балів;
 • на спеціальність 226 «Фармація, промислова фармація» конкурсний бал НЕ МОЖЕ БУТИ МЕНШЕ, НІЖ 130 балів.

Конкурсний бал та коефіцієнти на різних конкурсних пропозиціях можуть відрізнятись. Самостійно розрахуйте конкурсний бал для уникнення непорозумінь.

У разі, коли заява буде подана та зареєстрована, але результати не відповідатимуть вимогам Умов прийому, заклад вищої освіти встановить такій заяві статус «Відмова».

Шановні вступники! Просимо відповідально віднестися до процесу подання заяв. Перевіряйте, чи усі документи завантажені до електронного кабінету: фотографія, додаток до документа про ПЗСО, довідка про реєстрацію місця проживання (для використання сільського коефіцієнта). Обирати конкурсні пропозиції та встановлювати пріоритетність заявам потрібно особливо уважно.

Якщо заява допущена приймальною комісією до участі у конкурсному відборі, вступник матиме можливість до 18-00 27 серпня отримати рекомендацію до зарахування на бюджет (в електронному кабінеті вступника з`явиться відповідний статус заяви).

У строк до 18-00 31 серпня вступник має надати до приймальної комісії наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу;
 • оригінал документа про освіту і додаток до нього;
 • копію військово-облікового документа;
 • сертифікати ЗНО;
 • 4 кольорові фотокартки 3х4 см;
 • інші документи, які можуть бути передбачені Умовами прийому закладу освіти.

Після виконання всіх вимог 05 вересня статус електронної заяви має змінитись на «Включено до наказу»: у закладі освіти видається наказ про зарахування.

Якщо вступник не виконає встановлені вимоги (наприклад, не надасть оригінали документів), його рекомендація анулюється, і заява набуває статусу «Виключено із списку рекомендованих».

У тих вступників, хто не отримає 27 серпня рекомендацію на бюджет, навпроти всіх заяв залишиться статус «Допущено до конкурсу». Заяви таких вступників автоматично беруть участь у конкурсі на контракт.

Рекомендації до зарахування на навчання за кошти фізичних і юридичних осіб, вступники отримають до 30 вересня, відповідний статус з`явиться у електронному кабінеті. Строк на виконання вимог приймальних комісій встановлює сам заклад освіти, він не є жорстким. Пакет документів, який необхідно подати до вишу, є ідентичним пакету для зарахування на бюджет.

Як бачимо, процес вступу до закладу освіти є складним лише на перший погляд. При більш детальному розгляді, після ознайомлення з інструкціями і вивчення типових помилок вступників минулих років, подати документи зовсім не складно. Будьте уважні до деталей, не повторюйте чужих помилок, використовуйте електронну пошту, яка дозволена на території України, та запам’ятайте пароль від електронного кабінету вступника. Обов`язково контактуйте з приймальними комісіями і не підходьте до виконання вимог закладу освіти формально. Чітко визначте власні пріоритети під час вступу і подавайте заяви лише на ті спеціальності, які Ви бажаєте отримати.

Якщо у Вас все ж таки виникли складнощі, звертайтесь на «гарячу лінію» державного підприємства «Інфоресурс». Ми з радістю Вам допоможемо!

Хай Вам щастить під час вступної кампанії 2020 року!

Оксана Бєлік, директор державного підприємства «Інфоресурс» Міністерства освіти і науки України.

Освіта.ua
29.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анжела
Подскажите, пожалуйста, эта статья актуальна для вступит.компании 2021г? или будет "Дорожня карта вступника 2021 року "?
Влад
Доброго дня! На контракт - теж є конкурс чи як ? кількість місць фіксована ж? "якщо бюджет не надали, берете документи і везете куди хочете... " - хто перший, того й тапки - чи за якими правилами- теж по баллам дивляться (за умов, щр вище прохідного) ? (ВУЗ може бути в іншій частині країни - треба купити квітки та доїхать.. )
Влад
Для Влад: є університети, де місць на певну спеціальність багато, тому і беруть всих підряд, і коли місця закінчились, а бажаючі з вищими балами ще є, то вже можуть і відмовити. Провідні виші, де місць дуже мало, а бажаючих багато дійсно беруть найкращих, а іншим відмовляють. А є й такі вузи, що ще і місця залишаються. Тут не вгадаєш. Не переживайте. Купляйте квитки зарані, та їдьте. А там, вже як повезе. 90%вступите...
Коментувати
Альона
Доброго дня! Цікавить, чому не на всі питання дають відповідь? Якщо треба допомога, роз’яснення, бо в школі НІЧОГО не знають, можна написати - і скільки чекати yf відповідь і можна не дочекатися((( ? Кто дає відповіді - кваліфіковані співробітники ДП«Інфоресурс» чи батьки та абітурієнти?
Наталья
Скажіть ,будь ласка,якщо я подавала всі електронні заяви на заочну форму навчання ,зараз склались інші обставини і хочу піти на денне. Подавати заяви вже не можна ,то мені потрібного чекати наступного року ,чи ще можна поступити в цьому? Підкажіть , будь ласка,дуже необхідно.
Влад
Для Наталья: на наступний рік
Наталья
Нема жодної можливості?
Влад
Для Наталья: ну, якщо я пишу, що наступний рік, то ні. Без електронної заяви Вас ніде не приймуть.
Коментувати
Наталья
Скажіть,будь ласка ,якщо я подавала все на заочку форму ,зараз склались обставини так ,що хочу йти на денне ,але вступна кампанія вже завершилась ,чи можна вступити на денне цього року ?
Анастасія
Скажіть: збиралась на заочне навчання до універу, в електронному кабінеті був статус "Допущено до конкурсу" не встигла подати документи до універу. Чи можливо поступити на заочне навчання після 31 серпня?
Галина
Для Анастасія: чому Ви вирішили що не встигли подати документи? Допущено, значить бюджет Вам не надали а Ви допущені до конкурсу на контракт, а на контракт подавати документи можна до 10 вересня (на заочне може й пізніше)
Коментувати
Альбіна
Скажіть. будь ласка, у нас в кабінеті вступника написано "Не рекомендовано на бюджет". Це означає, що я можу нести документи на контракт туди, куди хочу? Чи чекати якихось інших змін запису, бо в інструкціях сказано, що буде написано "Рекомендовано (Контракт)".
Ольга
Доброго ранку. Підкажіть, де можна почитати, у чому різниця між молодшим бакалавр ом і фаховим молодшим. Сама відповіді не знайшла
Олександр
скажіть, будь ласка, а до якого числа везти оригінали документів при зарахуванні на контракт?
Роман
Збирався на післядипломне (друга вища) але не встиг подати електронну заявку Вступних екзаменів немаеє, а є лише формальний конкурс по середньому балу бакалавра . Чи можна подати заяву у цьму році чи вже чекати наступного?
Ігор
Вступник через певні причини не встиг отримати військово-обліковий документ. В серпні комісії не працюють, почнуть (можливо, але не точно) у вересні. Якщо вступника буде зараховано на бюджет , буде можливість подати військово-обліковий документ пізніше?
Светлана
Добрий день, мене хвилює питання стосовно завантаження довідки про реєстрацію у сільській місцевості (для отримання сільського коефіцієнта). На сайті https://osvita.ua/consultations/75331/ вказана така інформація: На сьогодні в ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування такої довідки. Тобто перед завантаженням довідки вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до Постанови КМУ від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f454477n307.doc). Також наголошуємо, що після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся в її коректності до подання першої заяви. Якщо я вже завантажила цей Додаток №13 в своєму електронному кабінеті, але дізналася пізніше, що ця довідка вже не є дійсною, то чи можу я видалити цю довідку з електронного кабінету та завантажити нову, якщо ще не подавала жодної заяви до університетів? Чи може статися помилка і буде втрачено шанс перезавантажити цю довідку?
.
Для Светлана: "Важливо! Вступник може замінити завантажені копії документів в електронній формі, номери телефонів, середній бал додатка до документа про повну загальну середню освіту до моменту подання першої заяви. " Повинно замінитися на правильний Додаток. До подачі першоі заяви.
Коментувати
lilja
підкажіть як змінити завантажений бланк свідоцтва про освіту на додаток до свідоцтва? заяви вже подані
М
Для lilja: через приймальну комісію за заявою під першим пріоритетом або яку першу рлзглянули ЗВО. В самому кабінеті є контакти приймальних комісій
Коментувати
Алёна
Подскажите пожалуйста,если прошёл на бюджет то документы нужно подать до31 числа , то есть я так понимаю приёмные комиссии будут работать и в выходные,переживаю успеем ли мы привезти документы в ВУЗ вовремя
М
Для Алёна: кожна приймальна комісія має свій графік, дивіться на іхньому сайті або дзвоніть.
Коментувати
Тетяна
Хіба діти учасників АТО не мають пільг?Знаю в минулому році мали.І в інтернеті читала що мають
М
Для Тетяна: В минулому році було так само, як і цього. Лише шанс перевестися з контракту на бюджет при наявності вакантних місць. Тоді при підписанні коетракту подаєте довідку про пільгу в приймальній комісіі.
Наталія
В позаминулому році теж було так само, як і в цьому, цікаво, де Ви таке прочитали? В знайомих дочка теж дитина атошника, вже 3 курс і вона на контракті, бо вільних місць немає
Коментувати
Тетяна
Приорітетом -тобто на першому місці.Ми здали укр.мова 187,історг 186, математика 169,але ще у нас батько учасник бойових дій,ми чули що є якісь пільги,але ми ніде їх не вказали
галина
Для Тетяна: і правильно що не вазали, бо пільг при вступі у Вас немає (вони є в самого батька, якщо він хоче отримати вищу освіту, то може вступати за квотою1, а родиам передати квоту не може). Ваша пільга враховується лише при переведенні з контракту на бюджетні вакантні міця (а таких може взагалі не бути)
Коментувати
Вступник
Якщо середній конкурсний бал всіх заяв 170, а в мене конкурсний бал 167, то є шанс на зарахування?
Влад
Для Вступник: як це конкурсний бал у Вас і в заявах? Конкурсний бал тільки і може бути в заявах, а не у Вас. Шанс на зарахування на контракт високий, а на бюджет залежить від спеціальності
Коментувати
Тетяна
В електронному кабінеті не вказали пільг,що робити?Можна привезти в університет який стоїть приорітетом?
Влад
Для Тетяна: квас всі заяви на бюджет повинні бути з пріоритетом. Що у Вашому випадку значить з " пріоритетом"?
Влад
Для Тетяна: у Вас, а не квас....)
Коментувати
Марк
Могут ли взять на контракт если ЗНО сдал относительно хорошо,но не добрал пороговый бал для вуза ? Многие говорят ,что когда недобор , берут всех , правда ли это?
Влад
Для Марк: і із 120 вступають на контракт
Марк
Мне сказали что так как я не набрал проходной на контракт , мне надо идти в колледж,но сразу на 3 курс . Есть ли шанс что возьмут всё таки сразу на бакалавра?
Влад
Для Марк: які бали ЗНО у Вас і по яким предметам?
Коментувати
Елена
Здравствуйте . Я не набрала 140 балов (проходной на право) Но с статусе стоит «потребує уточнення вступником»,а там где должны быть перечислены документы которые нужно подать, написано что мой конкурсный бал не соответствует требованиям . Почему в статусе не поставили «відмовлено закладом освіти»?
Галина
Для Елена: Тому, що вони чекають, що Ви заміните іншим предметом, де балів вистачає (якщо це предмет, де за вибором можна подати різні предмети)
Елена
Но ведь я сдавала только один предмет из тех, где на выбор ,это можно посмотреть в сертификате ЗНО. Возможно просто ошибочно поставили такой статус?
Влад
Для Елена: сертифікат бачите Ви. А не вони.
Коментувати